Wybór monitora, jakim firmom zaufać?

Witam!

Moja mama chce sobie sprawić nowy monitor 22 cali z fullHD i wydać około 500zł

Przeglądając Media-Markt znaleźliśmy odpowiednie z firm Acer i Samsung no i jeszcze LG

Acer ma dobrą opinie ale wśród laptopów, nie wiem jak jest z ich monitorami

Do samsunga nie mam zaufania

LG nie wiem czy mają dobre monitory

Będzie używany do filmów i do internetu… ale nie musi być czasu reakcji 2ms bo aż tak mama nie przykuwa do tego uwagi :stuck_out_tongue:

może być 16:10, może 16:9, 1920x1200 czy, 1920x1080

Z góry dziękuje za posty :wink:

Acer ma dobrą opinię wśród laptopów? Ciekawe…

LG dawało swego czasu gwarancję na bad pixele - warto sprawdzić.

Przy okazji, żaden monitor nie ma czasu reakcji 2ms :wink: Nie daj się nabrać!

Inaczej

Czas reakcji 2ms jest liczony przeważnie w barwach zielony-biały-zielone wtedy jest to możliwe.

Zaden LCD nie da rady czarny-biały-czarny gdyż jest to po prostu niemożliwe.

W TV plazmowych owszem ale tam całkowicie inna technologia jest zastosowana nie ma żadnych przesłon itp.

Moim zdaniem, jeśli chodzi o monitory to tylko LG. Mam już LCD 4 rok, włączony jest po kilkanaście godziń dziennie codziennie, bo zawsze ktoś siedzi na kompie. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Ten będzie ok:

http://allegro.pl/item1086431223_lg_w22 … _reki.html

Z tego co widzę to ma on tylko wtyk D-Sub, lepiej byłoby raczej wybrać coś z DVI, no ale jak nic lepszego nie da rady wymyślić no to raczej wybór padnie na LG…

Dobre monitorki robi Acer, LG, Samsung, Dell, Iiyama…

więc Acera można brać? z tego co widziałem to właśnie Acer miał lepiej odwzorowane kolory niż Samsung dlatego do niego się przychylam

Sprzedawcy zmieniają ustawienia jak im się podoba by sprzedać telewizor/monitor który ma problem z sprzedażą ;p

ja bym polecił dell, jakość wykonania oraz obrazu jest naprawdę świetna.

lepiej wez LG- ma miesiac gwarancji 0 class. przez miesiac bedziesz go katował a jak się pojawią bad pixele- wymienisz na nowy. do tego sa dosc tanie. iiyama ma podobna gwarancje ale to juz inna liga- jesli Cie stac- to bierz w ciemno. reszta monitorow ma zazwyczaj 2 class gwarancji - wiec nie warto.

http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsun … =963:67479

zed71 myślisz, że dawali by taką gwarancję gdyby wiedzieli że ich monitor wywali bad pixele po miesiącu ? to chwyt marketingowy…

niekoniecznie chwyt. bad pixele pojawiaja sie w kilka godzin po uruchomieniu (nie mowie tu o wypaleniu - te sie pojawią w każdym LCD po jakimś czasie) ale w sklepie ciężko jest dokładnie sprawdzić każdy monitor. najczęściej jest tak, że dostajesz pudełko zapakowane z magazynu i sprzedawca albo sprawdzi po łepkach albo wcale (klienci czekają) a tak masz choć cień szansy na dokładne sprawdzenie w ciszy i spokoju. lepiej chyba dmuchać na zimne :wink:

a więc biorę LG, ten model:

http://www.proline.pl/?p=LG+W2240S-PN

dzięki wszystkim za rady i informacje, monitor będzie pewnie jutro w domu, więc jak będzie coś nie tak, to napiszę :wink:

A dlaczego nikt koledze nie powiedział o monitorach firmy Benq? Ostatnimi czasy w większości testów plasują się w ścisłej czołówce. Sam mam monitor tej firmy i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę.

widocznie zbyt mało użytkowników forum posiada monitory od Benq :stuck_out_tongue:

po kupnie sie okazało że jest bad pixel, gwarancja jest od 1 ale proline go nie chciało przyjąć bo oni od 3 wysyłają ale wysłałem do LG i działa wszystko ale… monitor się błyszczy strasznie, szkoda że LG nie robi matowych… ale dobrze jest, dzięki za opinie :wink:

@Areh

To może zaproponujesz jakiś monitor Benq?