Wybór modemu do netbooka

Zastanawiam się nad wzięciem netbooka z internetem w erze i mam do wyboru modem: zwykły usb a z wbudowanym 3g.

Mieszkam w niedużej mieścinie gdzie zasięg nie jest najlepszy. Moja koleżanka ma zwykły modem (huawei bodajże) i działa jej przyzwoicie. Moje pytanie czy ten drugi będzie działał podobnie jak usb (EDGE itp) czy wymaga b.dobrego zasięgu 3g? Nie znam się :frowning: nie wiem jak się ma nazwa modemu do sieci obsługiwanej w moim mieście, a 3g na pewno nie łapie.

Wbudowany będzie działał lepiej niż niż pod USB (w obudowie laptopa są ukryte anteny), ale do niektórych USB można podłączyć dodatkową zewnętrzną antenę.

Rzadko gdzie jest dobry zasięg 3G, a szczególnie wewnątrz budynków.

3G lepszy. A czy w twojej mieścinie łapie 3G możesz zobaczyć na mapkach u dostawców np Heyah: http://www.heyah.pl/mobilny-internet/zasieg

Jeżeli się nie łapiesz pozostaje EDGE.

Hej,

A dodatkowo modem wbudowany jest bardziej bezpieczny - nie zahaczysz go o nic, nie uszkodzisz portu i nie musisz podłączać do USB - karta cały czas jest w środku i uruchamiasz neta szybciej niż w przypadku modemów zewnętrznych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mapki mają zawsze charakter orientacyjny i nie ma co na nich zbytnio polegać.

EDGE - w dzisiejszych czasach będzie to jak przesiadka z Ferrari na spasionego osiołka…

Martwiłam się tylko o to że netbook z takim wewnętrznym modemem 3g nie będzie odpowiedni do warunków w moim mieście, gdzie można sobie pozwolić tylko na EDGE.

Hej,

Spokojnie. Jeśli sygnał 3G nie będzie dostępny w Twojej lokalizacji, będzie odbierany sygnał w oparciu o EDGE. Tutaj więc nie powinno być żadnych problemów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za pomoc :slight_smile: