Wybór myszy

Witam!

Chciałbym sobie kupić myszkę optyczną do komputera do 50 zł. Mój wybór padł na tą myszkę http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11797. Czy to dobry wybór? Słyszałem, że myszy Logitecha są najlepsze, czy to prawda? Obecnie mam mysz Media-Tech MT117 (kulkowa). Co sądzicie o marce Media-Tech? Jaką mysz polecacie?

Najlepsze myszy posiada vobis. Zajrzyj na strone : http://www.vobis.pl

Są tam rózniez myski innych firm, lecz spojrzyj najpierw na VOBIS Microcomputer. Polecam.

W menu wejdź w MANIPULATORY. Na dole masz myszki w cenach od 17 do 59 zł.

logitech jest dobry, ale czy najlepszy?

osobiscie nie widze roznic miedzy np. genius, a4tech a logitech… oczywiscie w tym przedziale cenowym.

Moim zdaniem mysz firmy Logitech to najlepszy wybór. Na świecie tylko Logitech i Microsoft nie boją się dać na myszki 3-letniej gwarancji, to chyba mówi samo za siebie.

piszesz tak chyba tylko dlatego że sam masz taką ja uważam że Logitech i i i a4tech mają b.dobre myszki a vobis - no cóż nie mam zaufania do tej firmy (badziewie oferują) a z tą gwarancją jest różnie w różnych krajach i na różne modele oczywiście poza tym do niektórych można dokupić dodatkowy okres gwarancji Logitech polecam A4tech także media tech jest przeciętny odradzam Tracer-y i Minty (a ja mam mysz samsunga teraz i nie narzekam)

Miałem 3 myszki Logitechna i wszytskie rozwalały sie po 3-4 miesiącach użytkowania. Myszki te kosztował w granicach 100-140 zł.

Natomiast myszkę vobisu mam od 2 lat tą samą i nie mam najmniejszych problemów.

To co wyżej napisałeś brzmi dla mnie jak bajka o gumisiach.

Nie wiem co robiłeś z tymi myszkami, ale nie chce mi sie w to wierzyć, że rozwaliłeś 3 Logitechy w tak krótkim czasie.

Jeżeli chodzi o Vobis, to musisz wiedzieć, że Vobis nie jest producentem sprzętu. On tylko swoje logo nakleja na sprzęt innych firm (głównie Geniusa). Zresztą sami widzicie, że w ofercie Vobisa są przede wszystkim myszki Logitecha.

to chyba podróbki z bazaru (chyba je młotkiem waliłeś a ta z vobis-u to kulkowa czy jakaś inna??)

2 myszki od tak przestały prawidłowo funkcjonować tzn. lewy przycisk to był prawy, a prawy to był lewy. W trzeciej poprostu kursor przestał regowac na jej ruchy.

Firma Vobis posiada własny sprzet, co do myszek jest niewiele poniewaz są tylko 4 lub 5, ale są.

Co do gumisi , to one naprawde istnieją :stuck_out_tongue:

(ujarany trawą czy co) a tak serio to jakie były te logitecha?? bo jak ja raz czyściłem rolki i raz przesdadziłem to też potem nie działało

Post Kosz.

Nie pisz posta pod postem. Używj funkcji zmień.

2 pierwsze to zapewne byl defekt wewnetrzny, natomiast trzecia ( ta z gdzie kursor nie reagował) była myszką optyczną. Ta optyczna to:

Logitech® Cordless Click!™ Plus Rechargeable Optical Mouse

To ja się wyłamię i polecę:

TRACER TRM-SK6 3-Klaw.+Scroll BlackEdge

tramys06199_mysztrmsk63klawplusscrollblackedge_06199.gif

Mysz z rolką

  • 1 rolka

  • 3 przyciski

  • wysoka rozdzielczość pracy - 540 dpi.

  • technologia opto-mechaniczna

  • nie wymaga sterowników dla Windows 9x i wyższych

  • złącze PS/2.

Prostota, wygoda, elegancja i styl

nic dodać nic ująć. 8)

tracer ma słabe wyniki jakościow(chodzi o testy na upadek i słabsze wykonanie techniczne) co do logitecha to ja ufam firmom które mają długą praktykę i szeroką ofertę a nie jak vobis

zresztą każdy z nas ma inne doświadczenia teraz proponuje zamiast kłutni co lepsze a co gorsze to podajmy konkretne modele i ich wady z

zaletami

Myszko optyczne A4 tech-a maja dziwną przypadłośc że czasem szaleją na podkładkach ( przynajmniej u mnie) albo na blatach biurek

mam dwie na blatach biurek… nie szaleja :slight_smile:

Ja jednak polece myszke za rosądna cene i dobrą:

Mysz VOBIS optical titan USB/PS2

Specyfikacja techniczna

Typ myszy: optyczna, przewodowa

Rozdzielczość czujnika optycznego: 400 dpi

Profil myszki: dla lewo- i praworęcznych

Ergonomiczny kształt

Liczba przycisków: 3 szt.

Rolka przewijania

Interfejs: PS/2 i USB (przejściówka w komplecie)

jak podkładka jest lekko odblaskowa albo blat to sensor szaleje i stąd nieprzewidywalny kursor. szaleje także przy mocnym oświetleniu (zależy dużo od modelu).

http://www.vobis.pl/test/kartafoto.ashx … 2502&w=340

W kadzm bdy razie masterkomp masz duzy wybór myszek róznych firm za cene do 50 zł :slight_smile:

Ja polecam

A4-TECH Navigator Opto 013 (SWOP-3)

Zalety :

  • niewielka (ale też nie za mała)

  • dobrze leży w dłoni

  • dokładna

  • “spokojna” (bardzo sporadyczne wariacje kursora)

  • cienki kabelek połączeniowy

  • dobre sterowniki

Wady:

  • świeci w nocy (mnie to nie przeszkadza)

  • scroll trochę ciężko chodzi (ale niezbyt, można się przyzwyczaić)

Dla miłośników kolorków - są różne wersje kolorystyczne. Podałem linka akurat do czerwonej, bo taką mam. Pełny wybór w sklepie, do którego prowadzi link.