Wybór modemu do netbooka

(Sylbuz90) #1

Zastanawiam się nad wzięciem netbooka z internetem w erze i mam do wyboru modem: zwykły usb a z wbudowanym 3g.

Mieszkam w niedużej mieścinie gdzie zasięg nie jest najlepszy. Moja koleżanka ma zwykły modem (huawei bodajże) i działa jej przyzwoicie. Moje pytanie czy ten drugi będzie działał podobnie jak usb (EDGE itp) czy wymaga b.dobrego zasięgu 3g? Nie znam się :frowning: nie wiem jak się ma nazwa modemu do sieci obsługiwanej w moim mieście, a 3g na pewno nie łapie.

(MaRa) #2

Wbudowany będzie działał lepiej niż niż pod USB (w obudowie laptopa są ukryte anteny), ale do niektórych USB można podłączyć dodatkową zewnętrzną antenę.

Rzadko gdzie jest dobry zasięg 3G, a szczególnie wewnątrz budynków.

(Kropq12) #3

3G lepszy. A czy w twojej mieścinie łapie 3G możesz zobaczyć na mapkach u dostawców np Heyah: http://www.heyah.pl/mobilny-internet/zasieg

Jeżeli się nie łapiesz pozostaje EDGE.

(Dimatheus) #4

Hej,

A dodatkowo modem wbudowany jest bardziej bezpieczny - nie zahaczysz go o nic, nie uszkodzisz portu i nie musisz podłączać do USB - karta cały czas jest w środku i uruchamiasz neta szybciej niż w przypadku modemów zewnętrznych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Ostatni Mohikanin) #5

Mapki mają zawsze charakter orientacyjny i nie ma co na nich zbytnio polegać.

EDGE - w dzisiejszych czasach będzie to jak przesiadka z Ferrari na spasionego osiołka...

(Sylbuz90) #6

Martwiłam się tylko o to że netbook z takim wewnętrznym modemem 3g nie będzie odpowiedni do warunków w moim mieście, gdzie można sobie pozwolić tylko na EDGE.

(Dimatheus) #7

Hej,

Spokojnie. Jeśli sygnał 3G nie będzie dostępny w Twojej lokalizacji, będzie odbierany sygnał w oparciu o EDGE. Tutaj więc nie powinno być żadnych problemów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Sylbuz90) #8

Dziękuję za pomoc :slight_smile: