Wybór Odtwarzacza plików

Witam , czy jest taki odtwarzacz plików (filmów) , który ma opcję polepszania obrazu ?

Opcja poprawy kontrastu, wyostrzenia itd. powinna być w panelu sterowników grafiki i działać z większością odtwarzaczy.

Oprócz tego jest np. vlc który pozwala wprowadzić dodatkowe poprawki (kontrast, jasność, wyostrzenie itd.) niezależnie od ustawień sterowników.

Ja mam złykłego Media Player 12 , to jaki radzicie ?

Można zwiększyć rozdzielczość oglądanego filmu ?

Można, ale to nie poprawi jego jakości.

PotPlayer w tej chwili najlepszy odtwarzacz jaki jest, opcji poprawiających obraz są dziesiątki. Ogrom opcji może przerażać.

Który jest okrojoną wersją Media Playera Classic.

Nie ma odtwarzacza, który w magiczny sposób mocno poprawi jakość obrazu (a rozdzielczości już nic nie uratuje). Oszukać oko można w niewielkim stopniu, przekodowując obraz z zestawem odpowiednio dobranych do sytuacji filtrów. Spora część odtwarzaczy (Pot, MPC, VLC, MPayer i inne) mogą aplikować niektóre filtry w czasie rzeczywistym, ale do tego trzeba czasem naprawdę mocnego kompa + efekt nigdy nie będzie tak dobry jak przy reencodingu.

Splash Pro firmy Mirillis, niestety płatny ale jest wersja trial. Jakość obrazu poprostu powala, zwłaszcza materiałów 1080p. Wiem że większość napisze że to zapewne ściema i jest to złudzenie, ale radzę przetestować, poustawiać i samemu wyciągnąć wnioski. Ja korzystam z funkcji Motion2, można to znaleść w TV 100Hz i więcej gdzie obraz jest super płynny i ma się wrażenie że ogląda się teatr telewizji.

A jest taki podobny darmowy program ?

@fiero poza poprawą ruchu efekty prezentowane przez ten program nie odbiegają od postprocessingu który ja mam w panelu sterowników amd, w zakładce wideo. Chociaż piszę to na podstawie demówek ze strony, a nie działania programu.

A Splash Free może być ?