Wybór linuxa - jaki dla ATI?

Mam radeona 9250 i proc. AMD Sempron 64 3400+.

I mam takie pytanko: jaką dystrubucję wybrać, aby nie było problemów z instalacją sterowników do tej karty graficznej, miała duży wybór pakietów i działały na niej kadu, wine (moze cedega i crossoveroffice). Do tej pory miałem mandrivę, ale od wyjścia wersji 2007 mam problem z instalacją sterów do karty (przez repozytoria oraz przez .run ze strony ATI). Która dystrybucja radzi sobie z tym najlepiej?

Nie może być strasznie trudna w obsłudze, w konfiguracji średnia - jak raz coś ustawię to potem już nei będę grzebał :). Musi mieć KDE.

Ja polecam Kubuntu - więcej o nim w forumowej szukacje, na Google, Wikipedii i kubuntu.org ;]

Co do tego poniżej - sterowniki w repo *buntu 6.10 to 8.28.8 czyli ostatnie wspierające twoją kartę.

Najnowsze steroniwki od Ati wspierają karty od R9500 … podziękuj Ati za ten wspaniały gest

bo pod Mandrivą własnei próbowałem zainstalować te z urpmi z plf 8.28.* (nie pamietam końcówki) i niby sie zainstalowały, ale w panelu kontrolnym ATI dalej MESA odpowiedzialna była za opengl ;\

Dziękuję ATI :frowning:

Tez mam podobny problem na starym kompie, którego chwilowo uzywam. Ale postawie na nim chyba znów SLED 10, bo tam byly jakies dobre te stery jeszcze (radeon 9200) natywnie.

A ATI od dawna nie jest dla mnie poważną firmą…nigdy im znów nie zaufam.

Cóż ja już tez, akutalne sterowniki “8.32.5” wspieraja karty od R9500, jako że sam mam R9700pro to pewnie za jakiś czas pozostane na lodzie…