Wybór obudowy, specyficzne wymagania

Siema ludziska. Od sporego czasu borykam się z kilkuletnim, brzęczącym I-BOXem (jakiś szajs z zestawu za tysiaka), w ostatnich miesiącach wsadziłem tam praktycznie całego nowego peceta poza dyskami i grafiką (bo do tego shitu i tak nic więcej nie wsadzę) i strasznie ciężko jest mi znaleźć obudowę odpowiadającą moim kryteriom, może tutaj ktoś będzie obeznany w setkach różnych modeli, tak więc przedstawię te kryteria.

 

  • Cena MAX 180zł

  • Dostępność na allegro bądź w sklepach online typu morele czy komputronik - mieszkam na zadupiu i niezbyt mi się chce daleko jeździć po jedną rzecz.

  • Miejsce na minimum 3 dyski 3,5" (łatwo dostępne, najlepiej na szynach) i jeden napęd dvdrw.

  • Miejsce na zasilacz na dole (ale nie może być za wysoka, aby kable z Corsair VS450 sięgnęły) i możliwość zamontowania wentylatorów z przodu, z tyłu i dobrze było by z boku - kwestia temperatur, komp jedzie jak serwer 24/7 często 100% obciążenia a na system chłodzenia cieczą mnie nie stać.

  • Przyciski power, reset i gniazda usb/audio muszą być z przodu, nie na górze - mam kota skaczącego wszędzie

  • Panel przedni nie może być w formie drzwi - kwestia wygody i tego, że w pośpiechu łatwo urwać takie drzwi - tacek od dvdrw już wiele urwałem w pośpiechu.

  • Nie może być ona króciótka, lubię czasem pograć i rozważam montaż czegoś pokroju Radeon HD7770.

 

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

Ta http://allegro.pl/obudowa-atx-aerocool-strike-x-one-advance-gw-24m-i5272938863.html spełni wszystkie wymagania. Z tego co przeczytałem w internecie to twój zasilacz ma kabel ATX o długości 55 cm więc w każdej obudowie sięgnie, nieważne gdzie go zamontujesz. Upewnij się że ma te min. 40 cm, i możesz kupować, możliwości dobudowy do obudowy taniego chłodzenia są tu ogromne. Otwory na wentylatory są z boku 2, z dołu 1, z tyłu 1, z przodu 1, i z góry 2.

Dzięki, strzał w 10! Jedynie niewspomniana kwestia designu (jestem zagorzałym fanem prostoty, choć ta obudowa mi się podoba) i wybrzuszona wentylacja na górze (wspomniany kot wręcz uwielbia się wygrzewać na gorącym pececie) są lekkim minusem na obecną chwilę, ale strzał naprawdę bardzo trafny.

 

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje to bardzo proszę.

Jeśli kot śpi ci na kompie to może ta http://allegro.pl/obudowa-aerocool-pgs-vs-3-atx-matx-czarna-i5424539072.html będzie lepsza. Zminimalizuje możliwą ilość futra, jaka mogłaby wpaść górnymi otworami, a do tego jest odrobinę prostsza (choć dla mnie z frontu wygląda jak transformers) i tańsza. Jest troszkę niższa bo nie ma wybrzuszonych slotów na wentylatory na górze. Tak jak w poprzedniej możesz tu zainstalować maks. 9 dysków twardych/napędów optycznych/innych rozszerzeń.

No to chyba wybiorę tą drugą, dzięki! :wink: