Wybór operatora GSM

Witam.

W przyszłym miesiącu kończy się umowa z erą. Rozważam pozostanie w erze lub przejście do play. W punktach podam jakie mam propozycje

  1. Era-350 minut do wszystkich za 60 zł oprócz play do którego zapłacę 53 gr. i dwa numery w erze bez limitu+telefon do wyboru

2.Play-350 minut do wszystkich za 34.50 ale droższe połączenia z innych sieci i znajomi mogą narzekać.

Proszę o pomoc w wyborze

Musisz to sobie przeliczyć co bardziej ci się opłaca: do jakich sieci jak często dzwonisz/piszesz - czysta matematyka.

Wróżki tu żadnej chyba nie ma żeby wiedziała z kim się kontaktujesz, jak często, ani czy twoi znajomi będą narzekać…

Ja miałem od zawsze nr w plusie ale że wszyscy mieli wtedy orange z esami po gr i zero na koncie do innych sieci to se wziąłem dodatkowo startera orange i teraz mam dwa nr w tel dualsim.

Ogólnie dzwonię do różnych sieci, a telefon mam na jedną kartę więc dodatkowa odpada. Proszę użytkowników play o wypowiedzenie się na temat zasięgu i podejścia operatora do klientów

Słyszałem że Play nie ma najlepszego podejścia do klientów.

Jakiś czas temu przez krótki czas robiłem w Orange i szli do nas ci co wcześniej robili właśnie w Play i mówili że tam obsługa klienta jest kiepska.

Podkreślam że są to informacje zasłyszane jakiś czas temu i mogą nie być już aktualne.

Co do opinii o play polecam strone http://www.mojplay.pl/ ja mam play i szczerze powiem że żałuje często nie ma zasięgu np. w marketach, poza obszarem miasta, tam gdzie inne siecie mają normalny zasięg w playu mam znaczek roamingu czyli korzysta z nadajników plusa. Nigdy nie ma tej pewności że plusowi coś nie odbije i nie przedłużą im umowy na korzystanie z ich nadajników a wtedy byłoby nie zaciekawie…Szczerze powiem że wziełem tel. na 36 miesięcy i żałuję po zakończeniu przechodzę do sieci w której byłem poprzednio - Ery…

Jednak zdecydowałem i zostanę w erze. Abonament jest droższy ale mam pewność, że świadczone usługi będą na dobrym poziomie. Pozdrawiam i dziękuję.

fakt zasięg z play jest dość słaby… ale jeśli ktoś jest mieszczuchem jak ja xD to zawsze będzie miał zasięg a także internet.

Mnie osobiście w play denerwujące jest to, że mają dziwny system zarządzania kasą… skoro mam abonament na 50 zł to powinienem mieć taką sumę na fakturze, i to bez bezwzględnie na to jak przeznaczam tą kwotę czy to na sms specjalne czy na włączanie i korzystanie z usług jak playonline… a nie kurczę robi się nad płaty… 5 zł za playonline i 10 zł za sms specjalne więc trzeba zapłacić 65 zł… dzwine to jest…

w abonamentach w ogole sie teraz ciekawie zrobilo jest w czym wybierac. a czy Ci wyjdzie drozej, to wszystko zalezy. Wedlug mnie (bo wybor abo, to sprawa indywidualna - wiadomo) warto jeszcze spojrzec na orange abonament, bo maja teraz profilowane taryfy i mozna cos tam dobrac.