Wybór myszki do notebooka

Witam.

Jestem na kupnie myszki do mojego notebooka. Domyślna, którą mi “wcisnęli” razem z lapkiem już trochę mnie denerwuje swoją topornością i jakże małą funkcjonalnością.

Ale przejdźmy do szczegółów.

Myszki, które mnie szczególnie interesują to:

Używam VX Nano od około miesiąca, którą zresztą też polecono mi na tym forum. Działa rewelacyjnie, więc polecam z czystym sumieniem. Boczne przyciski w żaden sposób nie przeszkadzają. Trzeba się jedynie przyzwyczaić do środkowego przycisku, który jest pod rolką a nie w niej.

Z innymi wymienionymi myszkami przez Ciebie nie miałem do czynienia, więc nie mogę się odnieść.

VX Nano działa mi póki co na każdej powierzchni, zasięg ma hoho i jej dużym plusem jest piękny design. :wink:

Ja niedawno kupiłem Logitech VX Nano i jestem bardzo zadowolony. Od kilkuletniego użytkownika wiem, że działa spokojnie pół roku na jednych bateriach. Poza tym, ten sam człowiek kupił niedawno Logitech Anywhere MX (pewnie jakiś model pochodny podanego przez Ciebie) i mówi, że VX Nano bardziej mu się podobała.

Co do akumulatorków, przecież możesz kupić ładowarkę do paluszków i 2 akumulatory paluszki. Ja tak robię z padem do Xboksa* od jakichś dwóch lat. Koszt rzędu 60 złotych, może trochę więcej jak chcesz coś porządnego.

*) Wiem, że w instrukcji odradzają. Wiem też czemu - sprzedają własne akumulatory.

Również polecam VX Nano, co prawda po dwóch latach wysiadł lewy przycisk ale domniemam że trafiłam na jakakiś felerny model. Poza tym uważam firmę Logitech za jedną z najlepszych w swojej klasie. Mam kilka innych urządzeń tej firmy i nie mam nic do zarzucenia. Po awarii mojej VX Nano kupiłam drugą taką samą i już rok działa bez zarzutu. Drażni tylko brak przycisku w rolce. Nie wiem po co Logitech w swoich myszkach zamieszcza w rolce kierunki (lewo, prawo) ani to wygodne ani się nie przydaje. Powiedzcie szczerze korzystacie z tego? Dla mnie osobiście to jedyna wada myszy Logitech.

Ja sobie zmapowałem na mojej G5 przy komputerze stacjonarnym te wychylenia jako otwarcie i zamknięcie karty w przeglądarce. W paru innych programach też to wykorzystałem. Do przewijania nie używałem zbyt wiele. Na laptopie z VX Nano jakoś częściej tego używam, nie wiem czemu.

No właśnie ja się nie mogę do tego przekonać :confused: Pewnie dla tego że pracuję a AutoCADzie gdzie środkowy przycisk to standard w codziennym używaniu.

Tak porównując sobie te myszki, to chyba zdecyduje się na Logitech Anywhere. Jeśli dobrze myślę, to jest ona najnowsza z tych 3 podanych przeze mnie.

Następca VX Nano, która wg mnie jest świetną myszką, to wydaje mi się, że zły wybór to na pewno nie będzie, a wręcz przeciwnie.

Przejadę się jutro do MM, może akurat będą mieli wystawioną…chociaż z tego co pamiętam to nigdy akurat jej tam nie mieli, tylko jakieś tandety same.

Muszę jeszcze tylko poczytać jak z bateriami sprawa wygląda w przypadku Anywhere, bo wcześniej czytałem po sieci, że jednak baterie dość szybko pożera.

No chyba, że ktoś z obecnych tutaj ma jakieś doświadczenie już z tą myszką?

Bardzo dziękuje również Wam za pomoc, jak ktoś będzie miał jeszcze coś do dodania, to z miłą chęcią poczytam.