Wybór nowego GPU GeForce

Ostatnio moja obecna karta graficzna łapie sporą zadyszkę. Szczególnie podczas grania w Total War: Rome II, które ledwo działa na najniższych ustawieniach, AC IV równierz działa niezbyt płynnie.

Tak więc postanowiłem ją wymienić (budżet do 1000zł), wstępnie wybór padł na te dwa modele:

 

GTX 660 2GB 192 Bit

GTX 760 2GB 256 Bit

 

Zastanawia mnie tylko, czy warto dokładać ponad 250zł do szyny 256 Bit ?

 

Obecna konfiguracja:

 

Grafika: EVGA GeForce GTX 285 1GB 512 Bit

GTX 760 ( w poście masz błąd) to prawie to samo co GTX 670, warto dopłacić, świetna i wydajna karta. Tej karty bym się trzymał. (Sam posiadam GTX 670 :wink: )

lepiej sprawdź jakie masz temperatury bo to tego możliwe wina programem hw monitor pod obciążeniem. *tam jest gtx 760 nie 770. wybierz 760-ątke.

 

Tyle, że ceny 670 są grubo ponad 1000 zł :slight_smile:

 

 

Już poprawiłem, literówka się wkradła ;)  Temperatury w spoczynku mam ok 40 C, natomiast podczas grania oscylują ok 70-90, fakt tylko taki jest że testy takie robiłem rok temu, może teraz są większe, sprawdzę i podam.

procesora też :wink:

Dlatego pisałem, że GTX 670 = GTX 760 z różnicą max 3 do 5 FPS na korzyść dla 670 i stąd zakup 760 to dobry pomysł :slight_smile:

 

Chyba muszę się bliżej przyjżeć mojemu komputerowi, wg. hw monitora, procesor ma wahania 43-51 C (trochę za dużo, dawniej nie przekraczał 40 C, chyba ze przez pół roku aż tyle kurzu zebrał :smiley: ), a gpu stale ma 46 C  (też trochę więcej niż kiedyś) w spoczynku.

 

 

 

 

Pewnie się jednak skuszę na tego GTX 760, chyba że ktoś ma inną propozycję :wink: ?