Wybór płyty głównej

Niech mi ktoś możliwie szybko powie, która z tych płyt będzie najlepsza do OC procesora z podpisu?

Mam tę:

GIGABYTE GA-945GM-S2

Nie ma możliwości podkręcania…

GIGABYTE GA-P31-DS3L Intel P31

Asus P5B-VM IG965 Socket775

Myślę o Asusie, też z sentymentu do marki…

OC nie musi być jakieś rewelacyjnie rekordowe w zasadzie to nie jestem zwolennikiem kręcenia, ale dobrze gdy można odrobinę podkręcić procesor niż zmieniać go…

EDIT

Lub taka też od Asusa

ASUS P5KPL IG31 S775

bierz Gigabyte

Dlaczego ?

Z czym jest lepsza od tych od Asusa ?

A czy mógłbym się dowiedzieć, dlaczego akurat te płyty wybrałeś ??

Dlatego, że moja posypała się i w podobnej cenie muszę coś wybrać gdyby nie było mojej! I tak już tydzień bez komputera jestem i chcąc przyspieszyć procedury muszę wiedzieć co wziąć miast tej mojej!

Aile masz kasy na płyte ??

Kasy nie mam, bo ja nie kupuję a czekam na zamianę gwarancyjną!

Powiedziałem powyżej, że któraś z powyższych jest w podobnej cenie do mojej i gdy sklep nie będzie miał jej na stanie to muszę wybrać coś innego!

W zasadzie każda z tych płyt jest OK czy to Asus P5b czy P5K czy Gigabyte Ga-P31-DS3L (z zaznaczeniem na 2 ostatnie), (chociaż sam miałem niedawno asusa P5Bi ma w BIOSie możliwość ustawienia automatycznego OC np. na 10%, 15 lub 20% o ile dobrze pamiętam i BIOS sam ci podkręci w zależności od obciążenia procka).

A co do zalet i wad każdej z płyt poczytaj na forach i wtedy zdecyduj :wink:

ja mogę spokojnie polecić Gigabyte P31, jako jej właściciel, dobra płyta z lepszym chipsetem niż reszta.

Tego nie powiedziałem…

Powiedziałem, że dobrze gdyby na płycie było możliwy OC, chociaż zwolennikiem nie jestem!

Tylko teraz, którą brać czy Asusa czy Gigabyte’a?

Kurde z sentymentu wziąłbym Asusa, ale ta Gigabyte’a niekiepa!

No i za Asusem przemawia fakt, że złącze IDE Ata ma w lepszym miejscu niż Gigabyte- tu jest zbyt daleko i mogłoby się zdarzyć, że taśmą nie sięgnąłbym do HDD i napędu…

Chyba zbliże się do wypowiedzi destroy i wziąłbym też tego Gigabyte ze względu na chipset.

A jaką wcześniej miałeś?

GA-P31-DS3L jest wporzo.

Darth ReX , tę w podpisie GIGABYTE GA-945GM-S2!

Darth ReX , popatrz nawet na jego podpis albo na pierwszy post.

Oj, sorki, dopiero wstałem #-o

Bierz P31-DS3L, chyba, że pozwolą na coś droższego.

Wtedy bierz GA-P35-DS3L :lol:

Dali mi tę płytę

Asus P5B-VM IG965

Myślę, że lepsza od mojego Gigabyte’a GA-945GM-S2!

Nie wiecie jak z OC na tym Asusie? Bo na Gigabycie moim nie było możliwości kręcenia.

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 18:54 został dopisany post przez finetto

Miałem P5B a ta która wybrałeś różni się tylko tym że ma wbudowana grafikę, a kręci się spoko, ja na E6300 bez zmian napięcia poszedłem na 2,8 GHz, z taimingami na auto (RAM miał wtedy 1200MHz przy 2,2V) i chodziła stabilnie, obecnie tą płytę ma znajomy i nie narzeka na nią :wink:

I takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem!

Mam nadzieję, że to koniec moich problemów związanych z upgradem komputera.