Wybor płyty głownej pod intela do 450 zta

ma problem z wybraniem plyty głownej pod intela. na razie pracuje na e2140 podgonionym do 2,66 ale z czasem wyinię go na 7200. i tu mam duzy problem: chodzi mi o max wydajność ale do 450 zeta. plyt jest naprawde duzo wiec nie wiem co wybrac. pozostale podzespolu powinny zostac te same:

procesor e2140 (1,6ghz) pozniej wymiana na cos wiekszego)

pamiec 4x 512 ghz kingston 667

grafa asus 3870x2 1 giga

dvd i nagrywarka

dysk seagate 250 gb sata 2,0

vindows vista 64 bit oem

obudowa mode com (stara midi atx)

nie bedę uzywał dwóch kart graficznych

wiec nie wiem co wybrac. do tej pory uzywałem płyt asusa ale tego tyle jest ze az strach

więc proszę o rade

Ja bym ci poradził wziąć tańszego E5200 oraz jakąś płytę na P45. Tylko tu jest problem, bo wszystkie płyty mają jakieś wady :smiley:

Może Foxconn P45A-S? Brak testów tego cuda, ale przynajmniej nikt na niego nie narzekał jeszcze :slight_smile:

fakt płyta podana przez Darth ReX , jest aktualnie chyba jedyną sensowną na p45, no może jeszcze Gigabyte GA-EP45-DS3R jeszcze uwagi do całego zestawu za oszczędzona kasę radze sprzedać swoje aktualne pamięci ram i zakup 2X 1GB 800 zamiast 4x512 667

pamieci z czasem tez wymienie. tylko ze na 4x2gb. na razie chce zmienic plyte. ale dzieki za podpowiedz.

http://pclab.pl/art33337-7.html

na dniach ma być test płyt P45 foxconn’a

do czego ci tyle pamięci :o :shock: ??

to już jak masz brać 8GB ramu to lepiej zamiast późniejszej wymiany swojego obecnego procka na E7200 to wymień go na E8400 i do niego jak już bardzo chcesz dużo ramu to weź 4GB (wtedy tylko 64bitowy system)

oczywiscie jadę na viscie 64. ale zostaje problem z aktywacja jej w MS. mam wersje oem i jak zmienie plyte to czy bedą robic jakieś problemy? ale jaki chipset wybrac? p45 czy P35? wie ze niewiele sie roznią od siebie. i tu jest problem

problemów nie będzie z ponowna aktywacja po prostu zadzwonisz i do MS i tyle, odnośnie chipset’ów to wydaje mi się że p35 jest bardziej stabilny od p45 na razie trzeba czekać na coś porządnego