Wybór mikrofonu pojemnościowego do nagrywania na YouTube

Witam

Zastanawiam się nad wyborem mikrofonu pojemnościowego do nagrywania na YouTube. Budżet mam ograniczony , 250 zł. Zastanawiałem się nad Samsonem Go Mic i Behringer’em C1. Możecie mi doradzić czy dobrze się kieruję i jaki model mikrofonu wybrać ?

Hej,

Zdecydowanie Behringer C1, ewentualnie jeśli może być z USB, to C1U.

Pozdrawiam,

Dimatheus

potwierdzam, używałem kiedyś takiego bez usb, do mówienia czy amatorskiego wokalu wystarczy.

jednak czy do takich celów nie lepiej kupić sobie jakiś krawatowy mikrofon? Tylko na takie łatwo się naciąć, a ja niestety nie mam w tej kwestii doświadczenia, pozdrawiam

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=gmUuX8GYm5c#t=171s - gdzieś od drugiej minuty

Jedyne co w tym mikrofonie - w wariancie USB - jest niefajne, to to, że bardzo cicho nagrywa.

Jest wręcz idealny do nagrywania wokalu i np. instrumentów muzycznych, ale do zwykłego mówienia może być kiepski bez kompresora i późniejszej obróbki. Na szczęście ma bardzo mało szumu, a zasilany z laptopa, który jest zasilany z baterii, nie wprowadza praktycznie szumu.

Hej,

Szczerze mówiąc nie zauważyłem, by nagrywanie było ciche. Aczkolwiek rozwiązanie USB ma jedną wadę - brak sprzętowego odsłuchu w czasie rzeczywistym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli mam rozumieć , ze model Behringer C1 nie jest podłączony przez USB ?

Hej,

Nie, C1 jest podłączany standardowym dużym jackiem, natomiast w port USB jest wyposażony model C1U.

Pozdrawiam,

Dimatheus