Wybór monitora do film grafika i nocnego pogrywania

A więc jak w tytule filmy oglądam w nocy w ciemności robię sobie kino. Aktualnie posiadam LG 22EN43 kiedyś miałem asusa miał piękne kolory ale się nie znałem i miał 1440 padł kilka razy i na szybko kupiło się LG. Został do dziś chcę go wymienić jest mały wymienię na 27 cali. A właśnie zaczynamy moje wymagania:
27 cali
1440p
144Hz+
Coś do sprzętowej synchronizacji więc pewnie gsync by się przydał freesync jest darmowe wiec każdy monitor teoretycznie obsłuży prawda?
VA/IPS i tu właśnie jest duży problem co wybrać gram wieczorami przy świetle. Filmy oglądam w ciemności grafikę obrabiam przy świetle, a filmy jak zapada zmrok bez światła taki styl życia nie pytajcie i nie zmienię nic.
Czas reakcji 1ms
BRAK WBUDOWANYCH GŁOŚNIKÓW
Płaska matryca
A zresztą mniejsza z tym bo łapcie tu moich kandydatów:

Gigabyte Aorus FI27Q-P

Gigabyte Aorus FI27Q

Gigabyte M27Q KVM

Gigabyte G27Q

AOC Q27G2U

LG 27GL850-B

LG UltraGear 27GL83A-B

A więc tak co do gigabyte z tego co widziałem testy a raczej większości nie widziałem bo ciężko jakieś rzetelne znaleźć to ogólnie mam sentyment do tej marki. Ale nie wiem jak z jakością. Wszystkie modele mają IPS i resztę cech.

AOC wydaje się być w mojej opinii najlepszym wyborem.
Kolejnym w kolejce może okazać się LG z nanoips ale czy oby na pewno?
To co zobaczycie na moim monitorze wypali wam oczy więc zapewne co bym nie wziął będę zadowolony ale jednak pytam was o zdanie najlepiej jakby była jakaś strona co robi ufotesty i pokrycia barowe dla srgb czy adobe. Podzielcie się opiniami oraz jakimiś stronami.

Ty na serio zrobiłeś print screena testufo i się chwalisz, że wszystkie ostre jak żyleta? Masakra!

Na mizernym komputerku - a cóżeś chciał?
Raczej dałem do śmiechu, a wyszło, jak zawsze…

Asus ma teraz jedne z najlepszych monitorów… nie ma co sie zrażać jednym modelem.
Jak nie to opcjonalnie brał bym LG chociaż ich serie z przed paru lat cierpiały na bleeding.

Dell ma fajne monitory dedykowane dla grafików…

Dell S2721DGF

Tak więc decyzja zmniejszyłem ilość monitorów do 4 oto one:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b8c9194b0e

I chyba bym się zdecydował na monitor AOC chyba, że macie inne SPEŁNIAJĄCE MOJE WYMAGANIA podane wyżej oparte o technologię VA.

Hallo?