Wybór liceum

Witam!

Jestem w 3 klasie Gimnazjum i już teraz myśle nad wyborem szkoly :stuck_out_tongue:

Chce iść do liceum, napewno odpada Mat-Fiz bo nie czuje się dobrze z fizyki! !!

Teraz mam jeden problem niewiem czy pkt za świadectwo są jednakowe w każdej szkole… ale np żeby przyjeli mnie do szkoly której chce iść wymagane jest minimum 90pkt, czyli żeby być przyjętym na 100% zapewne trzeba okolo 110-130… Za egzamin wiadomo można zdobyć 100pkt max a jak jest z ocenami Które będą brane pod uwagę na profil biol-chem i ile pkt za oceny 6, 5 i 4 :slight_smile:

Ilość potrzebnych punktów zależy od szkoły – jeśli będzie bardzo dużo kandydatów, możesz się nie dostać mając 150 punktów przy progu 90… Z tego co wiem, to w tym roku będziesz również pisał egzamin z zakresu językowego. Więc czy aby na pewno ten próg to 90 punktów? Jeśli chodzi o punkty za oceny, zależy to od szkoły, ale najczęściej jest tak:

celujący – 20 punktów

bardzo dobry – 16 punktów

dobry – 12 punktów

dostateczny – 8 punktów

Słyszałem że 90pkt ale od tych co szli tam teraz… to zapewne będzie z angielskiego 50pkt więc można się spodziewać 120-130 do przyjęcia :stuck_out_tongue:

Arek F. , punktacja zależy od województwa…

z tego co czytałem ostatnio na onet.pl to test z angielskiego nie bdzie wliczany do puli pkt ani nie będzie brany pod uwagę przy rekrutacji, on będzie potrzebny tylko do przydzielenia ucznia do odp. grupy z ang. (podstawowa czy zaawansowana.)

boczi , ale punktacja jest podobna

ok już wszystko wiem dowiedziałem się w szkole :wink: Do przyjęcia do mojej mam nadzieję przyszłej szkoły trzeba 90pkt, z Angielskiego można zdobyć 50pkt ale on nie wlicza się do rekrutacji jedynie w tym roku bo chcą sprawdzić poziom czy coś takiego…

Do klasy Biol-Chem wliczają się 4 przedmioty które są punktowane:

Matematyka, J.Obcy, Biologia i Polski

Za 6 - 16pkt

Za 5 - 13pkt

Za 4 - 10pkt

Za 3 - 6pkt

Za 2 - 3pkt

Za pasek jest przydzielone 8pkt :wink:

Sądze żeby być przyjętym bez kłopotu trzeba mieć te 120-130pkt