Wybór nowej karty graficznej

(Deo3000) #1

Witam serdecznie,

Niestety ostatnimi czasy zepsuła mi się karta graficzna. Kilka razy próbowałem ją reaktywować (z powodzeniem) no ale niestety odmówiła już zupełnie współpracy (widocznie miała dosyć pieczenia się w piekarniku) i poszukuje nowej karty graficznej tak do 300-350 złotych. Prosiłbym o jakąś pomoc w doborze nowej karty graficznej bo zupełnie się jakoś na tym nie znam. Poprzednio posiadałem GeForca 8600GT. Z góry dzięki za pomoc.

Dane techniczne:

Procesor: Athlon X3 450

Płyta główna: Gigabyte MA78LMT

Ram: DDR3 2x1 GB Kingston 1666

Zasilacz Qltec 505W

(system) #2

Polecam Radeon 4850 na pamięciach DDR5, np: http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170/?gclid=CJnX2p_IvbECFQRJ3wodKhMA9A. Nie wiem czy nie byłaby przy tym wskazana wymiana zasilacza, nie mogłem znaleźć teraz nic konkretnego o Qoltec (pobieżnie zerkając nie jest najlepszy), potrzeba co najmniej 450W w tym 75W przez kabelek zasilający kartę.

(Deo3000) #3

A ile taki lepszy kosztuje zasilacz? Niby czemu ten jest zły?

(system) #4

Jak mówiłem nie wiem czy Ten Twój jest słaby, chociaż robi go prawdopodobnie Huntkey, wtedy nie powinien być taki zły. Zrobiłeś literówkę i powinien to być Qoltec? Poczytaj tutaj, nie najnowsze, ale dość aktualne i obrazujące o co chodzi z tymi "noname" i markowymi zasilaczami.

(CrisPL) #5

Zbyt ogólna informacja o zasilaczu napisz coś o nim więcej.