Wybór lumii i pytanie o aktualizacje WP

Planuję zakup telefonu od Nokii. Priorytetem jest system Win Phone 8.1 oraz ekran między 4 a 5 cali.

Przyglądałem się Lumii 720 i bardzo mi odpowiada, jednak czy jest może w tej kategorii cenowej coś podobnego z trochę (0,3-0,5 cala) większym ekranem?

 

Drugie pytanie: Jak wygląda aktualizacja Windowsa? Jest ona rozwiązana jakoś sensowniej niż z Androidem? Jak długo taka 720 będzie wspierana?

 

Ostatnio słyszałem opinie, że o wiele lepiej od 720 kupić 820. 720 ma od niej co prawda lepszą baterię, ale podobno gorszą jakość wykonania.

 

Obecnie na pewno mogę powiedzieć, że po 8.1 (Cyan) będzie przynajmniej jeszcze jedna aktualizacja - Denim. Wprowadza m.in. foldery na ekranie Start i parę drobnych usprawnień. Prawdopodobnie niedługo po niej pojawi się kolejna, jeszcze nienazwana aktualizacja (tzw. GDR2).

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy telefony z Windows Phone 8.1 dostaną aktualizację do Windows 9.

Lumie z WP 8.1 będą wspierane jeszcze przez 3 lata. Wybierz L820 - trochę lepsze wykonanie + 1gb pamięci ram + wyższe taktowanie procesora.

L820 ma 1 GB, L720 ma za to np. pojemniejszą baterię. Na Twoim miejscu brałbym jednak 820, ze względu na większą ilość RAM, zwłaszcza jeśli robisz na telefonie wiele rzeczy w tym samym czasie.

 

Co do samego procesu aktualizacji to można je robić tak jak w Windowsie na komputerach osobistych, ale osobiście polecam aktualizować telefon przez Nokia Recovery Tool(podziękowania dla użytkownika Magnum 44). Proces jest dziecinnie prosty, a nie ma potem żadnych problemów z systemem, które czasami wstępują po aktualizacji OTA.

Ostatecznie zdecydowałem się na 925. Dzięki za pomoc:)