Wybór obudowy do 250zł

Witam! Mam zamiar wymienić swojego Brutusa 410 na coś lepszego. Najbardziej zaciekawił mnie Zalman z12 Plus. Zależy mi na oknie z plexi, dobrym zarządzaniem kablami (mam nie modularny zasilacz Corsair VX550W) oraz w miarę dobrej wentylacji. Cooler jaki posiadam to Fortis HE1225. Myślałem też o Gladiusie M40 i dokupieniu panelu z oknem, lecz obawiam się że nie dam rady pomieścić w nim kabli. Proszę o pomoc.

Zalman z 12plus to dobra opcja, jeżeli okno nie jest jakimś “must have” to pomyśl też o Corsair 300r http://www.ceneo.pl/15488601 , wersja z oknem jest średnio 40 do 80zł droższa :wink:

Corsair 300r bardzo mi się podoba, tylko nie wiem czy będę wstanie dołożyć do wersji z oknem. Jeśli chodzi o jakość wykonania to Zalmanowi dużo brakuje do Korsarza?

NIe ma aż takiej przepaści pomiędzy nimi, to w zasadzie ta sama półka, na stronie producentów sprawdź, która buda ma więcej filtrów przeciw-kurzowych i tą wybierz :wink: Z obu będziesz jednakowo zadowolony.

Poza tym Korsarz w wersji “okno” jest nieopłacalny, w jego cenie (300zł) można szukać lepszej budy…

No to Corsaira eliminuję, ponieważ mam zamiar modować obudowę więc okno się przyda. Chciałbym jeszcze usłyszeć opinię o Gladiusie.

Wiesz, okno zawsze można zrobić, Korsarz, jeżeli chodzi o estetykę wygrywa w przebiegach z Zalmanem i M40.

 

Co do samego M40, to już kwestia preferencji, to całkiem przyzwoita buda, jednak dokupienie panelu zwiększa jej koszt nieznacznie. Dla mnie prostszy wygląd tej budy bardziej do mnie przemawia :slight_smile:

Nie chce się bawić w robienie okna, poprostu nie mogę się za to zabrać. Więc wybór jest pomiędzy Gladiusem a Zalmanem.

Wybierz to co bardziej Ci się podoba, klasa w sumie ta sama. Niech zdecyduje Twoje poczucie estetyki :slight_smile:

Gladius trochę bardziej mi się podoba, ale boję się że będzie za mało miejsca na kable.

Nie jest w niej tak źle, masz kanał na kable i przetłoczenie na boku. Przy odrobinie cierpliwości wszystko się zmieści.

Chyba wybiorę Zalmana, w Saturionie jest za 220zł. Ktoś wie coś o tym sklepie?

Z tego co wiem sklep jest raczej pewny, nie widziałem jakiś wielkich narzekań na tą sieć. Możesz spokojnie u nich brać :slight_smile:

A gdzie są najtańsze oplecione przedłużki 24pin i 6pin?

Chcesz wysoką jakość, przedłużki robione na zamówienie: http://www.modding.bit-tech.pl/sklep/pl/ Doskonały produkt, sprawdzony sklep.

Jak szukasz gotowych to polecam BitFenix Alhemy, nie wiem jak z dostępnością w PL, na pewno są tu: https://www.cooling.pl/bitfenix-przedluzacz-atx-24pin-30cm-czarnyczarny,produkt,553260.html Zadaj pytanie odnośnie kolorów itd.

Posiadam tę obudowę i tego miejsca na kable nie jest za dużo, jednak jak się cierpliwie podejdzie do tematu to da radę w miarę je uporządkować.