Wybór linuxa - jaki dla ATI?

(Stephanek) #1

Mam radeona 9250 i proc. AMD Sempron 64 3400+.

I mam takie pytanko: jaką dystrubucję wybrać, aby nie było problemów z instalacją sterowników do tej karty graficznej, miała duży wybór pakietów i działały na niej kadu, wine (moze cedega i crossoveroffice). Do tej pory miałem mandrivę, ale od wyjścia wersji 2007 mam problem z instalacją sterów do karty (przez repozytoria oraz przez .run ze strony ATI). Która dystrybucja radzi sobie z tym najlepiej?

Nie może być strasznie trudna w obsłudze, w konfiguracji średnia - jak raz coś ustawię to potem już nei będę grzebał :). Musi mieć KDE.

(Sawyer47) #2

Ja polecam Kubuntu - więcej o nim w forumowej szukacje, na Google, Wikipedii i kubuntu.org ;]

Co do tego poniżej - sterowniki w repo *buntu 6.10 to 8.28.8 czyli ostatnie wspierające twoją kartę.

(Deathspell666) #3

Najnowsze steroniwki od Ati wspierają karty od R9500 ... podziękuj Ati za ten wspaniały gest

(Stephanek) #4

bo pod Mandrivą własnei próbowałem zainstalować te z urpmi z plf 8.28.* (nie pamietam końcówki) i niby sie zainstalowały, ale w panelu kontrolnym ATI dalej MESA odpowiedzialna była za opengl ;\

Dziękuję ATI :frowning:

(Init3) #5

Tez mam podobny problem na starym kompie, którego chwilowo uzywam. Ale postawie na nim chyba znów SLED 10, bo tam byly jakies dobre te stery jeszcze (radeon 9200) natywnie.

A ATI od dawna nie jest dla mnie poważną firmą...nigdy im znów nie zaufam.

(Deathspell666) #6

Cóż ja już tez, akutalne sterowniki "8.32.5" wspieraja karty od R9500, jako że sam mam R9700pro to pewnie za jakiś czas pozostane na lodzie...