Wybór pamięci DDR2 do C2D

Mój sprzęt:

Intel Dual Core E 2140

Gigabyte P35-DS3R

Amacrox Warrior 400W

Nie wiem jakie do tego Ramy kupić ;/ Chciałbym podkręcić procka. Interesują mnie kości 800 Mhz. Planowalem kupić PATRIOT DDR2 1024MB PC800 CL5 EP EL za około 170 zł. Za jakiś czas bym sobie dokupił drugą taką kość, a może lepiej wziąć dwie kości po 512 ? Zainteresowały mnie też te http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=6136

http://allegro.pl/item247118411_twinmos … x_800.html

Pomóżcie. A może coś z GOODRAM PRO 900 Mhz?

Bierz GR Pro w jednej kości lub Adaty extreme

najlepiej brać 1 GB w jednej kości puźniej ewentualnie drugą taką samą dorzucić jeżeli nie ma funduszy żeby od razu dual kupić ja bym brał goodramy :wink:

Te Goodramy znalazłem w komputroniku za 178 zł. Jakby ktoś widział gdzieś taniej to piszcie :wink: Pewnie się zdecyduje na GR pro 1 GB 900 Mhz

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=2 … oo+Pro+CL5

W sklepie pan sprzedawca mi poradził zakupić Goodram DDR2 1024MB 800MHz CL5.0 BOX bez radiatorów za jedyne 96 zł. Powiedział, że lepiej kupić dwie sztuki takich pamięci niż jedne GR 900 PRO na tych samych micronach za taką samą cenę. Podobno w podkręcaniu nie jest wielka różnica i zawsze mogę dokupić chłodzenie na RAM np. Pentagrama. Sam już nie wiem :slight_smile: Lepiej wziąść 2x1GB 800 Mhz bez radiatorów niż 1x1 GB 900 PRO ? :slight_smile:

Słuchaj pana sprzedawcy a wyjdziesz jak zabłocki na mydle :wink:

Niby czemu miał teraz źle doradzić?

ZAstanów się zanim coś skomentujesz

e_milek6 , skoro dla ciebie nie jest tak ważne osiągnięcie np 1100-1200 na ramach to bierz nawet 2x1gb 667mhz

E2140 ma dość wysoki mnożnik, więc pamięci i tak nie będą ciebie blokowały.

A zdażało się że OEMowe goodramy 667mhz leciały na 900

Dodatkowych radiatorów na pamięci nie kupuj, bo nieraz robią więcej złego niż gorszego. Zamiast odprowadzać, to gromadzą ciepło.

Zdecydowałem się na Goodram 2x1GB 800 Mhz 5 CL :slight_smile: wolę 2 GB wolniejszych czy tam gorszych niż 1 GB dobrych. :confused: Za ta sama cene :slight_smile:

Wydaje mi się, że to będzie lepsze rozwiązanie niż np. patriot 1 GB 800 Mhz 4 CL ;/ Szkoda tylko że nie mają radiatorów nie wiem jak to będzie wyglądało przy OC :slight_smile: Ale podobno do E2140@3 Ghz spokojnie takie GR wystarczą.

e_milek6 mam taki sam problem i nie wiem czy kupic od razu 2x1GB 800MHz CL5 czy 1 GB z radiatorem i potem dokupić drugi…

Jeśli źle zamontujesz to tak, w innym wypadku to czysta teoria bez związku z rzeczywistością.

Co do tych tańszych goodramów to jakby tez były na dobrych seriach micronów d9 to wilkelektronik by zbankrutował, oni napewno nie dopłacają do interesu…

http://www.goodram.com/pub/Image/DRAM-o … 00-DIM.jpg

tutaj jest zdjęcie modułu 1GB 800 Mhz nie moge się dopatrzeć jakie to układy :slight_smile: Elpidy są podłużne przeważnie…

Z tego co się dowiedziałem to A-Data w Agito są na Micron D9 :slight_smile: I chyba się na nie zdecyduję :smiley:

PS> Jednak te GR nie mają Micron D9 ;/ Nici :stuck_out_tongue: z zakupu 2 GB ;]

Zamówiłem Goodram PRO 900 2x512 ;/ Bo 1 GB w kości ciężko dostać. :slight_smile:

No ja już tak wyjechałem ;/ poszłem do sklepu po Kingstona żeby zamówić :slight_smile:

Sprzedawca doradził mi żebym brał HYNIX mówił że się nie grzeje są szybsze lepsze woqule super, potem tu na forum dowiedziałem się że to raczej shitowa pamięć :confused:

Podłużne są stare pamięci w obudowach tsop, kwadratowe małe są w obudowach bga (z wyłączeniem pierwszych micronów ddr2) i teraz raczej mało która firma robi kości w starej technologii bo poprostu są droższe w produkcji, a i wśród samych micronów d9 tez jest sporo kiepskich serii, samsung tez nie produkuje samych super hiper pamięci, a od kąd pamiętam hynix robi bardzo pożądne kości, nie mam pewności jak to jest teraz z ddr2 od tej zacnej firmy, ale nie spodziewałbym się drastycznego spadku jakości/możliwości.

Moje Goodram Pro 900 już przyszły :slight_smile: W ogóle jestem pozytywnie zaskoczony zabawą w OC procka :wink: e2140 @ 2,8 Hz na napięciu 1,184 V > temperatura 30 stopni podczas normalnej pracy na BOXie bez chlodzenia obudowy :slight_smile: Ramy chodzą na 1000+ 5-5-5-14 nie pamiętam dokładnie ile, muszę sprawdzi w BIOSie.

Polecam Goodram PRO :slight_smile: Jutro spróboję puścic procek na 3 Ghz tylko trochę się boję na BOXie ;D