Wybór modemu kablowego pod internet w Vectra

Witam kolegów.
W najbliższym czasie mam zostać przyłączony do internetu w sieci Vectra. Z uwagi na to że użytkownik nie ma w tej sieci żadnej kontroli nad modemem/routerem które oni dają ani nawet dostępu do jego panelu ustawień (nie mówiąc już o nieznanej przeszłości dostarczanego sprzętu i jego jakości) chciałbym się wyposażyć we własny modem który podłączę do kabla antenowego zastępując całkiem ten ich.

I tu moje pytanie do was. Na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie aby mój modem połączył się z siecią, jakie ma mieć parametry i jakie protokoły powinien obsługiwać? Czy w ogóle jest możliwe wykorzystanie własnego sprzętu czy tez blokują taka możliwość?

Oczywiście szukałem na ten temat informacji w sieci ale niestety na ich stronie nie da się znaleźć żadnych użytecznych informacji (nawet nigdzie nie piszą jaki dają teraz modem/router) a na innych stronach napotykam jedynie szczątkowe informacje i to sprzed paru lat. Kontakt z ich pomocą techniczna też odpada bo technicznie nie nam jeszcze podpisanej umowy i nie jestem na tą chwilę ich klientem.
Z góry dziękuję zacwszelkie informacje.

Nie zastąpisz. Upewnij się czy tak nadal jest - u rodziny wystarczyło, że zalogowałem się na stronę vectry do panelu i zmieniłem z funkcji routra na ‘bridge’ - wtedy wepnij sobie dowolny router (WAN) a pudełko od Vectry traktuj tylko jako modem. Zadzwoń, upewnij się czy tak nadal jest (myślę że tak, bo całość nadal działa).

Modem od Vectry musi być. Odpowiedzialny jest za transmisję internetową w ich sieci. Modem kablowy jest dostarczany przez przedstawiciela sieci Vectra podczas instalacji usługi.U mnie monter założył modem : Cisco epc3928s. Ponieważ posiadałem swój router Asus RT- AC68U na swoim modemie wyłączył wi -fi .I w chwili obecnej korzystam ze swojego. Jest możliwość konfigurowania ich modemu po zalogowaniu się do panelu Vectry w strefie klienta.

Zainteresowałem się tematem i polecam świeże opinie na stronie https://opiniuj.pl/vectrasa.html

Z tego co się zorientowałem ten Cisco epc3928s ma wbudowany modem EuroDOCSIS 3.0 8 kanałów down i 4 kanały upload natomiast router który bym chciał użyć to netgear nighthawk c7000 który również ma modem EuroDOCSIS 3.0 ale 24 kanały down i 8 kanałów upload, według tych parametrów powinien być on kompatybilny z tym Cisco co daje Vectra.
Czy ktoś z was jest w stanie mi powiedzieć że to na 100% to nie ma szans zadziałać, może są szanse tylko trzeba pogadać z ich technikami aby dopuścili jego MAC do sieci?
Albo może ma ktoś z was namiary do któregoś z ich techników co bym mógł sam zagadać? Jeśli tak to bym był wdzięczny za namiary na priw.