Wybór: Nokia 5530 czy SE W902?

Witam,

Stoję właśnie przed wyborem nowego telefonu (obecnie mam W580i i w zasadzie mi pasuje). Zawęziłem szukanie do dwóch modeli wymienionych w temacie. Nokia jest ciut mniejsza, ma wifi, dotykowy ekran (bajer, ale miły :wink: ), do tego trochę mniej kosztuje. SE W902 jest trochę starszym modelem, jest 6mm dłuższy, ale ma lepszy aparat i ogólnie jest to chyba nieco wyższa półka. Telefonu używam głównie do robienia zdjęć (jakoś tak wychodzi że nie mam aparatu kiedy jest potrzebny :oops: ), dalej rozmowy, trochę internetu i muzyki. Dlatego kusi mnie dobry aparat w SE, z drugiej strony przydatne bywa wifi. Oprócz funkcji ważny jest dla mnie rozmiar telefonu, cena mniej. Z góry dzięki za uwagi, spostrzeżenia itp., ogólnie za pomoc :wink:

Ja z tych dwóch telefonów bym brał nokię :slight_smile:

nie wyobrażam sobie już telefonu bez wifi :slight_smile:

http://allegro.pl/item797570060_nowy_w9 … ml#gallery

Nie wiem czy to twoja półka cenowa. WiFi działa całkiem sprawnie i sam byłem pod wrażeniem szybkości działania, w końcu SE montuje szybsze procesory. Dlaczego ci ten proponuje, powiedzmy, że to połączenie tych dwóch i twojego obecnego ale jeśli wybór z pomiędzy tych dwóch to SE. Dla mnie byłby to najlepszy wybór, a z dotykowymi to różnie bywa, po omni przejadło mi się nawigowanie palcem :confused:

Tylko, że u mnie wifi mało gdzie będzie działać, hotspotów mam jak na lekarstwo. Właśnie tego “przejedzenia” się boję bo o ile kusi mnie ekran dotykowy, jak to działa, odczucia, trochę szpanu( :stuck_out_tongue: ) to nie wiem jak się będzie sprawować przy dłuższym użytkowaniu, czy ekran nie jest zbyt delikatny itp.

W995 może i jest dobry, i nawet w miarę tani, to nie wiem jak jego kanty będą współgrać z kieszenią. Niby ma dużo lepszy współczynnik funkcje/cena ale jakoś się nie mogę przemóc, że będę musiał na niego codziennie patrzeć… A W902 to klasyk ani specjalnie tani, ani bogato wyposażony, choć poza wifi nie jest źle, aparat też niezły. I bądź tu człowieku mądry… :expressionless:

W995 to telefon dla aktywnych, sam do tej pory nie opanowałem pisania smsów na dotykowym w zatłoczonym autobusie czy podczas kolosa na uczelni :slight_smile: Aha W902 oparty jest na pierwszej rewizji A2 bodajże i może przy dużym obciążeniu rwać, jak mój W890. Ale zależy do czego jesteśmy przyzwyczajeni :))

Rwać? Poza tym - już ok. roku minęło od prezentacji, w nowych chyba co nieco poprawili?

Zależy od procka jaki wstawili ale u mnie nawet nowe firmeware niewiele pomogło, zobacz na youtube jak się telefon pod walkmanem zachowuje, oceń czy ci to odpowiada ale powinni to jakoś rozwiązać bo na C702 działa całkiem sprawnie :slight_smile: Ostrzegam tylko o tym co mi się w trakcie użytkowania pojawiło :slight_smile:

Wg mnie te wszystkie nowe sony ericssony są powolne…

to nie to co kiedyś:/

Najnowsze na rewizji A2 v2 są bardzo szybkie jak W595 czy C510, w ogóle nie mulą i świetnie działają z 16GB kartami

Żeby wcisnęli bebechy z W995 do W595 miałbym ideał :smiley:

Widziałem na yt jak W902 zachowuje się w walkmanie i nie jest źle, mój 580 jest nawet minimalnie wolniejszy (mam nowe skórki, bardziej … ekhm, ruchome). A skoro W595 doczekał się A2 v2 to równie stary W902 też powinien go mieć (kupuję nówkę). Czyli jestem prawie zdecydowany, tylko wciąż boję się czy nie będzie za duży (w PL pomacać nie ma gdzie), no i cały czas kusi mnie dotykowy ekran…

No tak, w sumie zgodnie ze stroną topse.ru W902 ma drugą rewizje A2 bo ostatnim na A2 v1 był chyba mój W890i tak się mi zdaje tak więc możesz brać śmiało :wink:

Czyli zostało odszukać go w którymś salonie (co będzie trudne) i obadać rozmiary bo reszta mi pasuje.

Zawsze możesz na youtube pooglądać żeby mieć jakiekolwiek pojęcie

To może być mylące np. ludzie mają różne wielkości rąk. Pochodzę, może któryś salon Play’a ma na wystawie.

PS. Na filmikach widać, że w Walkmanie zarówno okno “główne”, jak i menu odwracają się wraz z telefonem (jak w dotykowych). Tak jest w całym menu czy tylko w Walkmanie?

miałem se c702 i tak też można było robić

w każdym nowszym se się da:D

poziomo obrócić i to tylko w odtwarzaczu

bo ten telefon nie ma czujnika ruchu czy jak to tam się nazywa;]

ja mam n95 nie dotykowy i tam coś takiego jest:)

Skoro da się odwrócić w odtwarzaczu znaczy że czujnik wychylenia jednak jest. :roll:

nie w menu odtwarzacza bierze się funkcję poziomo lub pionowo i wtedy się odwraca

Szkoda, chociaż filmiki z yt mówią coś innego, np. ten:

Zegarek dobrze “wie” jak się odwrócić żeby pozostać poziomo. Drugi filmik:

1:38 do 1:48 - gość obraca telefon, a menu zmienia się na poziome bez dotykania klawiszy. W902 ma akcelerometr (C702 chyba nie) więc przynajmniej teoretycznie jest możliwość reagowania na przechyły.

no może i tak pomyliłem coś może…

trzeba by było poczytać na stronie se

W902 nie ma na Polskiej stronie SE, nigdy nie był oficjalnie oferowany (teraz Play ma na zamówienie). Szkoda, że C905 ma klasyczną lampę błyskową, gdyby był LED to byłaby i latarka…