Wybór listwy do komputera


(Krasor) #1

Witam chciałbym kupić listwę do komputera min 6 gniazd, chciałbym jakąś dobrą i nie psującą się, cena najlepiej jak najniższa

Listwa= przedłużacz


(Piotrek2255) #2

Ja mam od kilku miesięcy taką: LINK jest solidna, tania i ma dużo wtyczek. Słowem bezproblemowa. Są też wersje z dłuższym kablem.


(Krasor) #3

Nawet ok ale nie ma tańszych ?


(januszek) #4

@The Antix: A jaką masz w domu instalację elektryczną? Dwu czy trzy przewodową?


(Krasor) #5

Dwu przewodową


(januszek) #6

@The Antix: W takim razie listwa przeciwprzepięciowa będzie tak samo skuteczna jak obrazek św. Agaty, który podobno chroni przed pożarem :wink: Kup najzwyklejszy przedłużacz z wyłącznikiem i już… :wink: W serwisach aukcyjnych zaczynają się od ok 10-15 zł :wink:


(sadaj72) #7

Lepiej nie, to co dzisiaj sprzedają za 15zł to absolutne dziadostwo, wystarczy podłączyć odkurzacz (1500W) i przedłużacz spalony.

Kabelki cienkie jak od słuchawek w komórce.


(januszek) #8

Ok, jeśli autor pytania ma kompa, który potrzebuje 1500W to faktycznie lepiej wybrać listwę z grubszymi przewodami :stuck_out_tongue_winking_eye:


(sadaj72) #9

Do przedłużacza różne rzeczy się podłącza, więc chyba lepiej trochę dołożyć i kupić coś co zapewnia minimum bezpieczeństwa.


(Piotrek2255) #10

Januszek Wydaje mi się, że przy nie za fajnej instalacji energetycznej tym bardziej powinno się kupować lepsze przedłużacze. Np. ten Ever będzie bardziej odporny niż przedłużacz no-name za 15zł.

Druga sprawa to kupić listwę z bezpiecznikiem.


(januszek) #11

Primo: Czytaliście instrukcję tej listy Ever? Jest tam napisane:

“Dla prawidłowej pracy urządzenie powinno być podłączane do gniazda sieciowego wyposażonego w bolec uziemiający. Urządzenie należy stosować w pomieszczeniach, w których instalacja elektryczna posiada jednoznacznie zidentyfikowane przewody: fazowy i neutralny”.

Secundo: Zalecenia eksploatacyjne producenta są jasne:

“Listwę należy stosować wyłącznie w instalacjach ze stykiem ochronnym (bolcem uziemiającym)!”.

W instrukcji jest też rysunek układu wyprowadzeń gniazda zasilającego, z którego jednoznacznie wynika, że ta listwa jest przystosowana do pracy w instalacji trzy żyłowej, czyli takiej w której jest faza + przewód neutralny + przewód ochronny ( proszę nie mylić przewodu ochronnego z zerowaniem – czyli mostkowaniem bolca z zerem ).

Ogólnie to zalecałbym kontakt z elektrykiem, który sprawdzi co i jak działa w tej instalacji i doradzi odpowiednią listwę.