Wybór monitora - samsung iiyama, czy może jakiś inny?


(Angelo7) #1

Witam,

Potrzebuje zakupić drugi monitor do komputera, gdyż jeden już mi nie wystarcza. Niestety w sprawie monitorów jestem kompletnie zielony. Chciałbym wydać jak najmniej. Moje wymagania odnośnie monitora:

~22 cale

panoramiczny

będzie używany jedynie do celów programistycznych, przeglądania internetu. W gry nie grywam za wiele a do oglądania filmów mam telewizor.

gwarancja, czym dłuższa tym lepiej :wink:

i w zasadzie to tyle. Nie chcę żeby miał tuner, głośniki ani innych bajerów. Wejście może mieć dvi, vga byle nie samo hdmi.

Zastanawiałem się nad tym, czy warto kupić:

http://www.morele.net/monitor-led-samsu ... en-456113/

czy może lepiej dołożyć do:

http://www.morele.net/monitor-led-iiyam ... le-404202/

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam,

Bourbon_kid


(falcon89) #2

Coś cenowo pomiędzy zaproponowanymi przez ciebie modelami http://www.morele.net/monitor-iiyama-prolite-e2208hdd-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-312140/


(Michal Kolatek) #3

Monitor kupuje się zwykle na parę lat użytkowania, lepiej dorzucić 100 zł i kupić coś porządnego, a nie utylizować stare matryce TN w swoim domu. Sam ostatnio kupiłem Della U2212HM, głównie ze względu na matrycę IPS, możliwość regulacji, góra/dół, regulacja konta nachylenia, możliwość obrotu, bo tańsze mają często stojak na sztywno, i ten model ma 3 lata gwar

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 3YPPG.html

nawet potaniał 710 zł


(djosdanielos) #4

ja od siebie polecę LG IPS226V

cena około 570zł

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/1887589

dobry stosunek cena/jakość


(Angelo7) #5

Dzięki za pomoc! Zdecydowałem się na tego polecanego przez Ciebie della i użytkuję go prawie tydzień. Jak na razie zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.