Wybór pamięci RAM, czyli czym się kierować przy zakupie

Witam,

od dłuższego czasu na moim komputerze pojawia sie komunikat: “Za mało pamięci wirtualnej…”. Wiem… wiem że było już dużo tematów tego typu, co zrobić itd.itd. :slight_smile: Po przeanalizowaniu tych postów, usunęłam dużo programów żeby zwolnić miejsce na dysku, mając nadzieje że zwiększy się rozmiar stronicowania plików. Ale nic z tego :? W pamieci wirtualnej zminiłam do 1024MB ale ten całkowity rozmiar stronicowania się nie zwiększył .

Doszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno pamięci RAM, ale wcześniej chciałabym sie od Was dowiedzieć jaka mam kupic pamięć. Jaka jest dobra firma tych pamięci? Interesuje mnie rozmiar 128MB, bo chyba taki wystarczy?! Pisze wystarczy, ponieważ w komputerze jest pamieci RAM 256MB DDR.

Płyta główna to gigabyte, procesor athlon 2500+

Z góry dziękuje za odpowiedzi

:slight_smile:

lepiej 256 będzie znaczny skok wydajności

sprawdż dokładnie jakie masz te RAMy: firma, timingi, częstotliwość. Trzeba kupić takie same żeby się nie “gryzły” albo sprzedaj te i kup nowe. Na wymogi dzisiejszej techniki to radziłbym mieć RAMu co najmniej 512MB

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99%C4%87_wirtualna

trochę teorii

jaki konkretnie masz model kości Ram-u taki w miarę możliwości trzeba kupić względnie kość o tych samych parametrach: wielkość timingi itd.

kupno różnych modułów pamięci może spowodować albo niemożność włączenia kompa lub jego niestabilną pracę.

Tak jak powiedział kolega wyżej lepiej gdy sprzedaż obecną kość Ram-u i kupisz 2 identyczne kości Ram-u, i lepiej żebyś miała te min. 512 MB. Jaką firmę np. polską Goodram.

Witam!

Czy ten procek jest na rdzeniu Barton? jeśli tak to łatwo z niego zrobić 3200+ przestawiając szynę na 200 :smiley:

Nie wiem na jakim rdzeniu jest :slight_smile:

A gdzie się sprawdza jakiej firmy jest RAM, częstotliwość i timingi?

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 17:53

A to chyba prawda, że nawet kiedy 2 kości są traktowane różnymi częstotliwościami, to komputer ustawia sobie poziom częstotliwosci do najnizszej RAM. Więc jak kupię RAM o innej częstotliwości niż ta co jest obecnie w komputerze, to chyba nic sie nie stanie :? Chyba sie nie pogryzą :?

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 18:30

Mógłby mi ktos polecić konkretny model? Jest dużo firm Kingston goodram i inne, dlatego nie wiem która zapewniłaby mi duża wydajnosc. Rozm 256

Witam!

Dużej wydajności to i tak nie osiągniesz na tym sprzęcie.

Co do RAM-u i procka - ściągnij sobie CPU-z i sprawdź co masz, ewentualnie EVEREST.

Najlepiej jakbyś kupiła takie same kości, ale w ostateczności kup GoodRAM, tylko nie kupuj wolniejszych, niż masz - jeśli już to szybsze.

Możesz też kupić kość 512MB czy nawet 1GB a ta co masz sprzedać.

Tylko od jakiegoś czasu komputer zwolnił tempo. To pewnie dlatego że przybyło bardzo dużo programów. Wcześniej nie było żadnych problemów, miał dużą wydajność, moge się nawet pokusić o stwierdzenie, że chodził jak burza :smiley:

512MB 400Mhz GoodRAM — …i komputer będzie wyswietlał witryny, obsługiwał programy z prędkością światła. :slight_smile:

Nie licz na to ale z pewnością odczujesz różnice 256 Mb vs 512 Mb.

program everest zakładka płyta główna i SPD

meason saper pojdzie na 64 MB , nie jest powiedziane co jest dzisiaj standardem, wszystko zależy od punktu widzenia. Jak będzie 512 MB to będzie śmigał jak " 20 - latka " że tak pozwolę sobie zażartować.

:smiley:

Hmm a 512MB + ta która posiadam 256MB to nie za dużo?

nigdy nie jest za dużo :smiley: Tylko mogą ze sobą nie współpracować. Najlepiej kup sobie nowe i zobacz jak będą działały razem. Jak dobrze to zostawisz jak źle to sprzedasz :smiley:

tezarrus hehe co to za gif :biggrin:

Moga nie mogą, ale ja musze meic pewnosć. Po co mam to pozniej sprzedawac, to ta co mam wyrzuce a wstawie 512MB.

tak będzie najlepiej, chociaż nie jest powiedziane że muszą się gryźć pamięci. Zapytaj w sklepie czy w razie czego możesz wymienić. BTW gif jest spoko :smiley:

nie ma już gifa :frowning: :smiley:

Ale moga sie gryźć biorąc pod uwagę ich częstotliwości. A wracając do gifa… to… ciesze się że już go nie widze… boo… nie chce się nabawić kontuzji… kolejny upadek z krzesła pewnie nie zakończyłby się dla mnie pozytywnie :biggrin:

Kup 512 ram około 100zł

128 ram około 30~40zł

Zdecydowałam się na ten rozmiar, tylko teraz myśle nad firmą… która przyspieszy działanie komputera a nie zwolni.