Wybór notebook'a


(Schab13) #1

Witam. Rozglądam się za małym, zdecydowanie mobilnym notebookiem który posłuży mi do neta, gg, winampa i dobrego odtwarzania filmów najlepiej HD. Cena jaka mnie interesuję to max 700 zł ( chodzi o używany lub nowy - w co wątpię :smiley: ) Proszę o wysyłanie modeli którę mam mieć na oku.

PS

Chciałbym aby notebook miał " błyszczącą " klapę ; ) ale to tylko taka moja próśbka :slight_smile:


(Redghost) #2

Mobilny, błyszczący i choć HD to nie jest to za tą kasę to rozsądny wybór.

http://allegro.pl/nowy-dell-inspiron-mi ... 28710.html


(Zbychdb) #3

Ten Dell to nie notbook tylko netbook, przy tej matrycy i rozdzielczości o HD zapomnij, poza tym radzę poczytać szczegółowo jego specyfikację i wyciągnąć wnioski.


(Redghost) #4

Ja radzę czytać ze zrozumieniem - wyraźnie napisałem że HD to to nie jest.

Teraz radzę zrozumieć słowo "mobilny" i spojrzeć na kwotę jaka pytający chce wydać oraz czego od sprzętu oczekuje i zastanowić sie jak pogodzić mobilność z możliwością w miarę komfortowego oglądania filmów - używanego Pavilona DV9000 na AMD kupi już za 1000 pln ale z 17" matrycą i swoja wagą to może robić za domowe centrum multimedialne i do mobilności to mu bardzo daleko.

Może iść na kompromis i jeśli zrezygnuje z HD to dołożyc troszkę pieniążków i kupić HGP nc4400 z 12" matrycą ( ok.750 pln) i mam wtedy wymaganą "mobilność".

Masz inną propozycję w tym przedziale cenowym? To zaproponuj ją zainteresowanemu, bardziej na tym skorzysta niż na pustych wywodach o czytaniu specefikacji.


(Zbychdb) #5

To ty czytaj ze zrozumieniem, przecież jest oczywiste że za tą cenę niczego nowego do jego marzeń nie kupi, powinien poszukać na allegro jakiejś maszynki Toshiby lub Acera co ma ze 2 lata albo wyprzedaży używanego sprzętu z firm.


(Redghost) #6

Nadal nie czytasz uważnie. Pytający wyrażnie napisał

Bądź tak uprzejmy i sprecyzuj o jakie modele Thoshiby lub Acera chodzi, znacznie ułatwi to pytającemu proces poszukiwania mobilnego komputera i pozwoli wyczerpać treść tematu.


(Zbychdb) #7

Np. coś takiego http://allegro.pl/ibm-t60-tytanowy-core ... 61464.html


(Zbychdb) #8

Np. coś takiego http://allegro.pl/ibm-t60-tytanowy-core ... 61464.html


(Redghost) #9

Brak zgodności z kryterium cenowym narzuconym przez pytającego

Jeśli już chcesz koledze polecic coś ze stajni ibm to może przejrzyj oferty serii T z procesorem Pentium M ?


(Michal Kolatek) #10

sprzedam-netbooka-acer-t424855.html

O HD zapomnij.


(Schab13) #11

Dziękuję za tyle pomocy . :slight_smile: Tego dell'a widziałem już wcześniej, dla mnie byłby ok, lecz gdy spojrzałem na pojemność dysku to jednak jest on za mały. Chciałbym widnows'a 7 instalować więc nie wiem czy takowy widnows by się na to 8 gb zmieścił . A co wy sądzicie o tym dell ?


(Redghost) #12

Można na Allegro trafić na aukcjach używki tego modelu z dyskiem 160 GB. Możesz spróbować regularnie obserwować te aukcje i takiego sobie ustrzelić. Jeśli Ci się nie spieszy to po Bożym Narodzeniu będzie na Allegro coroczny wysyp nietrafionych prezentów gwiazdkowych i sporo okazji się pojawi.