Wybór notebooka po raz enty. 3000-3500zł

(Nomail) #1

Witam,

Tak jak w temacie planuję zakup nowego laptopa.

Główne zastosowanie to prace typowo biurowe (internet, poczta e-mail, fakturowanie, prace w pakiecie office itp.).

Poza tym od czasu, do czasu będę chciał obejrzeć jakiś film np. na wakacjach. Tunerem TV także nie pogardzę (o ile ma to jakieś zastosowanie w Polsce - ?).

Główne wymagania:

• monitor min. 17cali

• dość trwała konstrukcja

• możliwie duża moc obliczeniowa*

*nie planuję grać w żadne gry (choć nigdy nic nie wiadomo..), lecz często zdarza mi się konwertować/obrabiać duże filmy z kamery Full HD.

Cena jak w temacie - najlepiej do 3,5K (jeśli uznacie, że warto, to mogę dołożyć max 200zł).

Koniecznie do zakupienia w Warszawie wraz z fakturą.

Oczywiście patrzyłem na przyklejony wątek dot. zakupu laptopów, ale możliwe, że w ostatnim czasie pojawiło się kilka ciekawostek w tym segmencie (?)

Obecnie najbardziej biorę pod uwagę:

• Acer Aspire 7738

Co o tym sądzicie?

To chyba tyle,

Z góry dziękuję za pomoc,

Serdecznie pozdrawiam :slight_smile:

(Technik Elektro) #2

http://allegro.pl/item759580205_najnows ... i_cam.html

lub

http://allegro.pl/item760271337_laptop_ ... ndows.html

(Nomail) #3

OK, a mógłbyś napisać coś więcej o proponowanych modelach?

Generalnie firma DELL budzi u mnie duże zaufanie pod względem ogólnej jakości i podejścia do klienta, ale mam wrażenie, że Aacer posiada lepsze parametry (a także zastosowane komponenty są bardziej hmm... "nowoczesne")

(system) #4

Acera bym nigdy nie wziął ze względu na samą firmę... Może poczytaj na temat matryc jeszcze - zauważ, że w większości nowych laptopów są matryce 16:9 które są gorsze od tych 16:10 - bo po prostu mniejsze. Nic się na nich nie zyskuje, jedynie traci. Na nowoczesność komponentów bym się nie patrzył - przesiadłem się z intel core duo na pentium M i w normalnym użytkowaniu nie widzę różnic...

Przy 17 calach rozdzielczość 1680x1050 to też dość fajna sprawa...

Tuner - pamiętaj o zmianie standardów w najbliższych latach, jedyny jaki ma sens to dvb-t z mpeg-2 bądź mpeg4... Nie pamiętam.

(Technik Elektro) #5

solidne konstrukcje i tyle :wink: nie będziesz narzekał. na vostro nie będzie jako takich/widocznych śladów paluchów i ten był wybrał.

(Nomail) #6

No właśnie o na temat Acerów naczytałem się bardzo dużo.

Wiele osób wypowiada się o nich negatywnie, a inni z kolei mówią, że ostatnio się podciągnęli pod względem wykonania, etc...

Generalnie sam teraz 'siedzę' na Acerze (jakieś 5lat) i nigdy nie sprawiał problemów.

A co powiecie o: http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... 720-AS03PL ??

Samsung R720

(Technik Elektro) #7

solidniejszy od Acera na pewno

(Nomail) #8

OK, mówisz solidniejszy, ale jak ma się np. do DELLi pod względem wydajności ?

Myślę czy nie zrezygnować z 17' na rzecz dłuższego czasu pracy. Więc co możecie mi doradzić z matrycą 15'-16'? (myślę, że wybór powinien być dużo większy, a propozycje ciekawsze)

(Technik Elektro) #9

porównywalny z lekką przewagą samsunga bo jest tańszy z reguły ale serwis nbd w dellu jest np. plusem