Wybór między n. 5530 a 5800 lub czymś podobnym

Siema. Tak więc zastanawiam się nad wyborem między Nokią 5530 a 5800. Wiem że nie znacznie sie różnią ale można znaleźć na allegro w okolicach 400 naprawdę już dobre wizualnie ze wszystkim. Możecie mi polecić któryś z nich albo w tej kategorii cenowej coś innego?

Zależałoby mi na

-wifi

-obracanym wyświetlaczu

-w miare dobrym aparacie

-Dobrym wyświetlaczu (nie znam sie na tych dotykowych zbytnio) chodz mi o to że nie mam zamiaru posługiwać się rysikiem tylko palcami.

-no i możliwie symbianem bądź innym sys. operacyjnym.

Czyli wolisz ekran pojemnościowy a nie oporowy. 5530 i 5800 jak i podobna C6 mają chyba oporowy więc odpada.

Z innych telefonów za tą cenę to polecam Samsung i5800, sam kupiłem w podobnej cenie co są aktualnie ww. Nokie (360zł) i nie narzekam.

Ogólne dane Android 2.1, WiFi b/g/n, BT 3.0, GPS, 3G do 3.6Mbit, Aparat 3.2 z Autofocus-em (bez lampy), czujnik położenia i tym samym obracany ekran, dobra jakość muzyki.

Właśnie nie wiem czy można zaufać samsungowi. Posiadam teraz samsunga delphi i po odpaleniu muzyki zostawieniu odtwarzacza w tle podczas chodzenia po tel przegladaniu i pisaniu sms’ow chociazby tel po prostu muli. Co możesz powiedzieć o swoim?

Nie wiem czy można zaufać Nokii. Miałem E50 strasznie zamula i to na wszystkim co się da.

Nie wiem czy można zaufać LG opartego na ich systemie bo przy 3 zakładach scina niesamowicie.

Prawda jest taka że każda marka ma telefony tanie, nic nie mające lub mało mające jak Delphi.

Porównać i5800 do Delphi nie ma sensu bo to 2 inne klasy.

U mnie przytnie jak mam z 10-15 aplikacji odpalone. Potrafi mocno przeciąć jak jesteś gdzieś w lesie i szuka zasięgu. Warto zamykać te nadużywane.

Ok namówiłeś mnie. Byłem troche przeciwny samsungom po złych doświadczeniach z delphi po prostu nie byłem zadowolony ale ten zapowiada sie naprawdę interesująco i ma wszystko o co mi chodzi. Dzięki wielkie można zamknąć :slight_smile:

Tematów raczej nie zamykamy.

Poczekaj na inne opinie, bo zwykle jest ciekawie.

Ją poleciłem Galaxy 3 bo jest ok, ale zdaje sobie sprawę że za 400 zł mogą być lepsze, gorsze lub telefony o innym “przeznaczeniu”.

Co do różnego rodzaju dolegliwości - nie zdarzył się taki model który ich nie ma.