Wybór liceum

Witam,

Przyszedł czas, w którym muszę przerzucić się z gimnazjum do liceum i tutaj zaczyna się trudny jak dla mnie wybór.

Na główny plan sprowadzają się dwa lica: LO I w Krakowie i LO II w Krakowie.

Chciałbym się doradzi, które z nich polecilibyście pod profil Matematyczno-Informatyczny?

http://www.agh.edu.pl/

może

@ filipmoto2010 - szymbi pytał o licea, a nie szkołę wyższą… :confused:

he,sorki zakreciłem się :expressionless:

Ja powiem tak - do szkoły chodzi się po to, by zawiązywać znajomości, nie by się uczyć. Poszukaj sobie taką, gdzie najbardziej odpowiada towarzystwo (każdy woli inne, jeden narkomanów, inny szachistów). A jak coś będzie interesowało, to i tak samemu musisz zdobywać wiedzę, nadmiar szkolnych obowiązków wręcz w tym przeszkadza. I tak się większość programu nauczania później zapomina, ważne by się ogólnie orientować w tematyce, a nie znać na pamięć regułki, wzory i daty.

@MaRa - powiedz to rodzicom :smiley:

Co? Nie wiem jak w Rudzie Śląskiej, ale u nas jest taki zwyczaj, że humanistą w trzeciej klasie odpadają przedmioty typowo ścisłe. Na odwrót działa to troszkę gorzej, jednak wtedy też coś odpada.

Do liceum się idzie po to by zrobić później studia, po co taki delikwent ma chodzić 4 lata do technikum, jak może 3 do liceum.

Chociaż powiem tak po cichu, że do dobrych liceów wielu chodzi takich młodych magisterków, którzy chcą być śmieszni, a za bardzo to im nie wychodzi. Nie cierpię ich :slight_smile:

U Rudzie Śląskiej jest jak w każdym innym mieście / co z tego że 4 lata bynajmniej masz jakiś zawód potem czego po liceum profilowanym mimo profilu mieć nie będziesz ;p

Tak dobrze się uczysz ?

Ja jestem w X LO (ul.Wróblewskiego obok komisariatu :D) i nie narzekam. Fajni ludzie,nauczyciele i ogólnie fajna szkoła. :smiley:

Może ktoś uzna mnie za jakąś osobę niedorzeczna, ale wole iść do LO, ponieważ pierwszym z powodów jest trwanie (3 lata, a nie 4). Dla mnie jest to jeden z ważniejszych rzeczy, dlatego że zamierzam się wybrać na studia.

Po drugie powiedzmy prawdę po technikum ciężko o prace (nawet z wyższymi też jest ciężko) - chodzi mi o dobra pracę.

Konrad93 z nauką w gimnazjum nie mam problemów (średnia jak się uda będzie ponad 5.1). Interesuje mnie LO, w którym na bardzo wysokim poziomie jest matematyka, informatyka lub ostatecznie zamiast informatyki fizyka.

Wolę być przeciętnym uczniem w bardzo dobrym LO, niż prymusem w przeciętnym (wybaczcie jak kogoś obraziłem).

Co do jedynki to wiem, że jest głównie nastawiona na humanistów, a w dwójka współpracuje z AGH w informatyce i ma podobno na bardzo wysokim poziomie matematykę. Nie wie ktoś jak jest z matematyka i informatyka w LO I?

W II rok temu był super matematyk, ale “przeszedł” do V.

Wiesz ja w gim miałem średnią 5.3, a teraz 3.8 ; o

Liceum to liceum, już nie ma ocenek za projekty itp. ^^

Ja ci radzę tak. Jeżeli chcesz profil inżyniera potem robić, czyli typowo pod sprzęt iść, to wybierz Technikum z profilem informatycznym, nastawionym na elektronikę. Dzięki temu zrobisz sobie uprawnienia SEP dodatkowo, a przy okazji będziesz miał większe obeznanie w całym asortymencie komputerowym.

Jeżeli wolisz programowanie, to szukaj liceum z tym profilem. W liceach głównie tego uczą, chociaż czasem można spotkać takie, które są nastawione sprzętowo.

Jeżeli chodzi o maturę z infy, to jest ona typowo ukierunkowana na profil programistyczny(sic!), bo niestety, ale mamy debili za Ministrów Edukacji Narodowej, z ich doradcami włącznie.