Wybór nowego zasilacza do AMD 955 Be 3.2GHz i Radeon HD 6850 Gigabyte

Chcę kupić nowy zasilacz i chciałbym się dowiedzieć ilo watowy mi jest potrzebny i jaki najlepiej wybrać. Mója specyfikacja:

AMD 955 Be 3.2 ghz

Radeon HD 6850 Gigabyte

GoodRam 2x2 Gb 1333 mhz cl9

Gigabyte GA-770t-D3L

HDD-1 dysk Samsung 250 Gb, drugi WD Blue 500gb, WD green 500gb

 

PS. Jak narazie nie będę podkręcał procka ani karty, no chyba że kupię sobie coś nowego.

Jaki masz budżet na zasilacz?

 

Czy planujesz modernizację komputera?

 

Na przykład Corsair VS 450W lub XFX Core 450W (ma tylko jedną wtyczkę do zasilania karty PCI-E 8-pin (6+2)).

**** do tego sprzętu z 6850 trzeba co najmniej zasilacza 500W

procesor ma odblokowany mnożnik czyli można go spokojnie podkręcić po wymianie chłodzenia

bym nie dawał zasilacza o mniejszej mocy niż 550W a jeśli procesor moze być w przyszłości podkręcany to nie mniej niż 600W

przykładowo http://bitcomputer.pl/pl_PL/p/THERMALTAKE-SMART-SE-MODULAR-630W-ZASILACZ-ATX-/10826

 

na 450W komputer mógłby się nie uruchomić albo by działał z problemami

___________________________________________________________________________________________

Proponuję podarować sobie takie uszczypliwe uwagi.

bart86 - troszkę się zapędziłeś .TDP procesora AMD 955 Be to 125W , karty HD6850 128W , płyta,dysk/i ,napęd ,wentylatory następne 25/30W - razem :283W .Należy jednak pamiętać ,że żaden z wymienionych podzespołów nie osiąga wartości TDP podanej przez producenta nawet przy ekstremalnym OC.Zasilacze które proponuje falcon89  to bardzo dobre propozycje.

na stronach AMD przy 6850 pisze zalecany zasilacz 500W i tym się będę kierował

jesteś jeszcze młody i tym tłumaczę Twoją impulsywność ,kalkulatory mocy to nic innego jak chwyt marketingowy producentów podzespołów komputerowych , dobry markowy zasilacz z mocną linią 12V o dobrej i stabilnej mocy ciągłej ( nie mylić ze szczytową) spokojnie do tej konfiguracji wystarczy . Tak na marginesie zobacz moją konfigurację :AMD Phenom II X4 955 Black Edit - AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/ , HIS Radeon HD 6870 , Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 , 4 GB RAM KINGSTON - HiperX DDR3 , bequiet! PurePower L7 430W 80+ - mogę ciebie zapewnić ,że jeszcze nigdy nie miałem problemów z zasilaniem .

TDP = pobór prądu? O czym ty w ogóle piszesz… Radzę się doinformować w elementarnej wiedzy na temat podzespołów komputerowych.

 

Przy dobrych wiatrach i kiedy procesor i grafika w jednej chwili byłyby obciążane w 100% (a to się prawie nigdy nie zdarza) to ten zestaw może dobiły do 250W.

Spokojnie tu wystarczy bardzo dobry Corsair VS 450W - http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/ - to nic innego jak Chieftec gps-500a8 (produkowany przez CWT), ma bardzo mocną linię 12V jak na ta cenę - 408W oraz dwie wtyczki PCI-E, co Ci sie przyda przy rozbudowie.

Drożej jest In-Win GreenME 550W http://www.morele.net/zasilacz-in-win-greenme-80plus-bronze-550w-greenme-550w-553045/ przede wszystkim wielką zaletą jest przetwornica DC-DC, która zapewnia bardzo dobre trzymanie napięć. Na uwagę zasługuje jeszcze TT Smart SE 530W http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/thermaltake-smart-se-modular-530w,37025.html pod względem elektroniki trochę gorszy od In-Win GreenME (grupowa regulacja napięć) ale za to oferuje modularne okablowanie, a przewody są płaskie i pomalowane na czarno.

Jeszcze drożej stoi całkiem świeży CM G550M - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=58641 tak jak In-Win oparty od DC-DC, ale dodatkowo jest modularny i oferuje 5 lat gwarancji (In-Win, Thermaltake, Corsair dają 3 lata). 

 

PS: BQ L7 to bardzo słaba propozycja, konstrukcja bardzo przestarzała, a już na pewno nie cicha pomimo mylącej nazwy producenta (co innego seria L8, bo to już udane zasiłki), gdyby kosztowała ~50zł mniej to może jeszcze, ale w jej cenie są lepsze konstrukcje.

 

PS2: Dane podawane na stronie producenta mijają się całkowicie z rzeczywistością, a dzieje się tak tylko dlatego, że część osób ożywa noname-ów, które mają bardzo zawyżoną moc deklarowaną przez producenta, więc firmy wolą podać mocno zawyżone wymagani kart graficznych od tak, dla spokoju. Nie ma się co oszukiwać do tego zestawu i porządne 360W bez problemu dałoby rady, ale jednak lepiej mieć zapas na ewentualny upgrade w przyszłości.

 

PS3:

:crazyeyes:  http://pclab.pl/art55463-11.html - zestaw składający się z GTX780 GHZ + 17 2600k @ 4.7GHz żre przy maksymalnym obciążeniu 426W, więc ja nie wiem, jakim cudem HD 6850 + Phenom II X4 955 Be miało by działać niestabilnie na 450W? Markowe 450W pociągnęłoby dwa takie zestawy.

@jantomx -  mam ten zasilacz 4 rok i to ja wiem najlepiej czy jest cichy i stabilny , nie uprawiam tutaj marketingu ,podałem przykład mojego zestawu aby co niektórzy zrozumieli ,że dobór zasilacza do zestawu komputerowego  nie powinien opierać się o kalkulator mocy.Moc to nie wszystko. Zwłaszcza że możliwości zasilaczy bywają zawyżane przez producenta ( o czym już wspominałeś ), np. przez podawanie mocy szczytowej, a nie ciągłej. Liczy się również sprawność, kultura pracy, wyposażenie oraz warunki gwarancyjne. Największe zapotrzebowanie na energię w komputerze przejawiają dwa podstawowe podzespoły, czyli procesor i karta graficzna . Producenci procesorów i kart graficznych podają  TDP modeli, aby wartość ta pozwalała ( oczywiście w  przybliżeniu )określić pobór energii  przy doborze PSU .

@IP

TDP nie ma nic wspólnego z poborem prądu, a określa ono wydzielane ciepło przez dany podzespół.

 

BQ L7 nigdy nie był cichy, a przynajmniej tak cichy jak seria L8. Ty zapewne nie miałeś styczności z podanymi przeze mnie propozycjami i nie możesz powiedzieć, że L7 jest cichszy od nich, bo tak po prostu nie jest, zwłaszcza od CM G550M (który jest na poziomie BQ L8). W cenie BQ L7 jest sporo dużo lepszych propozycji, lepiej okablowanych, opartych o lepsze komponenty i z dłuższą gwarancją. I jak już piszesz o warunkach gwarancji, to seria L7 ma jedynie 2 lata, wiec zdecydowanie mało. Nie widzę żadnych plusów przemawiających za BQ L7 względem chociażby Smart SE czy In-Win GreenME.

Rozumienie terminu jest różne w przypadku producentów procesorów - W rozumieniu Intela to moc, którą procesor pobiera (i oddaje w postaci ciepła) przy obciążeniu realnymi aplikacjami , z kolei AMD - TDP - to teoretyczna (w rzeczywistości nieosiągalna) moc jaką procesor komputera mógłby pobierać (i oddawać w postaci ciepła).

Nie mam zamiaru się sprzeczać ,tak jak napisałem powyżej widzę ,że masz pojęcie o czym piszesz co jednak nie zwalnia ciebie z obowiązku być kulturalnym w stosunku do innych użytkowników forum , niestety nie miałem okazji testować innych zasilaczy poza produktami Corsaira które są bardzo dobrymi i markowymi produktami .

Mam nadzieję ,że nie odbierzesz tego negatywnie , moim celem jest zasugerowanie Ci ,ze inni też mają odpowiedni zasób wiedzy który pozwala im pomagać innym na tym forum

P.S - cały czas sądzisz ,że staram się usilnie namówić autora postu na zakup bequiet! PurePower L7 430W 80+ - a tak wcale nie jest , tak jak wspominałem propozycje podane przez falcona89 i … Twoje są bardzo dobrymi i nie zamierzam na ten temat więcej się udzielać

A skąd to ciepło… jak sądzę z dostarczonego do urządzenia prądu?

 

Oczywiście po drodze są sekcje zasilania (gpu, cpu) na których jest strata pewnie kilku wat, ale jakie to ma tutaj znaczenie, przecież podane zasilacze nie są na styk tylko zostawiają spory zapas.

Dzięki wam wszystkim za pomoc :smiley: . Chyba zdecyduje się na corsair VS ale wersję z 550 W, tak na wszelki wypadek gdybym wymieniał podzespoły na bardziej prądożerne. :smiley:

To już lepiej dopłacić dosłownie parę zł do In-Win GreenME http://www.morele.net/zasilacz-in-win-greenme-80plus-bronze-550w-greenme-550w-553045/ lub Smart SE http://www.agito.pl/zasilacz-thermaltake-smart-se-530w-80-bronze-221-682991.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=682991