Wybór Odtwarzacza plików

(kamilkom) #1

Witam , czy jest taki odtwarzacz plików (filmów) , który ma opcję polepszania obrazu ?

(sadaj72) #2

Opcja poprawy kontrastu, wyostrzenia itd. powinna być w panelu sterowników grafiki i działać z większością odtwarzaczy.

Oprócz tego jest np. vlc który pozwala wprowadzić dodatkowe poprawki (kontrast, jasność, wyostrzenie itd.) niezależnie od ustawień sterowników.

(kamilkom) #3

Ja mam złykłego Media Player 12 , to jaki radzicie ?

Można zwiększyć rozdzielczość oglądanego filmu ?

(sadaj72) #4

Można, ale to nie poprawi jego jakości.

(Free274) #5

PotPlayer w tej chwili najlepszy odtwarzacz jaki jest, opcji poprawiających obraz są dziesiątki. Ogrom opcji może przerażać.

(Frankfurterium) #6

Który jest okrojoną wersją Media Playera Classic.

Nie ma odtwarzacza, który w magiczny sposób mocno poprawi jakość obrazu (a rozdzielczości już nic nie uratuje). Oszukać oko można w niewielkim stopniu, przekodowując obraz z zestawem odpowiednio dobranych do sytuacji filtrów. Spora część odtwarzaczy (Pot, MPC, VLC, MPayer i inne) mogą aplikować niektóre filtry w czasie rzeczywistym, ale do tego trzeba czasem naprawdę mocnego kompa + efekt nigdy nie będzie tak dobry jak przy reencodingu.

(fiero) #7

Splash Pro firmy Mirillis, niestety płatny ale jest wersja trial. Jakość obrazu poprostu powala, zwłaszcza materiałów 1080p. Wiem że większość napisze że to zapewne ściema i jest to złudzenie, ale radzę przetestować, poustawiać i samemu wyciągnąć wnioski. Ja korzystam z funkcji Motion2, można to znaleść w TV 100Hz i więcej gdzie obraz jest super płynny i ma się wrażenie że ogląda się teatr telewizji.

(kamilkom) #8

A jest taki podobny darmowy program ?

(sadaj72) #9

@fiero poza poprawą ruchu efekty prezentowane przez ten program nie odbiegają od postprocessingu który ja mam w panelu sterowników amd, w zakładce wideo. Chociaż piszę to na podstawie demówek ze strony, a nie działania programu.

(kamilkom) #10

A Splash Free może być ?