Wybór netbooka do 1000zł

Siema pomożecie mi w wyborze netbooka

proszę pisać w tym temacie

zmiana-laptopa-netbooka-1000zl-dobra-bateria-t427224.html#p2718691

Niestety nikt mi tam nie odpisuje i musiałem założyć nowy temat

Chcę w styczniu sobie go kupić i mi się śpieszy …

Chcę wybrać coś co mi polecicie …

bo duży jest wybór strasznie i nie wiem które z tych co podałem są warte uwagi

proszę patrzyć na te linki na dole najnowsze :smiley:

W zasadzie wszystkie to jeden czort, mają dokładnie te same podzespoły.

W cenie do 1000zł raczej nie znajdzie się czegoś na nowszym Atomie.

Acer produkuje najwięcej, ostatnio całkiem przyzwoicie, dobre robi jeszcze Asus. W tej cenie raczej innej firmy się nie trafi. Sony mają perfekcyjną jakość wykonania, ale są droższe.

Trzeba szukać to co się podoba, gusta są różne, jednemu pasuje cały świecący, innemu kolorowy, a jeszcze innemu czarny matowy.

Windows 7 Starter powinien sobie doskonale radzić na netbooku, jedynie można go przymulić antywirusem. Nie wiem, czy ma jakieś uciążliwe ograniczenia wobec XP Home, co najwyżej nie będzie możliwości zmiany tapety.

U mnie dobrze działa 7 Professional (z MSDN AA), ale mam 1,5GB RAMu.

Może w przyszłości bym wymenił na 2gb i pewnie by lepiej chodził :slight_smile:

Szkoda że już prawie wszystkie netbooki mają Windows 7

Xp jest wydajniejszy na netbooki tak mi się zdaje

ma mniejsze wymagania

Acer Aspire One 255, Samsung N145 jak przeglądałem laptopy w centrach handlowych to te wydały mi się najlepiej zrobione, bez systemu Acera można kupić z 2GB RAM i wpakować np Linuksa Mint (według mnie najmniej denerwujący dla początkujących), czy tam Ubuntu.

Wolę z systemem Windows za linuksem nie przepadam

Tez myślałem nad acerem aspire one 250,255,260 minus ich jest taki że matryca jest błyszcząca :frowning:

Ja posiadam : http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1373556

Bardzo ładna elegancka obudowa (z jakimś przyjemnym wzorem), matryca matowa, obudowa wokół matrycy matowa podzespoły takie jak każdy netbook w tej cenie.

Co do Windowsa 7 Starter to obawiałem się, że będzie tragicznie działał (na stacjonarnym mam XP i Ubuntu) ale nie zamierzam go zmienić na nic innego. Windows 7 przy XP jest niesamowicie intuicyjny i wszystko wykonuje się zdecydowanie szybciej. Jest Office ale tylko z Wordem i Exelem (reszta jest ale na 60 dni) dodatkowo całkiem całkiem pakiet zabezpieczeń.

No cóż. Każdy pewnie będzie Ci polecał to co sam ma ale i tak wszystko jest takie samo w tej cenie.

Największy plus z Windows 7 jest taki że microsoft stworzył programik do przeniesienia płytki instalacyjnej windowsa na pendrive dzięki temu nie będę miał problemów z instalacją,bo chcę odrazu po zakupie wgrać czysty system pobrać sterowniki i sobie je wgrać …,dużo syfu producenci dają a ja go nie chcę tylko spowalnia komputer.Czy jest jakiś łatwy sposób który działa wgrania w taki sposób xp na pena,bo ja kiedyś robiłem ale po zrobieniu był błąd przy próbie instalacji coś tam pisało na czarnym tle :smiley:

Przeczytałem teraz porównanie wydajności procesorów n270/280 z grafiką gma 950,n450 z gma 3150

i wychodzi że ten nowszy procesor i układ graficzny to tylko chwyt marketingowy ponieważ wydajność jest ta sama …

Moje propozycje:

  • jeżeli za 1000 zł chcesz mieć netbook z modemem:

http://allegro.pl/nowy-acer-aspire-one- … 43498.html

Na pokładzie XP i mogę potwierdzić, że będzie chodził dużo lepiej niż 7

  • coś nowszego

http://allegro.pl/samsung-n150-160gb-hd … 26742.html

zalety to matowa matryca, bluetooth i dobra bateria

  • coś najnowszego :slight_smile:

http://allegro.pl/dragongsm-pl-nowy-hp- … 27321.html

od miesiąca na rynku. fajny design, wyposażenie standardowe

Dzięki:)

Wiem jedno nie mogę brać D255 i D260 bo mają duży minus więcej niż 1gb ramu nie wsadzę :frowning:

tylko D250 mogę brać :slight_smile:

Czy wiesz może ile w tym hpku 110 trzyma bateria 6 komorowa??

przy normalnym użytkowaniu i wifi

a jak myślicie warto wybrać hp mini 110 ten co jest w play??

można tanio kupić na allegro nowego z 24 miesięczną gwarancją

podobno na baterii trzyma 6,4 h z wifi

by mi wystarczyło:P

wg mnie to dużo …

Bateria w Mini 110 trzyma ok. 6h z włączonym Wi-Fi. Wersja, która dostepna jest w Play niczym nie rózni się od tych dostępnych na wolnym rynku, więc jeżeli nie chcesz jednorazowo wywalac kasy, to warto. Chociaż ja wolałbym trochę droższy Mini 210 w Orange ze względu na wbudowany modem 3G i GPS.

Na modemie mi aż tak nie zależy mam na usb jak coś:) a czytałem że na tym wbudowanym nie raz netbooki max trzymają na baterii 2,5 h

Gps raczej nie będę używał …

Myślę że raczej wezmę tego hp mini 110 co jest w play lub samsunga n150

zależy czy duża będzie różnica w cenie …:slight_smile:

ale można znaleźć tanio nówkę:)

Testowałeś może ile trzyma na baterii z włączonym netem mobilnym :smiley:

w testach czytałem że hp mini 110 troszkę się grzeje i ciąglę wiatraki działają czy to prawda :slight_smile:

jeśli tak to trudno ale to mnie nie zniechęci do niego:P

bo tylko on i n150 dla mnie są ok:P

bo mają w miarę ceny i ekrany matowe


Temat do zamknięcia.Kupiłem tanio netbooka na allegro nowego z 24 miesięczną gwarancją z play :slight_smile:

HP MINI 110

Za parę dni przyjdzie za pobraniem pocztą polską :smiley: