Wybór nowej karty graficznej

Witam serdecznie,

Niestety ostatnimi czasy zepsuła mi się karta graficzna. Kilka razy próbowałem ją reaktywować (z powodzeniem) no ale niestety odmówiła już zupełnie współpracy (widocznie miała dosyć pieczenia się w piekarniku) i poszukuje nowej karty graficznej tak do 300-350 złotych. Prosiłbym o jakąś pomoc w doborze nowej karty graficznej bo zupełnie się jakoś na tym nie znam. Poprzednio posiadałem GeForca 8600GT. Z góry dzięki za pomoc.

Dane techniczne:

Procesor: Athlon X3 450

Płyta główna: Gigabyte MA78LMT

Ram: DDR3 2x1 GB Kingston 1666

Zasilacz Qltec 505W

Polecam Radeon 4850 na pamięciach DDR5, np: http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170/?gclid=CJnX2p_IvbECFQRJ3wodKhMA9A. Nie wiem czy nie byłaby przy tym wskazana wymiana zasilacza, nie mogłem znaleźć teraz nic konkretnego o Qoltec (pobieżnie zerkając nie jest najlepszy), potrzeba co najmniej 450W w tym 75W przez kabelek zasilający kartę.

A ile taki lepszy kosztuje zasilacz? Niby czemu ten jest zły?

Jak mówiłem nie wiem czy Ten Twój jest słaby, chociaż robi go prawdopodobnie Huntkey, wtedy nie powinien być taki zły. Zrobiłeś literówkę i powinien to być Qoltec? Poczytaj tutaj, nie najnowsze, ale dość aktualne i obrazujące o co chodzi z tymi “noname” i markowymi zasilaczami.

Zbyt ogólna informacja o zasilaczu napisz coś o nim więcej.