Wybór netbooka do 1400; propozycja

Zastanawiam się nad kupnem netbooka.

Interesujący jest Dell Inspiron Duo, ale nawet nie widziałem go na oczy.

Przyglądałem się też Toshibie.

Na co dzień mam [komórkę] Samsunga Wave, więc wiem jaką frajdę daje dotykowy ekran Multitouch. Pytanie, jak on się sprawuje. Fajnie wygląda, ale… czas pracy. Przydałby się dłuższy.

Może coś polecicie w cenie do 1400?

Liczy się czas pracy na baterii 6h+ oraz niebanalny wygląd.

Ekran pomiędzy 10,a 11"

Redtox , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeśli chodzi o czas pracy na baterii, to od razu nasuwa mi się Nokia Booklet. Pracuje 8-10 godzin (powtarzam pracuje, a nie pozostaje w stanie spoczynku) w zależności co robimy i jasności podświetlania. Użyte materiały są wysokiej jakości. Jest to jednak dość specyficzny model i nie dla każdego. Jak każde urządzenie posiada plusy (przede wszystkim bateria, HDMI, rozdzielczość 1280x720, GPS), oraz minusy. Wspólne wejście dla mikrofonu i słuchawek czy brak wejścia Ethernet można załatwić przejściówkami. Najsłabsza strona to rozbudowa sprzętu. Obudowa to jedna, solidna bryła więc dostanie się do środka (np. chęć wymiany dysku) nie jest takie łatwe. Jedyny sposób to zdemontowanie całej klawiatury, która wcale łatwo się nie poddaje. Pamięci RAM w ogóle nie wymienimy, gdyż jest na stałe zamocowana do płyty głównej. Jednak można odciążyć RAM przez funkcję Ready Boost z użyciem szybkiej karty pamięci (naprawdę pomaga). Warto też zaznaczyć, że po wymianie dysku na SSD netbook jest w 100% bezgłośny, gdyż posiada pasywne chłodzenie (nie posiada żadnego wiatraka).

Jeśli oczekujesz wydajności porównywalnej chociaż z najtańszym notebookiem - nie kupuj. Jeśli sądzisz, że zastąpi on komputer domowy - rozejrzyj się za czymś innym.

Jeśli jednak będzie to któryś z kolei komputer w domu, lub po prostu oczekujesz mobilności nie martwiąc się o gniazdko to wart jest każdej wydanej na niego złotówki.

Komputer w żadnym wypadku nie ma mi zastąpić stacjonarnego :smiley:

Chodzi o użytkowanie poza domem, gdzie ultramobilność to podstawa.

Dzięki za propozycję, bo tego modelu nawet nie wziąłem pod uwagę.

Przyjrzę mu się dokładnie wieczorem w domu.

Na razie THX, ale jeszcze się pewnie odezwe :slight_smile: