Wybór odpowiedniego programu antywirusowego!

Witam!

Dużo się pisze o darmowych oprogramowaniach antywirusowych jednak nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniego dla siebie. Przeszukałem wiele stron internetowych na których znajdowały się testy antywirusów również test dobreprogramy.pl i zdecydowałem się wybrać Avast!. Jednak nie wykrył on wirusa przez którego jak to się później okazało musiałem robić “format” komputera. Prosił bym was więc o pomoc w wyborze darmowego antywirusa.

Pozdrawiam.

Nie ma takiego programu, który wykrywał by 100% istniejących wirusów, każdemu może zdarzyć się wpadka…

To tylko połowa prawdy, druga połowa prawdy to fakt że są antywirusy lepsze i gorsze.

Avast należy do tych gorszych (może nie jest na samym końcu listy ale nie jest zbyt dobry) ze względu na to że pewne bezpieczne dla systemu programy mylnie traktuje jako zagrożenie i blokuje a wiele rzeczywistych zagrożeń przepuszcza (o tym chyba autora tematu przekonywać nie muszę) i niestety nie znam żadnego darmowego antyvira który by dawał mi wystarczający poziom bezpieczeństwa.

Osobiście używam połączenia darmowego Comoco Security Suite (mam zainstalowane z niego tylko Firawalla i Defense+ bo jego antywirus często wieszał system) oraz płatnego Kaspersky Antivirus i takie połączenie zapewnia mi bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Handlujesz Kasperskim ? Dochody ze sprzedaży nie są zadowalające ? Dobre darmowe programy depczą po piętach ? :wink:

Z darmowych świetny poziom zabezpieczeń oferuje Comodo Internet Security i Avira. Nie polecam Essentialsa Microsoftu, właśnie będe robił porządek po wirusach, które przepuścił ten av. W przypadku płatnych programów sytuacja wygląda całkiem inaczej i na pewno Kasper nie jest dobrym wyborem obecnie.

Zdecydowanie Avast! 5 Free (darmowy)

Z płatnych KIS 2011 lub NIS 2011 :wink:

avast-chlopie gdzie ty zyjesz! zainstaluj comodo internet security i malwarebytes antimalware(darmowy skaner) i skanowac nimi co dwa tygodnie i miec spokojna glowe. jesliby ci pasowal jakis platny to polecam noda 32 lub eseta smart security-uzywam eseta ss a wczesniej tez noda 32 i od wirow mam i mialem swiety spokoj.uzywam tez z nim ten darmowy skaner wymieniony wyzej.

Kamil-co się tak podniecasz.Avast w testach zajmuje pierwsze miejsce.Sam mam Avasta od 6-ciu lat i nie mam co narzekać.

pierwsze miejsce od konca.Twoj komentarz byl zupelnie niepotrzebny. Kazdy instaluje to co mu pasuje. Majac avasta pol roku komp mi sie mulil przez to ze dzialal i puszczal wirusy.Nawet tuz po formacie byl mulowaty. Konczac z avastem skonczyly sie problemy z wirusami i wydajnoscia. Ja majac pc z procem 1.2 Ghz ram 256 mb staram sie wyciagac z niego jak najwiecej. Zeby komp dobrze chodzil na avascie potrzeba ok 1GB ram.

Dodane 23.01.2011 (N) 12:05

ja sie dziele tylko moimi odczuciami i tyle.

Tak tak… :?

http://forum.safegroup.pl/zbior-niebezp … t2188.html

Zobacz jakie wyniki osiąga Avast! :wink:

Czasami wykrywa więcej niż KIS czy ESET Smart Security :stuck_out_tongue:

Moze czasami-tyle ze avast uwielbia falszywie alarmowac a w Esecie nie ma to prawa bytu. Eset SS ma bardzo duza wykrywalnosc i ufam mu-w koncu place za niego. W razie jak cos mi sie nie podoba sa tez skanery internetowe.

Kamil-nie wiedziałem że masz taki zabytek-Avast w tym wypadku ma prawo mulić.

Ten komp ma ponad 10 lat ale dziala i do csa nic wiecej nie potrzeba.

Z darmowych polecam Avasta, z płatnych tylko nie Kaspersky - strasznie się zepsuł. Od 3 lat korzystam z Nortona Internet Security i jego mogę polecić z czystym sumieniem

Zgadzam sie z przedmówcami… potrzeba lepszego sprzetu, a conajmniej dolozenia RAMu, bez tego kazdy program Ci zmuli, nie mowiac o samym przegladaniu internetu… A jak dopalisz maszyne to wtedy polecam nortona AV, ewentualnie noda … to sa moim zdaniem malo wymagajace systemy