Wybór nawigacji


(HardCore IV) #1

Witam ślicznie

Spodobały mi się mapy Sygic (aplikacja jak i mapy tomtoma) ale widzę, że są dwie wersje

Sygic i Sygic Car Navigation. Niby to samo a jednak…

Nie wiem czy kupno map w jednej z tych aplikacji odblokuje w drugiej? Czy to zupełnie osobne appki mimo jednego producenta?

A jeżeli wybór ma być na jedną z nich, to na którą? Jakie są różnice między nimi? Pomijam trochę inny interfejs.


(adamserce) #2

Ja ostatni testowałem i teraz jeżdżę na “Here WeGo” Bardzo fajna i przydatna apka. Darmowa i działa też offline


(HardCore IV) #3

Korzystałem. Niestety u mnie się nie sprawdziła. Dwa telefony i ten sam problem - między innymi, że mimo, że mapy pobrane to nie chciała trasy wybrać. No i też nie zawsze mnie prowadziła dokładnie. Interfejs dla mnie stosunkowo toporny (nie jest taki jak ja oczekuję).

Najlepszy interfejs ma dla mnie TomTom Go Mobile - ale jego cena to masakra. Dlatego Sygic mi się spodobał. Tylko są dwie wersje…


(tphz) #4

Cytat z play.google.com (Sygic Car Navigation):
“Sygic Car to aplikacja nawigacyjna specjalnie zoptymalizowana pod kątem współpracy z wbudowanym systemem informacyjno-rozrywkowym samochodu dzięki połączeniu smartfona z komputerem pokładowym. Nawigację Sygic Car wystarczy podłączyć do systemu informacyjno-rozrywkowego za pomocą kabla USB. Można nią sterować za pomocą przycisków na kierownicy, poleceń głosowych lub ekranu dotykowego. Nawigacja Sygic Car jest znacznie bardziej zaawansowana niż wbudowany system nawigacji i zawiera liczne przydatne funkcje, takie jak łączność z samochodem, aktualizowane na bieżąco informacje o natężeniu ruchu, ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości, ceny paliw i więcej.”

I czytając dalej opis:
“Jeśli w Twoim samochodzie nie ma możliwości podłączenia się do systemu pokładowego, możesz korzystać z wszystkich funkcji nawigacji Sygic Car bezpośrednio na smartfonie. Wystarczy, że przymocujesz go za pomocą uchwytu w odpowiednim miejscu.”


(HardCore IV) #5

Gratuluję :slight_smile: Tyle że ten drugi opis, że bez mirror linka działa aplikacja sama osobno to ja wiem.

Ale działają obie i pytanie brzmi, która z dwóch tych wersji jest lepsza - bo płatność za mapy są osobno.


(DewX) #6

A ja proponuję Janosika. Spora społeczność.


(AnonimX) #7

Również proponuję Yanosika - jest oparty o mapy OSM. Gratis masz ostrzeżenia o pracach drogowych, kontrolach, radarach itp. Druga opcja (także darmowa) to mapy OSM.