Wybór Płyty głównej

Witam, otóż, nie mogę sie zdecydować którą płyte główną brać, mam 2 do wyboru:

GA-Z68P-DS3 i asrock p67 pro 3 …

Planuje sobie kupić do nich i5 2500K, no i tylko problem, którą Płytę wybrać :stuck_out_tongue:

Czekam na opnie :slight_smile:

Tę pierwszą! Większe możliwości “regulacyjne”.

http://pclab.pl/art45076-3.html poczytaj;)

Ja polecam Asrocka, posiadam tą płytę i nie znalazłem żadnych wad. Dobre chłodzenie sekcji zasilania, bogate wyposażenie. Dla płyty wykręcenie 4.8 to nie problem :slight_smile:

A może jakieś głębsze uzasadnienia :stuck_out_tongue:

http://pclab.pl/art45076-3.htm tu masz uzasadnienie przeczytaj :stuck_out_tongue:

Tzn, napisałem tego posta bo mój kolega mówi że ten Asrock może mieć coś nie tak z BIOS’em, tzn chodzi mi o ten UEFI, a po drugie to to że ta płyta może mieć schizy z portami USB.

I tutaj pojawia sie moje drugie pytanie, czy są jakieś inne płyty główne które posiadają ten bios? Bo z tego co wiem to Win 8 z tym UEFI będzie włączał sie w 3sek, czy jakoś tak, ale mniejsza o to…

Jak napisałem na początku, Gigabyte z tego co również wiem, nie wydaje płytek z uefi, dlaczego? Bo może ma jakąś wadę? No nie wiem… Wiem natomiast że ludzie chwalą tego ASRock’a P67 Pro3

Teraz większość nowych płyt jest z Uefi, nie wiem czy może mieć schizy (prawdopodobnie nie bo dużo osób ją kupiło a nikt się nie skarżył) ale ja nie posiadam żadnych problemów z USB.

Już to widzę jak windows 8 będzie się włączał w 4 sec…

Deweloperska wersja na HDD i BIOS-ie mi startuje w kilkanaście sekund - o wiele lepiej, niż 7-demka. Nie pisze przy jakich warunkach - ale SSD + UEFI - nie wyśmiewałbym tak szybko.

A ten Gigabyte? Trochę sie nie orientuje w Biosach, więc nie będę sie na ich temat wypowiadał, ale czy są jakieś większe różnice?

Doczytałem jeszcze że ten efi ma wbudowany DRM, co mnie bardzo martwi.

Wie ktoś o tym?

DRM (Digital Rights Management) to system kontroli, który ma zapobiegać wykorzystaniu cyfrowych danych (np. aplikacji) niezgodnie z rolą wydawcy.