Wybór nowej obudowy

Witam

Planuje zakup nowej obudowy do komputera jako że moja ma już swoje lata, wybór padł na kilka a są to

Chce by ta obudowa posłużyła mi kilka lat przynajmniej , ATX , Cena max 400zł. Jeśli te według was nie są odpowiednie to może polecicie coś odpowiedniejszego.

Jak już uparłeś się na budę ze Star Treka :slight_smile: to zdecydowanie Linkworld.

Z racji bycia cebularzem nie kupiłbym nic droższego niż:
https://www.x-kom.pl/p/436610-obudowa-do-komputera-silentiumpc-armis-ar3-tg-rgb.html

Swoją drogą poszukaj dobrze Spec-Alpha jak coś, bo około wakacji kosztowała coś 250 zł…

1 polubienie

Osobiście posiadam 301 w wersji białej - wygląda bardzo podobnie tylko, że jest mini-tower. Zawsze miałem przeświadczenie jak @panicagaming , jednak po tej obudowie wiem, że solidna buda robi różnicę. :slight_smile: Mocowania (bardzo wygodny montaż szklanej ścianki), jakość blachy, i po prostu…czuć, że to lepszy kawałek sprzętu. :slight_smile: Jest minimalistyczna, ale moim zdaniem w tym tkwi jej piękno.

Polecam

Pisałem kiedyś recenzję i ma ją teraz mój syn. InWin też jest dobrym wyborem ale w tym modelu NZXT docenisz piwnicę i doskonale zaprojektowany tył budy gdy będziesz prowadził kable.


A tak na poważnie to nie kupuj obudowy z całą ścianą w plexi - tragedia - rysuje się to przy wycieraniu kurzu nawet delikatną szmatką.

Nom, wygląda lepiej. :slight_smile: Ja po prostu swoją wersję - 301 - wziąłem właśnie dlatego, że potrzebowałem jak najmniejszego mini-towera. :stuck_out_tongue:

Owszem, z plexi nie. Ale dobre obudowy mają prawdziwe szkło. Jak InWin. :wink:

Szkło - brzmi lepiej :slight_smile:
Ja osobiście polecam obudowy Fractal Design - np. tą:
https://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-r6-usb-c
(oczywiście jeżeli lubi ktoś duże i ciężkie obudowy)

Ja mam Fractal Design Define XL Black Pearl - ale waży ok 18 kg netto :slight_smile: - przynajmniej ładnie tłumi wszelkie hałasy :wink:

To teraz bądź miły dla autora wątku i pokaż mu gdzie kupi taką obudowę za maksymalnie 400 zł :slight_smile: Jeśli chcesz coś poradzić, to wpierw przeczytaj wcześniejsze posty . :slight_smile:

Swego czasu na Amazonie widziałem. To, że w polskich sklepach szaleją w ceną to już inna bajka.

Ja bym polecal cos od be quiet!, sam mam Silent Base 800 tylko szkoda, ze tunelu na zasilacz nie ma.
Latwo uporzadkowac kable, chociaz 1 raz skladalem komputer i mi to nie wyszlo :smiley:.

Wybór padł na 3 obudowy, która według was będzie najlepsza ?

Przednie gniazda ustawione pionowo są wygodne, chociaż to zależy jak masz ustawioną skrzynkę.

Wybierz SilentiumPC Armis AR3 TG-RGB. Lepiej mieć budę z piwnicą :slight_smile:

Co w zasadzie daje wydzielona komora na zasilacz, bo zauważyłem że popularne są teraz takie obudowy.

Chowasz cały ten pierdolnik z kablami od PSU. W piwnicy też zazwyczaj chowasz dyski HDD. Dzięki temu rozwiązaniu, całość wygląda dużo schludniej i wentylacja budy jest przy okazji dużo lepsza.

Zamykam na prośbę autora.