Wybór obudowy komputerowej

Witam,

Poszukuję obudowy komputerowej do około 160-170 zł. Zależy mi na dobrym chłodzeniu i przyzwoitej i wytrzymałej konstrukcji . Myślałem wcześniej nad SilentiumPC Brutus 410 Pure Black jednak nie jestem do końca pewien czy jest ona godna uwagi. Jaką obudowę byście mi polecili.

Pozdrawiam. :smiley:

Albo Brutus, albo Zalman Z9

Brutus jest chyba najlepszą obudową w stosunku cena jakość. Masz poczytaj http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/S … -3815.html

Myślałem właśnie nad nią ale jednak ale wolałem się dopytać bo kasę łatwo wydać.

Dzięki wielkie za pomoc i Pozdrawiam.

Do 170zł fakt, Brutus wyborem chyba najlepszym (jak masz tyle, możesz wziąć wersję z USB 3.0 - jak masz, podłączysz jak nie masz, może kiedyś będziesz mógł. Nieco więcej jest również ciekawa opcja - Zalman Z9 (wersja zwykła, albo Plus) która w porównaniu z Brutusem ma więcej możliwości, a kosztuje niewiele więcej :slight_smile: Wiadomo, 50-60 zł więcej - Carbide 300R, Core 3000, potem można powiedzieć - jeszcze 30zł to np. Regnum, potem kolejne 30zł - Arc Midi Tower i tak można ciągnąć do 2000zł :stuck_out_tongue:

spyware , w tej cenie wolałbym poszukać jakiegoś aluminiowego Lian Li :slight_smile:

Jak dla mnie Carbide 300R to raczej “żart” od Corsair (nie dość, że to obudowa sitko to ma jeszcze mnóstwo bugów). Generalnie w okolicy 160-170 zł pod względem dopracowania i funkcjonalności nadal najlepiej wypadają Brutusy 430 (do Zalmanów Z9 trzeba dokupować jeszcze 2-4 filtry przeciwkurzowe).

Tak, ale w Brutusie nie ma chociażby wycięć na poprowadzenie kabli z zasilacza :wink: Ale oczywiście rozumiem, że dla Ciebie filtry ponad wszystko i jeżeli obudowa w środku oferuje mniej a ma filtry to ma pierwszeństwo.

@

Niemal od zawsze zwracam uwagę na filtry przeciwkurzowe i wytykam to każdemu producentowi :wink: Według mnie jeśli producent nie zadbał o stosowne filtry to znaczy, że tak naprawdę dany projekt obudowy albo nie został do końca przemyślany albo został zbyt mocno “okrojony” i dotyczy to zwłaszcza takich “sitek” jak Carbide 300R oraz Zalman Z9. Taka jest prawda niestety ale wiem że niektórym ciężko to zaakceptować :wink:

Filtry są ważne, dlatego wziąłem Core 3000 a nie 300R, ale znowu mówić, że Brutus jest lepszy od Z9, bo ma filtry no IMO dla mnie też trochę śmieszne.