Wybór między FX-8320 lub i5

Mam do wyboru ten procesor od amd ; 

AMD X8 FX-8320 AM3+125W 3,5GH 16MB FD8320FRHKBOX

 

lub jakąś i5 ale nie wiem jaki ale też żeby była z takiej samej ceny nie przekraczała tych 600zł

Znajdzie się coś ? 

Reszta podzespołów mnie nie interesuje tylko sam procek.

od tego proca AMD każdy i5 będzie lepszy znajdź taki za 600zł i go kup

Zakładam, że wiesz, jaką resztę podzespołów wybrać. Oczywiście Core i5 sprawdzi się lepiej niemal w każdej sytuacji. Ale poniżej 600zł to chyba tylko jakąś używkę dostaniesz. W okolicach 650zł znajdziesz nowe Core i5 3350p (Ivy Bridge) lub nowszy Core i5 4430 (Haswell).

Jak to reszta podzespołów cię nie interesuje? Jak się decydujesz na jakiś procesor to i płytę musisz pod niego mieć, no chyba, że potrafisz wsadzić intela w podstawkę AMD lub na odwrót :slight_smile:

Taki AMD będzie na pewno tańszy niż jakikolwiek I5, zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w markowy dobrej jakości układ chłodzenia i będziesz ustawiony.

" Core i5 3350p (Ivy Bridge) lub nowszy Core i5 4430 (Haswell)"

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

drunkula

Tak patrz na Benchmarki.

 

Jeżeli szanowny autor chce używać go do gier to każda i5 będzie zjadać AMD.

Kolejna zaleta i5 ma lepszy proces technologiczny bo został wykonany w 22nm i kolejna sprawa zjada mniej prądu niż AMD.

użytkownik guiness   przedstawił fajne testy i tam polecam sprawdzić jak zachowuje się procesor w np grze takiej jak Crysis 3.

Wiec osobiście nawet bym sie nie zastanawiał lecz wolał dopłacić i brać i5.

   

Na codzień mam okazję porównywać procesory i jedyna rzecz jaką mój służbowy i5 robi lepiej od FX 6350, to nagrywanie płyt. 

Może dlatego że w domowym nie ma napędu na płyty :wink: i przyznaje bez bicia że właśnie ze względu na prądożerność procesora - nie chce mi się szukać nowego zasilacza.

To polecam porównać sobie swojego AMD i i5 w grach wymagających.

Przeczytałem wszystkie posty i zajrzałem na te linki i stwierdzam że nie ma mowy żeby AMD wybrał z i5.

Dziękuje za odpowiedzi ale jakiś konkretny to jaki z i5 ? 

A drugie pytanie to jaka jest najwydajniejsza i5 a i7 ? 

Podstawa taka jest. chcesz mieć możliwość podkręcania czy też nie ?

I jaki budżet ??

tak chcę mieć i do 900 zł ? lub do 1000