Wybór pamięci RAM

Witam ponownie.
Po kupieniu używanego kompa z płytą GŁÓWNA-MSI B250 GAMING PRO CARBON chciał bym dołożyć jeszcze jedną kość ram, aktualnie jest 8GB prawdopodobnie taka , aby osiągnąć upragnione 16Gb i kupić taką samą wychodzi 289zl.
Co jeśli kupię zamiast tej jednej kości inne 2x8GB np takie ? Cenowo wygląda tak samo ale skończył bym z 24GB nie wiem jak wtedy dziala ten dual-channel dlatego też potrzebuję rady co się bardziej opłaca.

Dual channel powinien działać niezależnie łącząc po dwa sloty. Często te sloty są w innym kolorze, czyli 1 i 3 działa w parze, oraz 2 i 4 w drugiej parze.

Zależy co robisz, przy 3 kościach będzie widział single channel, co przy aplikacjach korzystających z RAMu czy w grach, różnica jest wyraźnie odczuwalna.
Najlepiej wrzuć screen z programu CPU-z z zakładki SPD pokazującej obecną kość. W nowych konstrukcjach niekoniecznie (wręcz powiedzial bym że coraz częściej) 2 różne kości nie wchodzą w Dual Channel.

image wydaje mi się ze to ta kość z linku ale proszę bardzo, ogólnie chciał bym wiedzieć co się najbardziej opłaca kupić, 16GB z innej marki czy dokupić 8GB takiej samej

Kolego sympatyczny. Masz następującą kość:
crucial ballistix sport 2400Mhz cl16 8gb

Są to bardzo dobre kości w dobrych cenach, więc sugeruję kupić drugą identyczną (nie dwie!). Nie ważne czy kupisz 8 czy 16GB to wejdą w Dual Channel (przy 16gb asynchroniczny, czyli odrobinę słabszy) i efekt będzie dużo lepszy niż jakbyś miał w sumie 3 kości.

Czyli to kość z linku z pierwszego posta https://www.x-kom.pl/p/339374-pamiec-ram-ddr4-crucial-8gb-2400mhz-ballistix-sport-lt-white-cl16.html#Specyfikacja
Droga i aktualnie niedostępna xd


Mam biała więc fajnie by było raka samą, ale widzę że bez znaczenia więc spoko.
Dzięki za pomoc

Są i białe.