Wybór monitora z tunerem TV

Witam!

Zamierzam kupić monitor. Kompletnie nie orientuję się obecnie, co dobre. Szukalem trochę ale zwracam się do was z prośbą o doradzenie.

-Monitor musi mieć przekątną od 19 do 24 cali.

-Służy głównie jako monitor do komputera-zastosowanie: internet, filmy, gry.

-Koniecznie tuner TV. Monitor ma służyć w przyszłości jako telewizor.

-Poszukuję czegoś o najlepszym stosunku jakości do ceny- nie mam dużego budżetu. Doradźcie, co jest w miarę dobre a nie kosztuje zbyt dużo :slight_smile:

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Ja posiadam monitor z wbudowanym tunerem DVB-T już dłuższy czas (Samsung P2770HD jeśli cię to interesuje ale to model 27" i już nie najmłodszy więc raczej nie interesuje cię ten model) i mam pewne uwagi co do tego typu sprzętów.

Monitory z tunerem TV są tańsze od “rasowych” TV i z pozoru niczym się od nich nie różnią ale w praktyce zwykle mają one pewne ograniczenia funkcjonalne w porównaniu od TV typu brak możliwości odbioru dźwięku przez HDMI (w moim obraz z kompa lub innego urządzenia mogę puszczać po HDMI ale żeby mieć dźwięk muszę go przesyłać dodatkowym kablem z wtyczką jack), ograniczone funkcjonalnie EPG lub inne (np. u mnie brak opcji czasu letniego w ustawieniach i latem zegar w nim automatycznie ustawia się na czas o godzinę wcześniejszy a jak ręcznie go skoryguję to EPG pokazuje bzdury).

Często też takie monitory nie mają możliwości odtwarzania filmów z pamięci USB (bo w końcu to monitor a nie rasowy tv), nawet jeśli posiadają gniazdo USB to często służy ono tylko do aktualizacji softu.

Ale do takich ograniczeń też można się przyzwyczaić.

Mimo tych wad polecałbym wybrać jakiegoś Samsunga ze względu na dobre matryce w nich stosowane.

Być może inne modele mają pełne wsparcie HDMI i EPG ale kupując monitor w wbudowanym tunerem należy się spodziewać jakichś braków funkcjonalnych.

Ja posiadam monitor z tunerem TV LG M2352, którego kupiłem za 780zł, a można także kupić jego mniejszego brata (ten 23 cale, a ten drugi 21,5) nawet za 700zł. Bardzo fajny monitor. Jestem z niego zadowolony. Ekran IPS, dwa wejścia HDMI, rozdzielczość Full HD, wejście USB (możliwość odtwarzania filmów :wink: ). Ogółem mogę polecić.