Wybór mikrofonu pojemnościowego! (granice 500zł + wyjątki)

Cześć. :wink: Jak w temacie, rozważam zakup mikrofonu pojemnościowego w cenie około 500 zł, aczkolwiek widziałem sporo lepsze mikrofony, lecz sporo droższe. Dlatego napisałem w temacie "(…) + wyjątki". Do czego mi będzie potrzebny taki mikrofon:

  1. nagrywanie głosu

  2. czasami śpiew

  3. rozmawianie przez skype/teamspeak

  4. mam zamiar też zacząć niedługo grać na gitarze, może do gitary się przyda

Jak wiecie, są różne firmy: Sennheiser, Shure, Samson, Behringer, MXL, SM, a nawet Audio Technica. I wiele, wiele innych. Co chciałbym uzyskać od mikrofonu? Chcę mieć czysty głos, a ponieważ mój głos jest naturalnie niski to chciałbym, aby mimo wszystko troszkę basu też mikrofon dawał - oraz bym dobrze brzmiał przy wyższych dźwiękach. Czyli podbicie niższych i wyższych tonów wskazane!Po prostu chciałbym brzmieć naprawdę nieziemsko :wink:

Zdecydowałem się na mikrofon pojemnościowy, najlepiej taki, który nie podłącza się na USB. I teraz najważniejsze - oto mikrofony, z których pragnę wybrać ten jeden dla siebie:

  1. MXL 990 - ten mikrofon polecał mi znajomy, bardzo sobie chwalił

  2. AKG Perception 100 - często polecany mikrofon do 500zł

  3. Blue Yeti - polecany również przez wielu mikrofon

  4. Studio Projects B1 - podobno świetnie współpracuje z dedykowanym przedwzmacniaczem mikrofonowym StudioProjects VTB1, który też każdy poleca

  5. Audio Technica AT2020 Bundle - nie wiem co oznacza Bundle, ale mamy tu cały zestaw w przystępnej cenie chyba, co?

  6. Oktava MK-319 - no i ten, który najbardziej mi się podoba…

Ogólnie ceny są różne, tyle że Oktava z pkt. 6 kosztuje blisko 1000zł… Jakiś czas temu na stronie była ogromna przecena i kosztowała chyba niecałe 600zł. Nie wiem czy teraz w tej cenie ją znajdę, bo ten mikrofon najbardziej mi się podoba. Nie tylko głosowo, ale też wyglądem. Bo głosowo wszystkie brzmią podobnie.

Spotkałem się też z opinią w internecie, że “Jeśli kupować mikrofon pojemnościowy, to od razu kupować też mikser z phantomem.” Zgadzacie się? Wiem, że musiałbym dokupić popfiltr oraz przedwzmacniacz lub mikser. Tylko że niektóre miksery kosztują tyle, co mikrofony po 400zł. Nie chcę wydać nie wiadomo ile, po prostu chcę mieć bardzo dobry sprzęt, który mi posłuży przez długi czas.

Pozdrawiam,

Quarantine :wink:

No tak, tylko nie napisałeś jaki posiadasz system, płytę główną oraz co najważniejsze kartę dźwiękową?

Co z tego jak kupisz mikrofon za 500 zł. a karta dźwiękowa będzie do d…y :frowning:

A wybaczcie, a więc:

  1. Karta dźwiękowa: SB Live! Wave Device

  2. System: Microsoft Windows XP Professional 2002 (z dodatkiem Service Pack 3)

  3. Płyta główna: Tutaj nie wiem, musiałbym pobrać programy aby się dowiedzieć (Everesta czy coś innego), a i tak musiałbym poszukać. A to takie bardzo ważne jest? Nie wystarczy sama karta dźwiękowa? :wink:

Jaka ?

Dokładna nazwa ?

Jak stara, nie 5.1 lub 7.1 to zapomnij sobie o tym aby lepszy mikrofon lepiej działał :frowning:

karta live 5.1, wiekowa

A gdzie mogę taką nazwę znaleźć? Bo szukam w “Uruchom -> (wpisuję) dxdiag -> [Enter] -> (klikam zakładkę) Dźwięk” ale tam nic nie ma o dokładnej nazwie, jest tylko nazwa SB Live! Wave Device oraz jej identyfikator i sterowniki do niej.

No kolega wyżej rozpoznał. No to co teraz?

Powinna wykazać AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

ks151_karta-dzwiekowa.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to sprawdź AIDA64 Extreme Edition.

–> Nazwa płyty głównej : Nieznane (tak mam napisane)

–> Mikroukład płyty głównej : nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer

–> Multimedia (Karta dźwiękowa) : Creative SB Live! Player 1024 Sound Card (chyba o to chodzi)

A więc?

Dodane 22.05.2013 (Śr) 14:31

Refresh~

Więc jeszcze raz pytam: a więc?

Który z mikrofonów polecacie, dlaczego ten i wszystko inne?

Kup sobie mikrofon podpinany pod USB typu M-AUDIO Vocal Studio.

Chcę coś profesjonalnego, a nie coś pod USB.

Chcę kupić MXL 990, ale tutaj mamy kwestię:

  1. Mikser - chciałem zakupić taki ( Soundcraft Compact 4 ) lub taki ( Behringer XENYX 802 ).

  2. Kabel - do podpięcia kupiłbym taki ( RCA - mini jack Cinch ) - żeby miał 2 wyjścia z jednej strony do miksera oraz jedno wyjście do podpięcia do komputera

  3. Karta graficzna - mam SB Live! Wave Device (bodajże 5.1) i nie wiem, czy wystarczy, bo za kilka m-cy przesiadam się na laptopa i nie wiem co tam jest

  4. Program komputerowy - proponowano mi ( Sony Sound Forge )

Ogólnie chcę podpiąć mikrofon do miksera, a ten do komputera. Co myślicie o tym wszystkim?