Wybór leptopa - AMD + AMD czy Intel + Nvidia

Witam,

Stoję przed wyborem:

Intel Core i7-4710MQ + GeForce GT 740M
lub
AMD A12-9720P + AMD Radeon 530 4GB

Osobiście posiadam od kilku ładnych lat i7 4702MQ + GeForce GT 740M. Wiem co potrafi ten komputer. Z AMD spotykałem się, gdy królował Duron… Widzę, że A12 będzie gorszym wyborem - ale ile gorszym? Nad tym laptopem z AMD przemawia tylko i wyłącznie karta graficzna, która ma 4GB.

Co więc wybrać? Chodzi o gry/programy graficzne. (Nie, nie będzie miał uruchamiać gier z 2030 roku na max detalach.).

No ten AMD A12 niestety jest o klasę gorszy. Jednak zaś Radeon 530 jest o co najmniej klasę lepszy od 740M. :wink: W mało procesorowych gierkach na pewno laptop z AMD będzie ładnie śmigał. Ale w jakimś Assassin’s Creed, czy innym pierwszym lepszsym RPG/sandboksie, procesor mocno zbije klatki.

Zbliżone testy jakie znalazłem to A9 + ten Radeon, i w zależności od gry, ma wyniki podobne do 740M lub nieco lepsze. Także z A12 powinno być jeszcze nieco lepiej. Jeżeli chodzi o czysty wybór pod względem wydajności w grach - brałbym AMD.

Dziękuje za Twoją odpowiedź.

Swoją odpowiedź oparłeś tylko i wyłącznie na fpsach. Wiadomo, że trudno powiedzieć co i jak się sprawdzi. Jako, że komputer będzie musiał nieco częściej walczyć z photoshopem wydaje mi się jednak, że karta graficzna niekoniecznie się przyda. Tak jak stwierdziłeś, wiem, że w opcji AMD procesor będzie spowalniał wszystkie podstawowe ruchy użytkownika.

Jeszcze raz dziękuje za Twoją odpowiedź. Pozdrawiam!

Myślę, że procesor AMD nie będzie jakoś drastycznie wpływał na wydajność Windowsa. Na pewno będzie działać ok jak wrzucisz SSD. :wink: A w tym Photoshopie jakieś ciężkie rendery, czy prosta obróbka grafik i fotografii?

a nie pomyślałeś o próbie wymiany karty lub podpięciu zewnętrznej jak korzystasz w domu? Czy nie masz możliwości? Twój procek, to mimo wszystko nadal dzisiaj co najmniej porządna konstrukcja, praktycznie taki Ryzen 2400G wydajnościowo :wink:

Wydajniejsza jest pierwsza konfiguracja.

A w tym Photoshopie jakieś ciężkie rendery, czy prosta obróbka grafik i fotografii?

Proste zadania przy obróbce zdjęć oraz tworzeniu grafiki. Nic specjalnego. Wiem, że Intel podoła.

A nie pomyślałeś o próbie wymiany karty lub podpięciu zewnętrznej jak korzystasz w domu? Czy nie masz możliwości?

Nie myślę o tym gdyż nie ja będę używał tego lapciaka. Ma być on mobilny i nie dostarczać już więcej wydatków poza ceną zakupu. Osobiście posiadam jeszcze gaminga na 8700k więc ja swoje potrzeby mam nadto zaspokojone.

Wydajniejsza jest pierwsza konfiguracja.

Tak też właśnie myślę. Tak więc chyba jednak przystanę na tę opcję.