Wybór pakietu Office - 365 Family vs 2019 Home & Student

Miałem problem z wybraniem działu dla tego tematu, ale lepszego nie znalazłem :confused: .

Może ktoś kupował ostatnio pakiet Office i będzie wstanie coś podpowiedzieć którą wersję bardziej opłaca się wybrać. W grę wchodzą tylko legitne źródła zakupu, żadne klucze po 10zł z alledrogo.

  • Microsoft Office 365 Family za 270zł / rok
  • Microsoft Office 2019 Home & Student za około 650zł / licencja

Potrzebuję z pakietu głównie:

  • excela
  • word

Nie wchodzą w grę rozwiązania OpenSource bo nie chce mi się bawić z problemami z kompatybilnością arkuszy kalkulacyjnych jakich używam.

Osobiście skłaniam się raczej do 365 Family bo mógłbym przy okazji wymienić LibreOffice na innych laptopach używanych przez pozostałych członów rodziny na office. Ale może coś stoi za tym by kupić 2019.
Do tej pory jechałem na licencjach Office 2007/2009, ale po przesiadce z W7 na W10 w tym tygodniu, chcę zrobić upgrade też niektórego softu. Zwłaszcza, że czasami brakuje mi tego że w nowszym Office wiele rzeczy jest zrobionych lepiej pod kątem UI i tego co jest szybkie do wyklikania względem starych wersji.

Ogólnie używam na okrągło LibreOffice, Office 2007/2009, Office 2019, Office 365. I najwygodniejsze są jednak te ostatnie. Mam już też dość tego rozjazdu pomiędzy wersjami i ciągłego przesiadania się na inny UI.

Cześć - miałem dokładnie ten sam problem - tyle że od strony czysto … rodzinnej. Zarówno żona jak i ja korzystamy O365 Buisness, ale nagle przy zdalnym nauczaniu wyskoczyła obsługa Worda / Excela dla dzieci. Postanowiłem wykupić O365 Family - i cóż - jesteśmy z żoną zadowoleni, nawet nie tyle z Worda / Excela , co z reszty zaplecza ( 1TB OneDrive,Teams, OneNote, Outlook) no i możliwość instalacji na 5 urządzeniach każdego użytkownika. Pozwoliło nam to stworzyć taki mały ekosystem, w którym i my i dzieciaki po prostu czujemy się dobrze.

Pewnym minusem może być … konieczność pilnowania by subskrypcja nie odnowiła się automatycznie przez konto MS (dzięki ich magicznym przelicznikom - można przepłacić).
Druga kwestia - to zapis licencyjny o braku możliwości wykorzystywania w celach komercyjnych.

Oczywiście - zaraz podniosą się głosy o LibreOffice i temu podobnych rozwiązaniach - i nawet po części się z nimi zgodzę. Co nie zmienia faktu, że i tak wybrałem jak wybrałem, i jeśli ktoś potrzebuje i go stać - to gorąco polecam.

1 polubienie

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Z tym akurat u mnie nie ma problemu, excel i sporadycznie word używam tylko do celów prywatnych :slight_smile:.

Akurat OneDrive (pomimo, że uważam go za fajną opcję) i cała reszta jest mi kompletnie zbędna. W ogóle myślę, że na kompie do którego głównie potrzebuję licencję bo robię upgrade spokojnie wystarczyłby mi excel :slight_smile:.

Poczekam do jutra, może ktoś coś jeszcze podpowie, a jak nie wezmę Office 365 Famili 1 miesiąc za free, a potem kupię w brzoskwiniach :slight_smile: