Wybor monitora TN 700 zl czy E-IPS za 700 zl?

Mam dylemat nad wybraniem monitorka…Co polecacie tn za 700zl czy tani ips za 700zl ?

A jakie jest główne przeznaczenie? Granie, obróbka grafiki, czy praca biurowa?

A masz już jakieś IPS,y na oku? Możliwe, że nie będziesz zadowolony ponieważ czerń w IPS z podświetleniem LED potwornie srebrzy lub świeci na fioletowo. Warto się wybrać do MM albo innego Saturna i pooglądać monitory w akcji.

Czyli tak monitor bedzie mi sluzyl do grania/filmy/net

Co do ipSa to mam na oku LG ips 234v - tylko ogolnie mnie martwi jakosc tego modelu nigdy niemialem LG raczej zawsze samsungi

Ja mam LG IPS231 i o ile jakości wykonania, trwałości i ogólnemu wyglądowi nic nie można zarzucić, to matryca jest porażką, zwłaszcza diodowe podświetlenie krawędziowe w kombinacji z IPS. Nie mówię oczywiście o jakichś martwych pikselach bo LG podchodzi do klienta poważnie i obiecuje wymianę na nowy w przypadku jakichkolwiek tego typu problemów. Myślę, że firma nie ma znaczenia bo w przypadku tanich monitorów dostajemy właściwie to samo niezależnie od producenta. Ważny jest właśnie typ matrycy. Niestety za dobry monitor trzeba zapłacić 1600zł i więcej i na dzień dzisiejszy znając wady tanich IPSów wolał bym wyłożyć większą sumę i kupić coś Full Led lub na zimnej katodzie niż męczyć się z tanim IPS, a co do typu matrycy to mam jeszcze monitor na matrycy VA i lampach CCFL i wygląda to o niebo lepiej niż IPS krawędziowo podświetlany przez LEDy.

Kupiłem niecały miesiąc temu IIYAMA ProLite E2473HDS. Jestem z niego zadowolony i uważam, że za te pieniądze jest to opcja godna rozpatrzenia.

@Up

No właśnie są użytkownicy, którym kiepskie kąty, słabe kolory i inne niedociągnięcia w TNkach nie przeszkadzają i będą sobie chwalić zwłaszcza czas reakcji. jednak w komentarzach do tego modelu wyraźnie powtarzają się - “Nierówne podświetlenie, blade kolory, poświata na dole ekranu, widoczny ghosting, słaba jakość dźwięku” Montaż głośników w monitorze komputerowym to jakaś okrutna pomyłka, na szczęście nie trzeba ich używać :slight_smile: Na prawdę warto wybrać się do dużego marketu i pooglądać sobie różne monitory, zwłaszcza z dołu i nieco z boku, żeby móc samemu wyciągnąć wnioski. Sporo zależy od pozycji jaką zajmuje się przed monitorem, na przykład jeśli chcesz sobie obejrzeć film z kanapy, i widzisz monitor trochę z dołu to większość TN’ek jeśli nie wszystkie po prostu wymięka. Jeżeli głównie grasz, i siedzisz zawsze prosto przed monitorem to TN może się podobać i pewnych mankamentów po prostu nie doświadczysz chyba, że parasz się grafiką lub fotografią wtedy będzie niewesoło. Wszystko zależy od punktu widzenia, a ten z kolei od punktu siedzenia :slight_smile:

■■■■■■■ to juz sam niewiem juz od miesiace sie zastanawiam jaka matryce wybrac mam nadzieje ze w grudniu juz kupie :smiley:

Co do ips to podobno te tanie ponizej 1000 zl niezle daja po oczach …

A co do tn to raczej siedze na wprost monitora …a co do kolorow czy beda roznice np w grze lub filmie miedzy tn za 700zl a ips za 700zl? W sumie teraz posiadam samsunga Syncmaster 2033 LCD 20 cali i w sumie kolory ustawiam w panelu nvidia to jest opcja tzw cyfrowa poswiata i kolory sa soczyste…

Zastanawiam sie nad tym monitorem http://www.newegg.com/Product/Product.a … rue&Page=1 niby ma dobre opinie…no i opcja magic angle z katami widzenia

Ps. Bedzie roznica miedzy tym samsungiem co posiadam a tym samsungiem co podalem w linku ?

Co do IPS to, tak będą różnice w kolorach i w kątach na korzyść IPS, oprócz właśnie koloru czarnego (bardzo ważnego :slight_smile: ), każdy monitor niewyregulowany wstępnie daje po oczach, trzeba poświęcić te 10 minut i sobie ustawić według uznania :slight_smile: “Dawanie po oczach” to akurat wina specyfiki podświetlenia LED a nie matrycy. IPS jest pod każdym względem lepszy tylko czarny w nim świeci albo na srebrno albo na fioletowo i trzeba sobie z tego zdawać sprawę przed zakupem. Jak dla mnie to porażka ale są ludzie, którym to nie przeszkadza tak jak koledze powyżej wady TN’ki. Nie ma w tym nic dziwnego zwłaszcza jeśli ktoś się przesiada z bardzo słabego monitora. Nie napisałeś nigdzie jaki monitor posiadasz?

Pisalem :smiley:

Posiadam monitor samsung Syncmaster 2033 LCD 20 cali

Czyli np w grach w kolorach bedzie roznica miedzy tn 700zl a e-ips za 700zl ?