Wybór lustrzanki - pomoc

Witam,

nie mogłem znaleźć dobrej kategorii, więc zakładam tu. Jeśli Moderator uważa, że trzeba przenieść, niech przeniesie.

Potrzebuję pomocy przy wyborze taniej lustrzanki (nie znam się na cenach, ale niech będzie tania) do kręcenia filmów oraz robienia zdjęć makro. Lustrzanka ma być NIKON z obiektywem, gdzie można robić ZOOM.

To wszystko. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam, ewer.

witaj ja używam FujiFilm ale dobry jest Canon

@Leszek2204, kolega nie pyta czego używasz i jaka inna marka jest jeszcze dobra, tylko o Nikona z obiektywem do macro.

@ewer, co znaczy taniej? - ile konkretnie możesz wyłożyć i czy w grę wchodzą wyłącznie nówki czy używki też?

Poza tym, czy potrzebujesz jeszcze coś poza macro?

…bo jeżeli nie specjalnie, to Tamron 90 2.8, a puszka na jaką styknie i jaka przypadnie ci bardziej do gustu.

Tu masz małe porównanie KLIK. Poczytaj sobie testy i opinie, zerknij po ile idą na ceneo czy alledrogo, wreszcie wybierz się do sklepu i pomacaj.

To oznacza - że albo już wybrałeś, albo w ogóle lustrzanka ci nie potrzebna.

Słowa “Nikon” i “tania” wzajemnie się wykluczają.

dlaczemu? Używkę lub nowy (starszy) model można dostać za całkiem sensowne pieniądze.

Równie dobrze można by napisać, że “Canon” i “tani” się wykluczają …a już Hasselblad, to o ho ho…

Taki już urok lustrzanek, że do tanich nie należą …a szkła do nich są jeszcze droższe.

Lustrzanka do kręcenia filmów - to chyba z kamerą pomyliłeś… Owszem, lustrzanki nakręcą film, ale nie będzie to super ekstra jakość.

Określ może, jaki masz budżet, to coś się wymyśli. No i jak wyżej - czy mogą być używki.

A co do zoom-a - większość obiektywów (poza stałkami tylko) ma zoom ;-).

A mi się wydaje że właśnie będzie, tyle że mam na myśli sprzęt troszkę droższy od najtańszych lustrzanek. :wink:

na przykład taki zestawik :wink:

fromhandheld2dolly.jpg

No tak, jakaś średnia-wyższa półka da radę, ale autor chce “tanią” (chociaż to pojęcie względne, dla mnie tani może być Mercedes klasa C, a dla kogoś innego może kosztować majątek).

Tanią, czyli nie za 10 tyś. Określam budżet do 2,5 tyś. I nie pier*iczcie mi, że lustrzanka nie ma dobrej jakości w kręceniu filmów!

A co ty wiesz o zabijaniu (filmowaniu dslr) ? :lol:

Z taką kwotą to nie poszalejesz, albo używki albo nowy, prosty zestaw z kitem.

Popatrz sobie na aparaty z podanego wyżej linka, poczytaj opinie i coś sobie wybierz.

Nie ma.To jest w przypadku lustrzanki taki sam bajer-dodatek, jak aparat fotograficzny w przypadku telefonu komórkowego. Możesz mieć super hiper nie-wiadomo-ile-pikseli matrycę w telefonie, a i tak byle kompakt za połowę ceny telefonu pobije ją jakością zdjęć na głowę.

Do 2,5 tys. zasadniczo możesz sobie kupić Sony Alfa SLT-37 lub 57. Ale osobiście radziłbym ci zejść na ziemię, i jeśli już MUSISZ mieć zaawansowany aparat z funkcją nagrywania filmów, oszczędź pieniędzy, i zainteresuj się np. takim FUJIFILM HS25EXR. Tak czy owak, nie liczyłbym na to że jakość filmów będzie lepsza niż dajmy na to z kamery którą można kupić za jakieś 600 zł. (uprzedzając pytanie “a co ty o tym możesz wiedzieć?” - odpowiadam: wiem, bo mam porównanie dwóch lustrzanek których używam z kamerą którą posiadam)

Taaa -.- znalazłem sobie sam, może nie NIKON, którą potrzebowałem, ale mam: http://www.agito.pl/lustrzanka-cyfrowa-canon-eos-600d-obiektyw-18-55-mm-is-ii-197-474061.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=474061

I co? Sam musiałem sobie pomóc, bo znalazło się z 10 osób, które mnie wyśmiały i robiły sobie żarty…

Do zamknięcia.

Nikt cię nie wyśmiewał, koledzy jedynie zwracali uwagę na fakt, że masz raczej blade pojęcie o fotografii i sprzęcie, oraz jego możliwościach.

Fajnie, że sam sobie pomogłeś i wybrałeś co wybrałeś. Pozostaje życzyć powodzenia w fotografii makro i filmowaniu. :wink: