Wybór modemu kablowego pod internet w Vectra

(scripter1) #1

Witam kolegów.
W najbliższym czasie mam zostać przyłączony do internetu w sieci Vectra. Z uwagi na to że użytkownik nie ma w tej sieci żadnej kontroli nad modemem/routerem które oni dają ani nawet dostępu do jego panelu ustawień (nie mówiąc już o nieznanej przeszłości dostarczanego sprzętu i jego jakości) chciałbym się wyposażyć we własny modem który podłączę do kabla antenowego zastępując całkiem ten ich.

I tu moje pytanie do was. Na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie aby mój modem połączył się z siecią, jakie ma mieć parametry i jakie protokoły powinien obsługiwać? Czy w ogóle jest możliwe wykorzystanie własnego sprzętu czy tez blokują taka możliwość?

Oczywiście szukałem na ten temat informacji w sieci ale niestety na ich stronie nie da się znaleźć żadnych użytecznych informacji (nawet nigdzie nie piszą jaki dają teraz modem/router) a na innych stronach napotykam jedynie szczątkowe informacje i to sprzed paru lat. Kontakt z ich pomocą techniczna też odpada bo technicznie nie nam jeszcze podpisanej umowy i nie jestem na tą chwilę ich klientem.
Z góry dziękuję zacwszelkie informacje.

(bachus) #2

Nie zastąpisz. Upewnij się czy tak nadal jest - u rodziny wystarczyło, że zalogowałem się na stronę vectry do panelu i zmieniłem z funkcji routra na ‘bridge’ - wtedy wepnij sobie dowolny router (WAN) a pudełko od Vectry traktuj tylko jako modem. Zadzwoń, upewnij się czy tak nadal jest (myślę że tak, bo całość nadal działa).

(Jarek B.) #3

Modem od Vectry musi być. Odpowiedzialny jest za transmisję internetową w ich sieci. Modem kablowy jest dostarczany przez przedstawiciela sieci Vectra podczas instalacji usługi.U mnie monter założył modem : Cisco epc3928s. Ponieważ posiadałem swój router Asus RT- AC68U na swoim modemie wyłączył wi -fi .I w chwili obecnej korzystam ze swojego. Jest możliwość konfigurowania ich modemu po zalogowaniu się do panelu Vectry w strefie klienta.

(Jaziko) #4

Zainteresowałem się tematem i polecam świeże opinie na stronie https://opiniuj.pl/vectrasa.html

(scripter1) #5

Z tego co się zorientowałem ten Cisco epc3928s ma wbudowany modem EuroDOCSIS 3.0 8 kanałów down i 4 kanały upload natomiast router który bym chciał użyć to netgear nighthawk c7000 który również ma modem EuroDOCSIS 3.0 ale 24 kanały down i 8 kanałów upload, według tych parametrów powinien być on kompatybilny z tym Cisco co daje Vectra.
Czy ktoś z was jest w stanie mi powiedzieć że to na 100% to nie ma szans zadziałać, może są szanse tylko trzeba pogadać z ich technikami aby dopuścili jego MAC do sieci?
Albo może ma ktoś z was namiary do któregoś z ich techników co bym mógł sam zagadać? Jeśli tak to bym był wdzięczny za namiary na priw.