Wybór Netbooka do 1000 PLN

Witam, chcę wydac koło 1000 PLN na netbooka, szukam po sklepach i na necie, i jakoś nie moge się zastanowić : /

Może ktoś coś doradzi, który teraz jest dość dobry.

Na pewno chciałbym, żeby miał 2 GB RAMU w DDR3, procek pewnie Intela Atom, no i z dyskiem 250 GB lub wiekszym.

Coś ktos może doardzić?

EDIT:

Znalazłem cos takiego:

http://allegro.pl/asus-eee-pc-x101h-x101-n570-2gb-320gb-mat-1kg-22mm-i2066279737.html

Tylko i tak planuję sobie XP na to wgrać :slight_smile:

Co sądzicie o tym?

A nie lepiej odłożyć trochę więcej (coś za 1200 - 1300zł) i kupić sprzęt z tego “wieku” czyli coś z ION lub lepiej AMD Brazos ? - komfort pracy zdecydowanie lepszy :slight_smile:

i pewnie do tego jeszcze Win 7 starter w komplecie by się znalazł bo ten XP to…

Pozdrawiam

No czyli co np, podaj jakis link do aukcji czy cos.

Nawet jak bd miał Win7 to i tak przejde na XP, po prostu nie chce Win7 i tyle

http://allegro.pl/acer-ao722-c60-4g-500 … 64445.html pierwsza lepsza co rzuciła mi się w oczy - ram x2, dysk większy wydajność tej platformy w porównaniu do atom kosmos a i jeszcze większa matryca co też nie jest bez znaczenia itd. znajdziesz na pewno jeszcze lepsze oferty ale to już Twoja działka :wink:

Ha dziś oglądałem ten model w Media Expert, i był za 999 PLN, ale tam było 2 GB RAMU, albo 1 Gb

No widzisz już sam sobie znalazłeś coś lepszego :slight_smile: W media markt też jest dużo ciekawych promocji często… pamiętaj ION / Brazos a reszta wedle upodobań i gusta. Matryca 11,6" też dużo lepiej się prezentuje.

Tylko cos nie moge sterów pod to znaleźć na necie : /

EDIT:

Znalazłem takie info:

Tak jak Ci powiedział Rinzler pozbieraj trochę więcej kasy i kup coś lepszego…

Ja osobiście polecam Brazosy bo są lepsze od ION’ów - pobierają mniej prądu i są wydajniejsze…

Szukaj coś na procesorze AMD E-450, E-350 (starsza wersja 450) i w ostateczności C-60…

Ważne jest też żebyś patrzył się na rozdzielczość!

Bo przy 1024x600 można czegoś dostać… Komfort pracy drastycznie spada…

Jedynie rozdzielczość 1366x768!

Proponowany acer jest całkiem fajny :slight_smile:

I jeżeli nie potrzebujesz uruchamiać na tym nie wiadomo czego ten AMD C-60 spokojnie Ci wystarczy i będziesz naprawdę zadowolony :slight_smile:

A jeżeli szukasz czegoś naprawdę dobrego w segmencie netbooków polecam E-450 np MSI Wind U270-248XPL - sam go mam i będę go z czystym sercem polecał każdemu! ^^

Wiesz nie dziw się jak nie znajdziesz pod XP sterów bo to system który mam 11 lat także cudów nie wymagajmy jak to u mnie mówią wykładowcy na informatyce “starego trupa się nie odgrzewa” ale nie o tym mowa więc…

…wracając do tematu to kolega AveSosen dokładnie nakreślił temat i się z nimi w 100% zgadzam ale jak wybierzesz ION to też tragedii nie będzie bo większy dużo przeskok jakościowy jest z Atom na ION niż z ION na Brazos :slight_smile: Ustaw odpowiednie kryteria w wyszukiwarce na allegro i poszukaj najlepszej oferty - dla pewności możesz wstawić link to zobaczymy co tam znalazłeś :slight_smile:

Niestety powoli era XP mija, trzeba się przesiadać na 7, nie po to producenci dołączają 7 żeby xp instalować, czasami nie rozumiem ludzi, wiadomo to jest indywidualny wybór, ale dlatego jest 7 ze na 99% do xp sterowników nie znajdziesz, mój trup (laptop patrz podpis) ma nawet taką naklejkę designed for windows xp, więc nic lepszego mu nie wrzucę, i na odwrót. A 7 to przyjemny dla oka system, i wcale nie taki zły jak go niektórzy piszą/mówią, sam na początku nie byłem przekonany do 7, ściągnąłem na próbę żeby zobaczyć z czym to się je, potem sobie zakupiłem w sklepie, i jestem zadowolony, szczerze polecam (nie to żebym promował 7 czy coś) ale trzeba iść do przodu a nie się cofać :smiley:

Niestety? Nowy sprzęt wspiera nowe rozwiązania, tworzyć sterowniki i się głowić, jak co zrobić dla… 11 letniego OS? Laptop twój nie jest pierwszej młodości i wtedy raczej nikt nie myślał, żeby pakować tam trzy systemy w przód.

Nie miałem na myśli tego że mi żal xp :stuck_out_tongue:

To co miałeś na myśli ;)?

Miałem to w takim zamyśle jak mówisz, że epoka xp mija, czas na win 7. Tak jak powiedziałem trzeba iść do przodu a nie się cofać, bo za jakieś 5 lat xp będzie już tylko archaizmem, i żadnego nowego sprzętu nie obsłuży, dlatego nie widzę sensu przesiadki z 7 na xp, tym bardziej że pewnie kupi Netbooka z systemem już.

Dla mnie osobiście to Vista byłą nawet lepsza od XP (tak wiem zostanę wyklęty) ale powiem krótko trzeba mieć odpowiedni sprzęt do odpowiedniego OS i odwrotnie :stuck_out_tongue:

Ale skoro nie 7 to może np. xubuntu ? Bardzo fajny OS wymagania ~XP a zdecydowanie przyjaźniejszy i z tego “wieku” oraz bardzo przyjemny dostęp do aplikacji albo OS typowo pod netbooki np. MeeGO…itd.

Vista bez SP nie była zła, ale dobra nie była, z SP1 była niezła, a z SP2 nie ustępuje niczym 7-demce :slight_smile: Po prostu ktoś puścił plotkę i powtarza :slight_smile:

Dokładnie tak jak piszesz :slight_smile: UAC było denerwujące oraz fakt po przejściu z sp1 Vista na 7 wzrost wydajności był, ale sp2 do Visty wszystko mniej więcej wyrównał. Co nie zmienia faktu, że w przypadku Windows spraw wygląda dla mnie matematycznie prosto XP < Vista < 7 :lol:

Co do tematu głównego to o z tym netbookiem ? Chyba udało się wybrać skoro sam zainteresowany milczy :slight_smile:

Panowie fajnie, tylko, że zakupy lapka musze odłożyć na dłuuuższy czas : / Miałem spore problemy finansowe i się wszystko po*****o : / Zanim teraz cos kupie to minie z pol roku, a za pol roku pewnie cos lepszego znajde :slight_smile: