Wybór MP3 do 200 zł

(Bartolini234) #1

Witam.

Szukam dobrego, długo wytrzymującego odtwarzacza, tak do 200, w porywach 250 zł.

Zależy mi na tym, aby odtwarzacz:

:arrow: miał 8 GB pamięci

:arrow: miał dobrą jakość odtwarzania(żeby nie charczał itp. :wink: )

:arrow: posiadał dobrą, wytrzymałą baterię

:arrow: miło by było, gdyby był ładowany z sieci elektrycznej(a nie tylko przez USB) albo żeby była dostępna ładowarka, która do niego będzie pasować i go nie spali :stuck_out_tongue:

Podkreślam, że zależy mi na MP3, nie na MP4-chcę słuchać muzyki, filmiki i zdjęcia są dla mnie niepotrzebne.

Szukałem Pentagram Vanquish VOLT, ale to już niedostępne modele(niestety).

Słucham trance'u(Armin, Tiesto, W&W, Aly&Fila) na słuchawkach KOSS(douszne, modelu nie jestem pewnie, nie mam pudełka) oraz Philipsach SHP-1900.

Z góry dzięki za pomoc :smiley:

Edit: Kossy to KE5 Black Earbuds

(p19koz) #2

(kamil_w) #3

Nie no. Dobra jakość dźwięku w grajku za 200zł? W tej cenie to można mieć przyzwoite słuchawki, ale na dobry odtwarzacz nie licz. Przejrzyj skapiec.pl i ceneo.pl i wybierz sobie taki, który w tej cenie podoba ci się wizualnie. Chociaż dwie perełki w tej cenie można wyłowić: Cowon E2 i Sansa Clip.

(Bartolini234) #4

@kamil_w Ja nie oczekuję, że za 200 zł będę wniebowzięty jakością dźwięku itp., ale ni chcę kupić czegoś, co mi będzie charczeć, trzeszczeć.

Co do tematu- ta Sansa Clip jest dobra jak na taki budżet? Czytałem, że można w nią wgrać inne oprogramowanie(Rhytmbox?), ale czy jest ładowany z sieci elektrycznej(bo do USB nie zawsze będzie dostęp)? W zestawie nie ma ładowarki sieciowej, ale może jest jakaś do kupienia?

(Sebastian Kamil Stroz) #5

Ja ogólnie używam odtwarzacza mp4 Philips SA3085 8GB (wiem, Ty wolisz mp3). Używam go ponad 2 lat i to codziennie w drodze do pracy i z pracy, także późno wieczorem przed zaśnięciem. Bateria nadal trzyma nieźle, gra chyba około 12 godzin (ładuję co 2 tygodnie) i uważam, że jest nie do zajechania, podobnie jak mój drugi (już mp3) marki Sony. Pentagram nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, jak chciałem sprzedać tego Philipsa i kupić coś z Pentagrama - kilka osób, które go miały to odradziły ten zakup twierdząc, że jest on podatny na awarie. W teście odtwarzaczy jednym z tych lepszych wypadł właśnie Sansa Clip. Możesz ewentualnie poszukać coś z Sonego, ale na pewno nie zamkniesz się w 200 zł. Jedyne co dobre do tej ceny (200 zł), to właśnie Sansa Clip, tutaj akumulator trzyma do 15h, pamięć 8 GB Odtwarza pliki MP3, WMA, WAV, WMA DRM, Audible oraz Audiobook. Posiada wyświetlacz OLED. Wbudowane radio FM umożliwia zapis do 40 stacji. Jak kiedyś Philips mi padnie, to tego pewnie kupię. PS. ładowarkę można dokupić ponieważ i tak jest ładowany z portu USB. Co do oprogramowania to fakt, można dograć to, o którym napisałeś.

(Coman Pl) #6

Vedia a10 http://www.vedia.pl/product,9.html

(Bartolini234) #7

@ znaszmojemail dzięki za odpowiedź. Szukałem Pentagrama, bo czytałem że ma naprawdę żywotną baterię, do 70 godzin na jednym ładowaniu.Budżet mam tak naprawdę do 250, ale wiadomo, nie trzeba całego wykorzystywać :wink: Sansa Clip jest ciekawa, słyszałem też o Vedii a10 podanej przez @ Coman_PL , więc chyba wybiorę jedną z nich(Sansa lub Vedia).

Może ktoś wie, w jakim sklepie można kupić ładowarki sieciowe do tych odtwarzaczy?

Kiedyś uszkodziłem w ten sposób MP3 Sony, na szczęście nie był aż tak ważny, przy włączaniu zrobił się biały pasek i nic, więc nie chciałbym tego powtórzyć :slight_smile:

(Coman Pl) #8

Vedia ma w zestawie ładowarkę sieciową, kabel usb, silikonowe etui, smycz, oraz naprawdę dobre słuchawki srs-300. Sam szukałem Pentagram-a Vanquish VOLT, ale jako że wersji 8giga już nie można dostać to kupiłem właśnie Vedie. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Minusy: założenie smyczy graniczy z cudem; domyślne ustawienia mnie nie satysfakcjonowały, ale po odpowiednim ustawieniu SRS i EQ gra pięknie; wyświetlacz w słońcu jest nieczytelny.

(Bartolini234) #9

@ Coman_PL , dzięki za info. Skłaniałem się do Sansy, ale teraz wybór padnie raczej na Vedię.

Dzięki wszystkim za pomoc :smiley:

(Galy1) #10

Nie kupuj VEDI !!

(system) #11

Brałbym coś z Sony. Mają one tą zalete że bardzo szybko się ładują. kilka minut wystarczy na kilka godzin odtwarzania. Gdyby nie wymóg 8 GB to poleciłbym coś tobie z serii B tylko że one mają max 4 GB pamięci :? Bo skoro nie chcesz mp4 to seria E pewnie Cię nie zainteresuje

(Bartolini234) #12

@ szczepaniak5315 , jeśli to dobry sprzęt to czemu nie? Jeśli zmieści się w budżecie i "spełni wymogi" to może wezmę MP4.

(xomo_pl) #13

jeśli chcesz dobry odtwarzacz w niskiej cenie to albo Sony albo Sandisk.

Mam już 3 rok sansa fuze i jestem zadowolony. Warto brać model z najmniejszą pamięcią (2GB) bo ma slot na karty microSD, które to kosztują grosze.

Obecnie jest następca, z dopiskiem + : http://www.ceneo.pl/12612120 , model 8GB za 229zł http://www.ceneo.pl/12875792

Sony 4GB http://www.ceneo.pl/13483196