Wybór menadżera pobierania

Na stronie “Dobrych Programów” jest dość duży wybór menadżerów pobierania, mnie interesuje najlepszy ze względu na dwie cechy:

  1. jak najszybsze pobieranie (przynajmniej z większą prędkością niż przez przeglądarki internetowe) z hostingów w trybie free (słyszałem, że są takie, które omijają nałożone limity, dzielą pliki na części itp.),

  2. możliwość wznowienia pobierania po przerwaniu połączenia (także w trybie free).

Jaki menadżer byście polecali?

Najważniejsze pytanie to czy ten menadżer ma był płatny czy darmowy

Praktycznie wszystkie już oferują dzielenie plików na części, więc jakie masz łącze tyle będzie Ci pobierać.

  1. możliwość wznowienia pobierania po przerwaniu połączenia (także w trybie free).

To już zależy od serwisu z którego pobierasz i czy oferuje w trybie free wznawianie.

Ma być darmowy do użytku domowego.

Hm, zauważyłem jednak, że np. JDownloader pobiera szybciej z niektórych hostingów (w trybie free) niż przeglądarka internetowa.

A czy jakieś menadżery mają wznawianie pobierania po przerwaniu połączenia internetowego (przeważnie pobieram przez WiFi)? JDownloader, z tego, co zauważyłem, wymaga ponownego wpisania kodu captcha i następnie pobiera ten sam plik od początku. To samo dzieje się w przeglądarkach.

skoro ma być darmowy to zainteresuj się Free download manager i DAP.Jeśli korzystasz z firefoxa to polecam również zapoznać się DTA (Down Them All)

tak bo dzieli pobierany plik na części.

Tak mają, ale to czy będzie mógł wznowić czy nie zależy od usługi z której pobierasz plik.

Zatem czy mógłbyś mi wytłumaczyć, dlaczego z niektórych serwisów (fastshare) pobiera szybciej, a z innych (egofiles) tak samo szybko jak przeglądarka? W innych nie dzieli pliku na części?

Mam rozumieć, że bez względu na to, czy przerwanie połączenia nastąpi w wyniku przerwania sygnału z routera do komputera przez sieć WiFi, czy też z winy serwisu hostingowego, możliwość wznowienia pobierania zależy zawsze od możliwości usługi, z której pobieram plik?

Z tego, co piszesz, wydaje mi się, że najlepiej zainteresować się po prostu tymi najpopularniejszymi i najlepiej ocenianymi menadżerami.

Każdy serwis ma inne limity, jeden ma np limit pobierania darmowego 50kb/s a drugi 200kb/s.

Prosty przykład, pobieram często z mediafire darmowego i z menadżerem pobierania leci maksymalną prędkością mojego łącza gdy w opcjach mam zaznaczone dzielenie (segmentacja) pobieranego pliku.Gdy wyłączę menadźer pobierania i ponownie chcę coś pobrać z mediafire to pobiera tylko 1/3 prędkości łącza.Rapidshare ostatnio zlikwidował ograniczenia prędkości dla darmowych użytkowników co bardzo mnie cieszy.Należy pamiętać że niektóre serwisy nie pozwalają na dzielenie pliku podczas jego pobierania ale to rzadkość.

Tak, przynajmniej ja tak zaobserwowałem a pobieram sporo i to z najróżniejszych usług.

Musisz sobie dopasować menadżer pobierania, oczywiście aby obsługiwał dzielenie jak i wznawianie ale teraz to większość ma te funkcje.

Stąd wynikałoby, że egofiles nie pozwala na dzielenie pliku, gdyż zarówno przez menadżer pobierania (z włączoną funkcją dzielenia), jak i przez przeglądarkę leci z tą samą prędkością ok. 100 kb/s - znacznie poniżej maksymalnej prędkości mojego łącza. Chyba że zależy to też od rodzaju menadżera pobierania. Dlatego pytam, który byłby najlepszy pod względem prędkości pobierania.

Jak na razie mam niewielkie doświadczenie z menadżerami pobierania, do tej pory wystarczał mi menadżer wbudowany w przeglądarkę internetową. Dużych plików raczej nie pobierałem. Trochę przeraziły mnie komentarze pod różnymi menadżerami na tym portalu, że po zainstalowaniu bardzo ingerują one w system.

Widocznie nie pozwala (przynajmniej w darmowej opcji)

Komentarze jak komentarze, akurat tymi na dp.pl nie sugeruj się bo co niektórzy piszą byle tylko napisać, najlepiej samemu jest sprawdzić i wybrać taki który sobie najbardziej upodobasz.

Darmowe to Free Download Manager, DAP a z płatnych to IDM który oferuje praktycznie wszystko.

Dzięki za rady i sugestie. Postaram się przetestować kilka z tych lepiej ocenianych :slight_smile: