Wybór laptopa

Witam mam pytanie o tego laptopa Dell Inspiron-q15r-i3 czy on jest solidnie wykonany i czy ma dobrą konfigurację sprzętową a jeżeli nie to polećcie mi jakiś do 2000 na raty z góry dziękuje.

PS.Używałem opcji szukaj ale nie znalazłem odpowiedzi dotyczącej tego modelu laptopa.

Pewnie ktoś zaraz wyjedzie z Acerami i Asusami :wink:

Porządna firma i porządne wykonanie, osobiście wolę nawet trochę ograniczyć bebechy, byle by było porządnie wykonane.

Jest jeszcze coś takiego, ale ze słabszą grafiką :

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … w7hp.bhtml

Ten Toshiby jest nawet nawet ale ma słabszą grafikę i ma ciut za duży ekran czekam na dalsze opinie może ktoś ma tego Dell’a albo zna kogoś kto ma lub poleci mi coś innego :smiley:

Znajdą się ludzie, co wyskoczą z Acerami i Asusami :wink: No ale gorzej z ich jakością wykonania, a wg. mnie laptopa się używa, więc wytrzymałość to priorytetowa sprawa.

No ja rozumiem ale oprócz jakości wykonania zależy mi też na wydajności więc wiesz :smiley: a podobno ten Dell ma trzeszczącą obudowę z tego co czytałem więc pytam :smiley:

Nie ma też specjalnie co liczyć na to, że dell będzie idealnie dopracowany. Nie wiem jak z tym konkretnym modelem, ale u mnie nie jest tak cudownie jak sobie to większość wyobraża. Zaczynając od jakiś wad konstrukcyjnych, na niedorobionych sterownikach kończąc. Więc jakaś trzeszcząca obudowa nie jest wcale wykluczona.

Ja ze swojej strony polecam każdego Asusa (poza serią F!), sam mam w domu 2 laptopy tej firmy, kumpel ma 4 i żaden (poza jednym z serii właśnie F…) nie padł do tej pory.

Do czego masz zamiar używać tego laptopa?

U mnie 2 znajomych kupiło sobie ten sam model asusa i coś miały nie tak wyliczone chyba, bo stojąc na biurku przy bardziej wymagających grach (na granicy ich możliwości) potrafiły się same wyłączać z przegrzania. Oba miały to samo, obaj muszą do gry korzystać z podkładek chłodzących, a jako reklamacja nie zostało to uznane. Niestety nie wiem jakie to modele dokładnie i czy to seria F. W dodatku obudowa jest mało sztywna i podnosząc laptopa za róg bardzo się ugina, ma się wrażenie, że przy gwałtowniejszym podniesieniu coś pójdzie z plastików, w dodatku to tylko 15tki, więc bardzo dziwne.

Bo to Asus :wink: Kolega też ma i boję się go używać :wink:

Czy Dell skrzypiący? Nie wiem, miałem kilka modelów w ręce i żaden nie skrzypiał ani nie trzeszczał, Toshiba też nie :wink:

Laptopa raczej do wszystkiego nie bo te nakładki są wymienne na tego laptopa więc pisali niektórzy że trzeszczy obudowa więc nie wiem a jeżeli nie ten Dell to jakiś inny lapek też dobry do 2k zł na raty??

Nie wiem jak ten konkretny model, ale co do zasady Delle to całkiem sensownie zbudowany sprzęt. Łatwy w serwisowaniu, bez uciążliwych blokad niemarkowych podzespołów w BIOSie (jak HP, Lenovo czy Toshiba). Oczywiście w tym przedziale cenowym trudno wybrzydzać. Najważniejszym parametrem we współczesnej klasie budżetowej jest prawdopobnie długość i warunki gwarancji.

Jeszcze jedno, seria Inspiron to w załozeniu tańsza “masówka dla ludu”. Jeśli komuś naprawdę zależy na tym by sprzęt był solidny to raczej powinien celować w biznesówkę pokroju Latitude. Tam można trafić naprawdę mocne konstrukcje, magnezowe obudowy itp.

Wiadomo, ale to nie w tej cenie, ale nie jest źle, lepiej niż z Asusami/Acerami :wink:

nie to ja problemy mam właśnie z biznesówką. Obawiam się, że HP jednak sprawiał wrażenie solidniejszego mimo plastikowej obudowy jakoś bardziej to się kupy trzymało, nie uginało się, nie odchodziło itd. Tyle, że akurat właśnie warunki gwarancji w dellu są co by nie mówić świetne i podejście do klienta bez porównania lepsze.

HP… nie wiem jak seria biznesowa, ale te tanie modele to szajs, to wolałbym zostać z pieniędzmi w portfelu niż brać takie coś :wink: Kolegi Pavilon grzeje się tak, że po pięciu minutach na kolanach się nie wyrabia :wink:

Z tego, co słyszałem, to bolączka większości modeli ze stajni HP, że temperatura jest mocno za wysoka.

Coś Ty się tam tak, sla17, uczepił Asusa, co? Sensowny sprzęt mają, od dłuższego czasu lider w najmniejszej ilości oddawanych na gwarancję notebooków, a i serwis mają całkiem niczego sobie.

Czyli mam rozumieć że dobrze wybrałem i polecacie?? Jeżeli tak to bardzo wam dziękuję za wasze opinie i pomoc mam nadzieję że niedługo ja będę mógł wam w zamian za to pomóc pzdr :slight_smile: Temat można zamknąć

Zakładam, że nikt z wypowiadających się tego lapka w ręku nie miał, więc ja bym tam jakieś recenzje poczytał :). Ogólnie firma jedna z bardziej uznanych, ale po 1. się za to ceni, a po drugie nie musi być wszystko idealnie.