Wybór laptopa. Opinie o Toshibie

Witam. :slight_smile:

Chciałabym poznać opinie użytkowników na temat laptopów Toshiba Satellite C660-2L0 oraz L750-1E3.

Piszcie również ogólne opinie o Toshibie.

Jeśli ktoś może polecić jakąś inną firmę i model to będę bardzo wdzięczna za porady.

  1. Wykorzystanie laptopa głównie do prac biurowych, czasem oglądanie filmów i obróbka zdjęć.

  2. Dysk 300-500GB.

  3. Budżet ok. 2200zł.

Mam Satelite’a i nie jestem z niego zbyt zadowolony. Notebook ma niby 4 lata, ale jeszcze na gwarancji uszkodził się dysk - niestety nie mogłem sobie pozwolić na kilka tygodni bez komputera, wymieniłem go sam. Trochę później, już po gwarancji padła matryca. Od nowości ma natomiast problem, z pokrętłem regulacji głośności (podczas operowania nim potrafi wpisywać litery). Niezbyt dobre wykonanie, jednak za tę cenę ciężko było kupić coś innego. Ale tecra jest wykonana całkiem dobrze.

Jeśli chcesz kupić notebooka dobrego do prac biurowych, nie potrzebujesz wyczesanego procesora, czy dużej ilości ramu (co najwyżej do tych zdjęć możesz potrzebować trochę pamięci, o ile będą naprawdę w wysokiej jakości). Ja zastanowiłbym się nad czymś porządnie wykonanym, bo na komputerze będziesz pracować zapewne jakiś czas. Jak zawsze proponuje coś z Lenovo. W tej cenie np. Edge’a:

http://www.skleplenovo.pl/thinkpad-edge-e520-p-265.html

http://www.skleplenovo.pl/thinkpad-edge-e530-p-275.html

http://www.skleplenovo.pl/thinkpad-edge-e530-p-281.html

Jeśli ma to być coś dobrze wykonanego to może Dell Vostro. W przypadku mniejszych wymagań do wykonania może to być IdeaPad Y570, Asus, lub Samsung.

@McDracullo

a co myślisz o Lenovo IdeaPad Z570 i5-2450? :slight_smile:

IdeaPady nie mają tak dobrego wykonania jak ThinkPady oraz mają dużo słabszy serwis. Kolejnym minusem jest błyszcząca matryca. Proc fajny, ale czy wykorzystasz go do pracy biurowej? Wątpię.

Jeśli rozglądasz się za czymś z tego segmentu to jest to dość dobre rozwiązanie. Jeśli byłbyś zainteresowany jednak serią Y570 to tam możesz włożyć wewnętrzny modem 3g lub dysk ssd o wielkości 1.8 cala (masz wtedy dwa dyski).

EDYCJA

Do Z570 również możesz dołożyć drugi dysk twardy w rozmiarze 1.8 cala :slight_smile: Wkładasz wtedy SSD i stawiasz na tym system - chodzi piekielnie szybko :slight_smile:

Tak, wiem. ThinkPady są bardzo dobre. Szczególnie starsze modele, jeszcze IBM`y. Jak z nowymi niestety nie wiem.:wink:

Na początku miał być i3, ale znalazłam gdzieś na i5 w tej samej cenie i trochę nie opłaca się kupić słabszego. Tak mi się wydaje.:slight_smile:

Jeśli coś się popsuje to serwis raczej problemem nie będzie, bo znajomy ma serwis laptopów. Chociaż jeszcze nigdy mi się tak komputer nie popsuł żebym sama nie dała rady zrobić, ew. z pomocą forum.:slight_smile:

Nic się nie zmieniło.

Specyfikacja to nie wszytko. Liczy się również wykonanie, jakość matrycy, serwis…

Jest punktem serwisowym, którejś z marek? Jeśli nie, to i tak nie przeprowadzi naprawy gwarancyjnej (np. wymiany matrycy, ramu etc.) :wink:

Nie przeprowadzi, ale może się przydać po gwarancji, albo w ostateczności w trakcje jej trwania;)

Na co zwracać uwagę kupując? :slight_smile:

Żeby tej ostateczności nie przywoływać za szybko wolałbym coś z lepszym serwisem.

Kiedyś zwracałem uwagę na komponenty, daleko z tyłu stała jakość wykonania. Teraz uważam, że są to parametry równorzędne. Mam dosyć obdrapanej obudowy, lichej matrycy, luźnych zawiasów…

Cóż, może zadam głupie pytanie, ale matrycę to jak wybrać? :slight_smile: Skąd mam wiedzieć, która jest dobra, a która nie? :wink:

Popatrz na jakość wyświetlanego obrazu. Moim zdaniem matryce błyszczące są “niefajne” :smiley: Dużo lepsza do pracy jest matryca matowa - przy pracy nie przeszkadza Ci słońce, czy światło - matryca nie odbija światła :slight_smile: