Wybór odpowiedniego zasilacza

Witam co sądzicie o zasilaczach firmy SilentiumPC np Deus M1 550 ?

Jakość adekwatna do ceny (jakość kondensatorów i elektroniki), ale jak na swoją cenę w porządku.

Dobra konstrukcja, w tej cenie jeden z najlepszych wyborów.

Warto go wziąć za tę cenę ?

Warto dobra MOC i to tego jest modularny.

Zasilacz jest w porządku (minus za 2 lata gwarancji i kondensatory ze średniej pułki) ale według mnie lepszy jest XFX Core 550W (5 lat gwarancji).

Jaki procesor jest w komputerze do którego kupujesz zasilacz?

…w przypadku tych zasilaczy producent nie zachęca do ich kupna, dając na ich prawidłowe działanie tylko 2 letnią gwarancję, gdzie większość markowych zasilaczy ma 3 lub 5 letnią.

btw. jeżeli producent nie wierzy w jakość swoich wyrobów, to ja tym bardziej w nią nie wierzę.

Więc co z tym zasilaczem warto go brać czy nie ?

Dodane 25.07.2013 (Cz) 20:36

Phenom x4 965 oc 3,8 + radeon 7790 pózniej i5 + gtx 760 może SLI

Bierz to co pisał falcon89, jeśli masz więcej kasy… od tego SilentinumPC lepszy wybór to OCZ lub Corsair, a cena przystępna tych zasilaczy

To jakiego polecacie Corsaira . Co myślićie o CX 500m czy on w przyszłości pociągnie np i5 4670k oc + gtx 770 ?

Dodane 25.07.2013 (Cz) 21:15

Najlepiej żeby miał po 2x6pin i 2x6+2 pin

Dodane 25.07.2013 (Cz) 21:18

Ten Corsair CX 500 ma tylko 2x6pin wiec jak karta potrzebuje 8pin i 6 pin to ten chyba odpada

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Jeśli poważnie myślisz o SLI to np. XFX Core 650W (ma 2x6 pin i 2x6+2 pin)

A co sądzicie o OCZ ZS 550W

Dodane 26.07.2013 (Pt) 11:12

A czy ten OCZ w przyszłości uciągnie np i5 4670K + GTX 770 ?

Kolego chyba nie masz co robić i nabijasz posty, przecież dostałeś odpowiedz:

lub

Ciekaw jestem o ile jeszcze marek zasilaczy zapytasz w tym wątku?

Kolego apeluję o trochę samodzielności!

Przypominam, że Twoje pytanie z pierwszego posta to:

Czy Deus M1 550w to dobry zasilacz chodzi mi o to czy niespali mi on połowy kompa ?

Dodane 26.07.2013 (Pt) 20:52

Czy lepiej wziąć na zapas 650W bo chce podłączyć około 4 wentyle 120 led i 6 zwykłych 120

To zadaj precyzyjnie pytanie, bo nikt nie jest jasnowidzem, żeby wiedzieć o co Ci tak naprawdę chodzi. Najpierw zapytałeś pytanie o opinie na temat zasilacza Deus M1 i dostałeś odpowiedź.

Teraz jakieś wentylatory dokładasz nie podając ich sumarycznej mocy. Skąd my mamy wiedzieć jaką będą miały sumaryczną moc? Mogę tylko przypuszczać, że nie będą miały większej sumarycznej mocy niż 40W. Kolego dlatego proszę Cię jeszcze raz, przed zadaniem pytania przemyśl dokładnie o co Ci chodzi i zadaj precyzyjne pytanie już w pierwszym poście.

Odpowiadając na Twoje pytanie - zawsze lepiej kupić mocniejszy zasilacz a to z prostej przyczyny, zasilacz ciągnie tyle prądu ile aktualnie potrzeba komputerowi, a nie tyle ile ma napisane na naklejce…więc nie ma co się jakoś specjalnie obawiać zasilaczy większej mocy 600-700W (i większej)…bo jeżeli mamy kompa, który wymaga około 250W to właśnie tyle sobie będzie pobierał. Nie bagatelną sprawą jest też to, że sprawność zasilacza jest największa w połowie jego mocy. Przekłada to się bezpośrednio na wysokość rachunków za zużycie energii elektrycznej.