Wybór nowego procesora

Witam. Ostatnio zacząłem się rozglądać za nowym procesorem, ponieważ mój wysłużony Intel Core 2 Quad Q6600 2,4ghz zaczyna nie nadążać w nowszych grach, dlatego chciałbym was prosić, abyście zaproponowali mi jakiś mocniejszy procesor do 400zł, który będzie sobie w grach radził lepiej od mojego obecnego.

 

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-P31-ES3G

 

Aktualny procesor: Intel Core 2 Quad q6600 2,4ghz

 

I jeśli to ważne reszta podzespołów:

 

Karta graficzna: Asus Radeon HD6670 1gb gddr5

 

Karta dźwiękowa: Zintegrowany Realtek

 

Dysk twardy: SAMSUNG HD502IJ (465 GB)

 

Zasilacz: Tracer 450w (będzie wymieniany, znam czarną listę zasilaczy, więc nie musicie ostrzegać)

 

Pamięć RAM: 2x Kingston (2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM) 

To optymalny CPU na ten socket, ewentualnie trzeba by było pchać się w serię Q95… , a to moim zdaniem całkowicie nieopłacalne.

 

Podkręcić go jak da radę?

E5450 plus adapter = 250pln :smiley:

Wymiana procesora na lepszy = zmiana płyty głównej+ RAM

 

 

Jest fabrycznie podkręcony.

Nie jest. Będziesz podkręcał?

18198136626295309696.png

 

Ale jeżeli nie jest podkręcony, to mogę podkręcić, tylko nie bardzo wiem jak, bo się na tym po prostu nie znam.

 

Można spróbować go podkręcić do 3 GHz? ale przy tej karcie grafiki nie ma sensu  (min HD7770).

 

Oczywiście zasilacz wcześniej do wymiany.

 

 

Słabym punktem tu jest karta, zasilacz i pamięć.

 

I przy tej ilości pamięci operacyjnej, system to Windows 7 32 bitowy.

64 Bitowy. Na 32 miałem 3,2gb ram, a nie 4.

 

Dlaczego przy tej karcie nie ma sensu ?

bo, karta jest mało prądożerna i bardziej nadaje się do wyświetlania filmów jak gier - dasz lepsza to zasilacz padnie, to i tak cud, ze działa z ta grzałką q6600…

 

ps. głupio poleciłem moda, nie dasz rady, sorry…

 

Oczywiście moja pomyłka i błąd, bo przeczytałem, że masz 2GB pamięci, a tu 2x2GB - więc spokojnie może pracować 64 bitowy. I pamięci wystarczy (chyba,że potrzeba więcej, to zawsze można dołożyć).

 

Czyli, karta i zasilacz.

Kartę dopiero co wymieniłem (Miałem Gigabyte Geforce 9500gt 1gb ddr2), a zasilacz wymienię na jakiegoś Chiefteca 500w