Wybór laptopa

(Michal Jesionek) #1

Witam mam pytanie o tego laptopa Dell Inspiron-q15r-i3 czy on jest solidnie wykonany i czy ma dobrą konfigurację sprzętową a jeżeli nie to polećcie mi jakiś do 2000 na raty z góry dziękuje.

PS.Używałem opcji szukaj ale nie znalazłem odpowiedzi dotyczącej tego modelu laptopa.

(sla17) #2

Pewnie ktoś zaraz wyjedzie z Acerami i Asusami :wink:

Porządna firma i porządne wykonanie, osobiście wolę nawet trochę ograniczyć bebechy, byle by było porządnie wykonane.

Jest jeszcze coś takiego, ale ze słabszą grafiką :

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... w7hp.bhtml

(Michal Jesionek) #3

Ten Toshiby jest nawet nawet ale ma słabszą grafikę i ma ciut za duży ekran czekam na dalsze opinie może ktoś ma tego Dell'a albo zna kogoś kto ma lub poleci mi coś innego :smiley:

(sla17) #4

Znajdą się ludzie, co wyskoczą z Acerami i Asusami :wink: No ale gorzej z ich jakością wykonania, a wg. mnie laptopa się używa, więc wytrzymałość to priorytetowa sprawa.

(Michal Jesionek) #5

No ja rozumiem ale oprócz jakości wykonania zależy mi też na wydajności więc wiesz :smiley: a podobno ten Dell ma trzeszczącą obudowę z tego co czytałem więc pytam :smiley:

(lith) #6

Nie ma też specjalnie co liczyć na to, że dell będzie idealnie dopracowany. Nie wiem jak z tym konkretnym modelem, ale u mnie nie jest tak cudownie jak sobie to większość wyobraża. Zaczynając od jakiś wad konstrukcyjnych, na niedorobionych sterownikach kończąc. Więc jakaś trzeszcząca obudowa nie jest wcale wykluczona.

(Hitm3n) #7

Ja ze swojej strony polecam każdego Asusa (poza serią F!), sam mam w domu 2 laptopy tej firmy, kumpel ma 4 i żaden (poza jednym z serii właśnie F...) nie padł do tej pory.

Do czego masz zamiar używać tego laptopa?

(lith) #8

U mnie 2 znajomych kupiło sobie ten sam model asusa i coś miały nie tak wyliczone chyba, bo stojąc na biurku przy bardziej wymagających grach (na granicy ich możliwości) potrafiły się same wyłączać z przegrzania. Oba miały to samo, obaj muszą do gry korzystać z podkładek chłodzących, a jako reklamacja nie zostało to uznane. Niestety nie wiem jakie to modele dokładnie i czy to seria F. W dodatku obudowa jest mało sztywna i podnosząc laptopa za róg bardzo się ugina, ma się wrażenie, że przy gwałtowniejszym podniesieniu coś pójdzie z plastików, w dodatku to tylko 15tki, więc bardzo dziwne.

(sla17) #9

Bo to Asus :wink: Kolega też ma i boję się go używać :wink:

Czy Dell skrzypiący? Nie wiem, miałem kilka modelów w ręce i żaden nie skrzypiał ani nie trzeszczał, Toshiba też nie :wink:

(Michal Jesionek) #10

Laptopa raczej do wszystkiego nie bo te nakładki są wymienne na tego laptopa więc pisali niektórzy że trzeszczy obudowa więc nie wiem a jeżeli nie ten Dell to jakiś inny lapek też dobry do 2k zł na raty??

(Rovou5hou) #11

Nie wiem jak ten konkretny model, ale co do zasady Delle to całkiem sensownie zbudowany sprzęt. Łatwy w serwisowaniu, bez uciążliwych blokad niemarkowych podzespołów w BIOSie (jak HP, Lenovo czy Toshiba). Oczywiście w tym przedziale cenowym trudno wybrzydzać. Najważniejszym parametrem we współczesnej klasie budżetowej jest prawdopobnie długość i warunki gwarancji.

Jeszcze jedno, seria Inspiron to w załozeniu tańsza "masówka dla ludu". Jeśli komuś naprawdę zależy na tym by sprzęt był solidny to raczej powinien celować w biznesówkę pokroju Latitude. Tam można trafić naprawdę mocne konstrukcje, magnezowe obudowy itp.

(sla17) #12

Wiadomo, ale to nie w tej cenie, ale nie jest źle, lepiej niż z Asusami/Acerami :wink:

(lith) #13

nie to ja problemy mam właśnie z biznesówką. Obawiam się, że HP jednak sprawiał wrażenie solidniejszego mimo plastikowej obudowy jakoś bardziej to się kupy trzymało, nie uginało się, nie odchodziło itd. Tyle, że akurat właśnie warunki gwarancji w dellu są co by nie mówić świetne i podejście do klienta bez porównania lepsze.

(sla17) #14

HP... nie wiem jak seria biznesowa, ale te tanie modele to szajs, to wolałbym zostać z pieniędzmi w portfelu niż brać takie coś :wink: Kolegi Pavilon grzeje się tak, że po pięciu minutach na kolanach się nie wyrabia :wink:

(Hitm3n) #15

Z tego, co słyszałem, to bolączka większości modeli ze stajni HP, że temperatura jest mocno za wysoka.

Coś Ty się tam tak, sla17, uczepił Asusa, co? Sensowny sprzęt mają, od dłuższego czasu lider w najmniejszej ilości oddawanych na gwarancję notebooków, a i serwis mają całkiem niczego sobie.

(Michal Jesionek) #16

Czyli mam rozumieć że dobrze wybrałem i polecacie?? Jeżeli tak to bardzo wam dziękuję za wasze opinie i pomoc mam nadzieję że niedługo ja będę mógł wam w zamian za to pomóc pzdr :slight_smile: Temat można zamknąć

(lith) #17

Zakładam, że nikt z wypowiadających się tego lapka w ręku nie miał, więc ja bym tam jakieś recenzje poczytał :). Ogólnie firma jedna z bardziej uznanych, ale po 1. się za to ceni, a po drugie nie musi być wszystko idealnie.